Bionafta (směsná nafta) a motory PD

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

nevím co výrobce vede k tomu, že EU4 nemůže jezdit na bionaftu
Já tam mám vstřikovače z EU4 motoru a na směsnou už najely hromadu km - přes 100tis
máme další 3 auta EU4 - 2xT5 a Caddy vše PD 1,9 a všechno valíme na směsnou a žádný problém - auta najedou kolem 30 tis za rok.
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Uživatelský avatar
octavia_66_tdi
Přispěvovatel
Příspěvky: 183
Registrován: 05 úno 2006, 10:21

Příspěvek od octavia_66_tdi »

MirekX píše:nevím co výrobce vede k tomu, že EU4 nemůže jezdit na bionaftu
Já tam mám vstřikovače z EU4 motoru a na směsnou už najely hromadu km - přes 100tis
máme další 3 auta EU4 - 2xT5 a Caddy vše PD 1,9 a všechno valíme na směsnou a žádný problém - auta najedou kolem 30 tis za rok.
----
to si přesně myslím. nemůže být zase takový rozdíl mezi EU3 a 4, který by měl bránit v používání.
Už mně s Ro bolí hlava
Přispěvovatel
Příspěvky: 65
Registrován: 11 led 2010, 19:38
Bydliště: Karvina

jo jo jo

Příspěvek od Už mně s Ro bolí hlava »

kdybys byl troch strojař a znál motory VW tak bys věděl že jsou uspusobené na provoz BIO klidně mužeš nalít čistou rostlinku do tvý kokty a neubížíš ji!!!!
Uživatelský avatar
octavia_66_tdi
Přispěvovatel
Příspěvky: 183
Registrován: 05 úno 2006, 10:21

Re: jo jo jo

Příspěvek od octavia_66_tdi »

Už mně s Ro bolí hlava píše:kdybys byl troch strojař a znál motory VW tak bys věděl že jsou uspusobené na provoz BIO klidně mužeš nalít čistou rostlinku do tvý kokty a neubížíš ji!!!!

no to ale nesmis brat v uvahu AVATAR. Bavime se o OCTAVII 2 PD (rofl)
Už mně s Ro bolí hlava
Přispěvovatel
Příspěvky: 65
Registrován: 11 led 2010, 19:38
Bydliště: Karvina

ale ale

Příspěvek od Už mně s Ro bolí hlava »

přečti si ofic stránky VW o provozu na BIO Diesel......pak statistiku poruchovosti vstřikovaču CRDi/PDi a zjistíš že největší poruchovost vstřikovacího sistému je jen v české republice visoce nekvalitní nafta.....nikde není psané o rostlince že by zničila vstřikovače.........jo jo českej člověk je svou blbostí OBR TROTL.a blb...
Už mně s Ro bolí hlava
Přispěvovatel
Příspěvky: 65
Registrován: 11 led 2010, 19:38
Bydliště: Karvina

Příspěvek od Už mně s Ro bolí hlava »

(LOL) (LOL) (LOL) (LOL)
Už mně s Ro bolí hlava
Přispěvovatel
Příspěvky: 65
Registrován: 11 led 2010, 19:38
Bydliště: Karvina

Příspěvek od Už mně s Ro bolí hlava »

tisková oprava system ,,vysoce
jist
Přispěvovatel
Příspěvky: 70
Registrován: 09 črc 2008, 21:46

Příspěvek od jist »

"jo jo českej člověk je svou blbostí OBR TROTL.a blb" (vstřikovacího sistému) systém vole, ani se nedivim že tě bolí hlava (rofl)
Už mně s Ro bolí hlava
Přispěvovatel
Příspěvky: 65
Registrován: 11 led 2010, 19:38
Bydliště: Karvina

Příspěvek od Už mně s Ro bolí hlava »

jsem to opravyl vocas
jist
Přispěvovatel
Příspěvky: 70
Registrován: 09 črc 2008, 21:46

Příspěvek od jist »

No jo tak sorry po návratu z nálevny mě to pobavilo :-D
Už mně s Ro bolí hlava
Přispěvovatel
Příspěvky: 65
Registrován: 11 led 2010, 19:38
Bydliště: Karvina

Příspěvek od Už mně s Ro bolí hlava »

:-D
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32831
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: ale ale

Příspěvek od slovacek.milos »

Už mně s Ro bolí hlava píše:přečti si ofic stránky VW o provozu na BIO Diesel......pak statistiku poruchovosti vstřikovaču CRDi/PDi a zjistíš že největší poruchovost vstřikovacího sistému je jen v české republice visoce nekvalitní nafta.....nikde není psané o rostlince že by zničila vstřikovače.........jo jo českej člověk je svou blbostí OBR TROTL.a blb...

a kde je ta statisktika poruchovosti, kde se o tom dočtu kolik se procent se v okolních státech Cr pdi podělá oproti česku miloš
Už mně s Ro bolí hlava
Přispěvovatel
Příspěvky: 65
Registrován: 11 led 2010, 19:38
Bydliště: Karvina

neboj

Příspěvek od Už mně s Ro bolí hlava »

pošlu ti ho večír ju taky nestíhám
Dani34el
Přispěvovatel
Příspěvky: 94
Registrován: 23 srp 2008, 23:48

Re: jo jo jo

Příspěvek od Dani34el »

Už mně s Ro bolí hlava píše:kdybys byl troch strojař a znál motory VW tak bys věděl že jsou uspusobené na provoz BIO klidně mužeš nalít čistou rostlinku do tvý kokty a neubížíš ji!!!!
Je navýsost nezodpovědné rozšiřovat takoýhle blafy ! "Nalí čistou rostlinku do kokty..nikomu neublíží" .... Pisatel zřejmě nemá elementární znalosti. Viskozita rostlinného oleje je daleko vyšší než obyč.motorové nafty se všemi z tím spojenými důsledky. Podle dlouhodobých studíí i specielních testů NEJSOU NEUPRAVENÉ motory s přiímym vstřikovánim na provoz čistýho rostlinnýho oleje nebo směsi s vysokym obsahem oleje vhodný !!!

Zvlášť u motorů PD (čerpadlo-tryska) se rychleji opotřebují vcstřikovače, jelikož jsou molekuly oleje větší než nafty, další problkém je polymerizace a největší prob lém je naprosto nedostatečný rozprašování rosltlináče při studenym startu - ředí se motorový olej a horzí připečení pístních kroužků.

Tyto i další problémy vedou k tomu, že motory s přimym vstřikem neni dlouhodobě vhodný provozovat na čistý RO bez úpravy, ale max. na 35 procentní směs !!!!
VW Passat 2,0 TDI PD DPF vše originál jak má být
Už mně s Ro bolí hlava
Přispěvovatel
Příspěvky: 65
Registrován: 11 led 2010, 19:38
Bydliště: Karvina

no nevím kde jsi k tomu přišel

Příspěvek od Už mně s Ro bolí hlava »

realita je taková ....motory PDí s ohřevem Pl.filtru neupravene jezdí scela normálně na rostlinu bez jakych koliv závad kromně na vstřikovačích atd....oproti naftě hlavně s Kralup!!!nemusím tě přesvědčovat a ani nechci..je tu na foru spousta lidí co tu jezdí s PDi bez uprav a spoustu taky znám co odemně berou rostlinu čistou..ale je pravda vyměna oleju je kratší i když dnes používám additiva bránící polimerizaci a motorove oleje s dvojnásobnou výměnou,,,,SI TROCHA POZADU OGARE!!!!!! (LOL)
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“