Zástavba TDI do G2 a pod.

Noví uživatelé prostudovat jako první! Vytvořený souhrn témat na často probírané dotazy.
Téma mohou zakládat jen moderátoři - pokud máte nápad, kontaktujte Reeshu, nebo Dukese

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Bóďa píše:
Tomas.cz píše:Boďo na týhle převodovce si měl kolik kw nebo jezdil si s ní sprinty?
To je ta z Octavie, hádám že v tom Golfu jsi jich měl víc.
Tak 120kW, ano z O1, kód myslím EGR.
Na sprinty jsem měl EWT ( Fabie 74kW ). Po menší úpravě jde do G2, G3... :)

Vento je to samé co G3, pedály z B3 jsem dal do G2 bez úprav, jen ta díra do stěny.
Je k tomu potřeba i protikus pod posilovačem. ;)
Tak to jde, možná si už nevzpomínáš, ale před lety jsem jí od tebe koupil a jezdím na ní doteď , přesně tuhle jak je na fotce.
:tajny:
lukas0134
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 31 pro 2010, 13:46
Bydliště: Zilina -Slovensko

Příspěvek od lukas0134 »

zdravim chcem dat do svojej G2 motor 1.9TDI 81kW AHFaj z prevodovkou ale cerpadlo chcem pouzit z fiat croma.z ktoreho motora cromy je najlepsie pouzit cerpadlo 1.9td,2.5d alebo 2.5td??
a este jedna otazka ked pouzijem napravy z golfa 3 gti/wr6 ake potrebujem poloosy?treba pouzit z golfa 2gti alebo z golfa 3??dakujem za odpowed :)
LibangVW
Aktivista
Příspěvky: 1087
Registrován: 11 čer 2008, 18:47
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od LibangVW »

cerpadlo Croma 1.9 tdid a poloosy bych rekl GII GTI 16V ale nejsem si jisty
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

když použiješ nápravy z GTI nebo VR6 5x100 použij i tyto poloosy 100% tam pásnou a nepraskaj klouby
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Bóďa
Aktivista
Příspěvky: 2633
Registrován: 23 led 2006, 07:43
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bóďa »

Tomas.cz píše: Tak to jde, možná si už nevzpomínáš, ale před lety jsem jí od tebe koupil a jezdím na ní doteď , přesně tuhle jak je na fotce.
No vždyť já jí netrápil a G2 je lehké auto... :)
MORE POWER?
DIESELPOWER!
Touran 2.0TDI Freestyle Dieselpowe®
eazy20
Aktivista
Příspěvky: 2374
Registrován: 03 zář 2007, 19:07

Příspěvek od eazy20 »

pedale z passata B4 tiez sadnu bez uprav ako z B3?
Golf mk2 1,8T 20V 210kw
Seat Leon Top Sport TDI edicia Supercopa v original stave
AlexTD
Přispěvovatel
Příspěvky: 60
Registrován: 14 říj 2010, 19:57

Příspěvek od AlexTD »

cau mátu někdo zkušenosti se zástavbou TDI 81KW z octávia I včetně převodovky do GIII TD......zajímá mě úplně všechno všechy úskalý a problémy. co vyjde levněji jestli to natahat s lektronikou nebo udělat mTDi.... jak vyřešit ovládaní spojky....jestli to jde nějak aby zůstalo lanko. co poloosy....pročítal jsme tu celé ale nejsem z toho moc chytrej protože se větši věcí tady probíra pro GII. na kolik tka príjde předělání čerpadla na mechani či jestli někdo nemá něco na prodej co by se mi mohlo na přestavbu hodit. díky a doufám že neotravuju nejsem zrovna expert
Bóďa
Aktivista
Příspěvky: 2633
Registrován: 23 led 2006, 07:43
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bóďa »

Jak píše Pan Huml na první straně- http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
Lanko jsem tu popisoval, to by mělo jít i do G3. Záleží na uchycení k pedálu, ale nejspíš bude stejné. Nejlépe poměřit konec G2/G3.
S čerpadlem záleží na koních. Čím více budeš chtít koní, tím to bude jednodušší s elektronikou. :)
MORE POWER?
DIESELPOWER!
Touran 2.0TDI Freestyle Dieselpowe®
AlexTD
Přispěvovatel
Příspěvky: 60
Registrován: 14 říj 2010, 19:57

