Bionafta (směsná nafta) a motory PD

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
octavia_66_tdi
Přispěvovatel
Příspěvky: 183
Registrován: 05 úno 2006, 10:21

Příspěvek od octavia_66_tdi »

slovacek.milos píše:jestli ti vrtá hlavou nějaká úspora tak se dívej na akce v supermarketech koktu krm levným olejem a aditivuj na čistěni trysek, stačí i polovina to je půl mililitru na litr jezdi od jara do podzimu a cypoviny kolem norem neřeš


ešíš jen problém pochopit co zde většina chápe ;) miloš



Neřešim tady žádnej blbej olej ze supermarketu.
To cpát do OII nebudu!!!
Jaká teď může být s olejem úspora, když je dražšší než normání nafta (LOL)


Řeším teď už kvalitní směsnou naftu!!!! a euro IV.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

tak ji neřeš tu kvalitní směšnou naftu ve skodovce ti řekli že si zadrbeš motor tak co chce dál řešit,

my zde jezdáme na oleje všeho druhu a nějaké právní normy se zde moc neřeší miloš
lesek
Přispěvovatel
Příspěvky: 676
Registrován: 01 črc 2007, 21:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od lesek »

slovacek.milos píše:tak ji neřeš tu kvalitní směšnou naftu ve skodovce ti řekli že si zadrbeš motor tak co chce dál řešit,

my zde jezdáme na oleje všeho druhu a nějaké právní normy se zde moc neřeší miloš
pravda, pravda :D
Skoda Octavia 1,9TDI, 96kW, ASZ__VW T4 Multivan 2,5TDI, 111kW, AXG__VW Caddy 2,0SDI, 51kW, BDJ__Skoda Fabia II combi 1,9TDI, 77kW, BSW
Pavel
Přispěvovatel
Příspěvky: 524
Registrován: 13 črc 2006, 10:20

Příspěvek od Pavel »

dražší olej než naftu jsem ješte nezažil.... Ale pravda jezdím na RO teprve 7 let. :roll:
Uživatelský avatar
octavia_66_tdi
Přispěvovatel
Příspěvky: 183
Registrován: 05 úno 2006, 10:21

Příspěvek od octavia_66_tdi »

Pavel píše:dražší olej než naftu jsem ješte nezažil.... Ale pravda jezdím na RO teprve 7 let. :roll:
ne jo ? myslim, ze kdyz nejsou oleje v akci, tak jsou vzdy drazssi nez normal pumpa :D
lesek
Přispěvovatel
Příspěvky: 676
Registrován: 01 črc 2007, 21:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od lesek »

myslim že když chce někdo jezdit levně tedy třeba na olej, vždy si něco sežene... zkus hledat. mám doma 3tis. litrů oleje a za 30 kaček litr jsem ho rozhodně nekoupil ;). Ale ten tvůj kilometrovej průběh je malej, to by nestálo ani za to se s tim mazat :D. Neřeš to a jezdi na naftu... Lešek
Skoda Octavia 1,9TDI, 96kW, ASZ__VW T4 Multivan 2,5TDI, 111kW, AXG__VW Caddy 2,0SDI, 51kW, BDJ__Skoda Fabia II combi 1,9TDI, 77kW, BSW
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

si najdi v akci olej nakup po 15 třeba třeba jen loo litrů, najdi si kolonku první nalití a začni,

ohřívat nic nemusíš to tvoje kokta umí, jen aditivuj at si nezadrbeš trysky a ještě bych jel po skončení sezony na směšnou

odbornící píčou že to zadrbe trysky, je zde článek že je naopak čistí,

mám topný olej který mi za 4OO km zaddrbe trysky, že motor kouří a smrdí, když ho dávám s metylesterem je vše OK

doptáváš se lidí ve kodeovce kteří jezdí jen na naftu tak ty rady tak vypadají miloš
Uživatelský avatar
octavia_66_tdi
Přispěvovatel
Příspěvky: 183
Registrován: 05 úno 2006, 10:21

Příspěvek od octavia_66_tdi »

co máte všichni s tím olejem

já se ptám na bio směsnou naftu 30 nehodlám se mazat s kupováním a mačkáním flašek
starý keply to sežvejkaly, to už mám za sebou...
lesek
Přispěvovatel
Příspěvky: 676
Registrován: 01 črc 2007, 21:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od lesek »

tak se drž toho co ti řekli oficielně ve škodovce, tzn. tvý auto na to vhodný není. Principielně by s tím, ale neměl mít PD motor problém. ty máš EU IV bez DPF? lešek
Skoda Octavia 1,9TDI, 96kW, ASZ__VW T4 Multivan 2,5TDI, 111kW, AXG__VW Caddy 2,0SDI, 51kW, BDJ__Skoda Fabia II combi 1,9TDI, 77kW, BSW
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

lesek píše:tak se drž toho co ti řekli oficielně ve škodovce, tzn. tvý auto na to vhodný není. Principielně by s tím, ale neměl mít PD motor problém. ty máš EU IV bez DPF? lešek
já trochu zírám jezdit na směšnou a ušetřit za rok dva tři tisíce s dvojkovou koktou, takovou prkotinu byh řešil se starou pod duchnou (noteeth) miloš
Uživatelský avatar
octavia_66_tdi
Přispěvovatel
Příspěvky: 183
Registrován: 05 úno 2006, 10:21

Příspěvek od octavia_66_tdi »

ano auto je eu4 bez DPF.
--------------------------------


pokud vim , zivot je o penezich a pokud usetrit 3000 za rok, to je malo ?

od toho snad to forum je, aby se nasel někdo kdo poradí


ale když pročítám témata křížem krážem , všude samá odpověd slovacekmilos a co odpoved to perla (výroba paliva doma atp..)
jinej by zase zíral na co samodomo jezdíš ty


a jiný chce ušetřit a je problém (wallbash)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

odbornou radu jsi dostal od výrobce , že ti směšná nafta zasere trysky, zajdi ši do boše a zeptej se co stojí demontáž montáž a čistění trysek asi ti trojka stačit nebude takže ušetříš nic

zkus to rozchlastat hledáš něco co nenajdeš ;) miloš
Uživatelský avatar
octavia_66_tdi
Přispěvovatel
Příspěvky: 183
Registrován: 05 úno 2006, 10:21

Příspěvek od octavia_66_tdi »

Dobrá rada nad zlato.
Co by asi tobě napsal výrobce auta na tvé palivo.
A odchází ti něco - ne.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

octavia_66_tdi píše:Dobrá rada nad zlato.
Co by asi tobě napsal výrobce auta na tvé palivo.
A odchází ti něco - ne.
nacházíš se ve vláknu jak se jezdí na rostlinu nebo i naftu tady prostě jezdíme na různá paliva,

já osobně žádné vyjádření výrobce k jezdění na metylester nepotřebuji

pouzíváním různách paliv jsem měl i problémy a taky mi i něco odešlo musíš sem chodit a číst

diametrální rozdíl mezi náma je v tom že jezdíš na naftu a hledáš něco co není (hm) miloš
etylek
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 27 zář 2008, 11:56

Příspěvek od etylek »

octavia_66_tdi píše:Dobrá rada nad zlato.
Co by asi tobě napsal výrobce auta na tvé palivo.
A odchází ti něco - ne.
Řešíš hlouposti, pokud bys chtěl jezdit pouze na kvalitní naftu dle nějakých specifických norem, co doporučuje výrobce, tak bys vlastně nemohl vůbec tankovat na českých benzinkách. (LOL)
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“