kontrolka žhavení

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Kesy
Přispěvovatel
Příspěvky: 91
Registrován: 24 led 2006, 10:22

kontrolka žhavení

Příspěvek od Kesy »

Mám problém se svou audi A4 tdi (96, 81 kw). Za posledních 14 dní se mi občas stalo, že se při startu vůbec nerosvitila kontrolka žhavení (i když byl motor studený), auto startuje OK (dokonce bych řekl že když se nerozsvítí kontrolka žhavení tak chytne rychleji - 10°C a v pohodě) , tak nevím kde hledat příčinu - žárovka funguje, žhavičky jsou nové
Někde jsem četl o žhavicím relé myslíte že by to mohlo být tím nebo jsem úplně vedle :?

Díky za rady Kesy
Uživatelský avatar
Luke
Přispěvovatel
Příspěvky: 308
Registrován: 26 led 2006, 20:35
Bydliště: Třebíčsko

Příspěvek od Luke »

Myslím, že bude spálená pojistka žhavení. Ale když píšeš, že to dělá občas, tak nevím. Ale mně se taky někdy nerozsvítí, musím dát klíček do spodní polohy a znovu s ním otočit pak už se rozsvítí.
Volkswagen Jetta 1.9 TDi PD 77kW r.v.07
Jakmile dořeším leasing, bude Jetta na prodej
Kesy
Přispěvovatel
Příspěvky: 91
Registrován: 24 led 2006, 10:22

Příspěvek od Kesy »

Pojistka to nebude (ale radši se podívám), momentálně se mi rozsvicuje v pohodě jenomže se chystám do alp tak mě to dost znervózňuje. Jinak když se mi nerozsvítí tak nepomůže ani vrácení klíčku do 0 polohy.

Dík Kesy
hustoles77
Sběrač informací
Příspěvky: 40
Registrován: 23 led 2006, 14:52
Bydliště: TC

Příspěvek od hustoles77 »

Zdary. Přesně totéž mi dělala B4 TDI. Když jsem zapnul zapalování, vůbec se kontrolka žhavení nerozsvítila (někdy ano).
Dělalo to nakonec vadné čidlo teploty vody. Když jsem ho na zkoušku odpojil, žhavilo to pak před každým startem(ať byl motor teplý nebo studený)
Kesy
Přispěvovatel
Příspěvky: 91
Registrován: 24 led 2006, 10:22

Příspěvek od Kesy »

Zkusim čidlo vyměnit a uvidíme :o
Díkes
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“