Příspěvek od AlexTD »

Bóďa píše:Jak píše Pan Huml na první straně- http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
Lanko jsem tu popisoval, to by mělo jít i do G3. Záleží na uchycení k pedálu, ale nejspíš bude stejné. Nejlépe poměřit konec G2/G3.
S čerpadlem záleží na koních. Čím více budeš chtít koní, tím to bude jednodušší s elektronikou. :)
Sory jsem asinatvrdlej ale fak jsme to nikde nenašel .na první stránce píšeš že to rozebereš dál .pak tam někdo píše dotaz na to znova a už sem to nikde neviděl dál:-( jestli más nějaký fotky toho neob i náčrtek tak PLS pošli na honza.alexandrov@email.cz dík moc nebo apiš stránku na který to je já to fakt nenašel.díky
Bóďa
Aktivista
Příspěvky: 2633
Registrován: 23 led 2006, 07:43
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bóďa »

Mechanické ovládání spojky použít z B3. Nevím teď motor, ale podle katalogů to lanko někde najdeš. Je proti ostatním extrémně dlouhé ( 1680mm, nebo tak nějak ). To přepákování se dávalo také na T4 a namontuje se místo hydraulického válce ( jestl tedyi použiješ i převodovku z O1 TDI ).
Lanko stojí nové do dvojky, ale já z něj odstraňoval ten poruchový samonastavovací mechanismus, tak stačí od někoho "nefunčkní" za pár kaček získat. :)
Obrázek
MORE POWER?
DIESELPOWER!
Touran 2.0TDI Freestyle Dieselpowe®
AlexTD
Přispěvovatel
Příspěvky: 60
Registrován: 14 říj 2010, 19:57

Příspěvek od AlexTD »

AlexTD píše:
Bóďa píše:Jak píše Pan Huml na první straně- http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
Lanko jsem tu popisoval, to by mělo jít i do G3. Záleží na uchycení k pedálu, ale nejspíš bude stejné. Nejlépe poměřit konec G2/G3.
S čerpadlem záleží na koních. Čím více budeš chtít koní, tím to bude jednodušší s elektronikou. :)
Sory jsem asinatvrdlej ale fak jsme to nikde nenašel .na první stránce píšeš že to rozebereš dál .pak tam někdo píše dotaz na to znova a už sem to nikde neviděl dál:-( jestli más nějaký fotky toho neob i náčrtek tak PLS pošli na honza.alexandrov@email.cz dík moc nebo apiš stránku na který to je já to fakt nenašel.díky
Tak jsem fakt natvrdlej (LOL) ..dík moc!!
Machča
Přispěvovatel
Příspěvky: 121
Registrován: 24 led 2006, 20:22
Bydliště: Panenský Týnec

Příspěvek od Machča »

Nezobrazujou se mi ty fotky jak na to lanko, mám teď převodovku 1.6TD a je krátká dost
BMW E53 M57D30 facelift, BMW E30 2,5 mTDS
Bóďa
Aktivista
Příspěvky: 2633
Registrován: 23 led 2006, 07:43
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bóďa »

No jo, jenže fotky zůstaly ve starém PC a ten nejde oživit... :(
MORE POWER?
DIESELPOWER!
Touran 2.0TDI Freestyle Dieselpowe®
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

lanko 357 721 335E
a převodník je na 11ctý fotce...
http://forums.motivemag.com/zerothread? ... 358&page=1
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
eazy20
Aktivista
Příspěvky: 2374
Registrován: 03 zář 2007, 19:07

Příspěvek od eazy20 »

z coho je lepsie pouzit prednu priecku zo silentblokom? z toleda TDI alebo passat B4 TDI?
Golf mk2 1,8T 20V 210kw
Seat Leon Top Sport TDI edicia Supercopa v original stave
Odpovědět

Zpět na „FAQ - časté dotazy - řešení, postupy“