Zkušenosti Nafta+Olej / Octavia TDi

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Speeder
Přispěvovatel
Příspěvky: 370
Registrován: 24 led 2006, 12:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Speeder »

Zkus přidat bezaromatik do toho oleje. Nebo vyčisti palivovou soustavu nějakou sračičkou.
Fabia Combi 1,9 TDi PD 74kW [ATD]
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

sežen si průhlednou hadici přes metr, třeba co se sní točí sodovky, dej ji od filtru k čerpadlu vytáhni ji spod kapoty na čelní sklo a jezdi když ti to netáhne

pak vyprávěj o tom zda jde pořád čistá nafta do čerpadla, plnění hlavy je nahoře a pokud jde do čerpadla bublifuk tak se to chová různě i hrůzně, na vzduch nejede miloš
Uživatelský avatar
oldaf
Aktivista
Příspěvky: 1257
Registrován: 01 čer 2007, 22:14
Bydliště: Česka Lípa

Příspěvek od oldaf »

iridium píše:To si nemyslím :( Filtr mám nový a kdyby to byl palivový systém tak by to dělalo jak tam ten olej naleju ale ono to začne někde za půlkou nádrže. Navíc si říkám i kdyby to ten palivový systém byl to by snad cukalo nebo bych nebyl schopný s tím letět přes 190. Ono to pak táhne ale ne od spoda, turbo zatáhne až tak nad 2,5tis ot.

Problém je v tom že podávací čerpadlo v nádrži si neporadí s hustým olejem, takže ti to tahá z nádrže vstřikovací čerpadlo. Mám stejnej problém, když mám plnou tak auto jede v pohodě do plných otáček a jakmile mi klesne palivo v nádrži pod 20litrů tak to přestane jet. Pokud je venku 25stupnů tak je to v pohodě ale jak se ochladí, nebo po ránu tak mi z podávacího čerpadla nejde do filtru nic.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

u koktyl.9TDi 2OO1 budeš čerpadlo v nádrži asi těžko hledat miloš
sneck05
Sběrač informací
Příspěvky: 27
Registrován: 06 úno 2010, 20:27

Re: úbytek výkonu

Příspěvek od sneck05 »

iridium píše:Ahojte všichni, Mám oct 2001 TDi není to PD ani CR. RO jezdím už čtvrtým měsícem. pokud jedu na čistý tak pohoda ale jen jednu nádrž. Potom to začne tu a tam hůř akcelerovat jako kdyby se později přidávalo turbo. Pomůže natankovat do skoroprázdné nádrže čistou naftu, hodně tomu zatápět pár desítek Km a zase vesele můžu dolejt olej. Nevím co to může dělat ale mám podezření jestli to nezasírá turbo nebo kat. (turbo má proměnnou geometrii lopatek (nevím jak se tomu nadává)a je půl roku po repasi takže čistý jako dětská prdýlka. )
a mas nejaky ohrev??nebo jezdis natvrdo na olej??takze jo ani nemichas s naftou??nebo vyjedes olej a pak par km jezdis na naftu??co beres za olej??kazda informace potesi...dik
Koval(CZ)
Přispěvovatel
Příspěvky: 143
Registrován: 13 pro 2007, 22:51
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvek od Koval(CZ) »

Taky jsem před pár dny začal lít do Octávky filtrovaný přepálený olej, ale smíchaný s naftou v poměru 1 díl nafta: 4 díly olej. Jede to pěkně, akorát ten filtr nemá žádný ohřev, tak musím něco vymyslet.
Octavia 1.9TDI ALH, 2002, S764.
radekandy
Přispěvovatel
Příspěvky: 166
Registrován: 29 črc 2010, 17:36
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od radekandy »

Je to 14 dní co jsem koupil ochcávku r.v. 99, 81 kW a už před koupí jsem se tešil, jak budu jezdit na olej. Hned jak jsem ji přivezl, tak jsem zajel do Globusu pro řepkáč za 19Kč, nalelil do nádrže 25 litrů oleje, dal tam 80 ml VIFu a dotankoval po hrdlo naftou a startuje a jezdí naprosto stejně jako na čistou naftu. Jinak nevíte někdo na kolik litrů má kombíková ochcávka nádrž? Minulou neděli jsem ještě rozebral, vyčistil a zaslepil EGR (těch sraček co tam bylo jsem fakt nechápal) a včera jsem si dodělal vypínač na teplé starty, relátko se mi dělat nechtělo. Jinak mi ještě zajímá, jestli se dá bez jakýchkoliv úprav jezdit i na větší poměr než 1:1, nebo alespoň teď když je relativně teplo. Ještě dodám, že jezdím každý den. A ještě jsem něco slyšel o ředění oleje trochou benzinu. Co vy na to a kolik dát případně benzinu na 30 litrů oleje. A nemůže to něco zkurvit?
Ondras83
Přispěvovatel
Příspěvky: 641
Registrován: 12 říj 2008, 17:12
Bydliště: u HK

Příspěvek od Ondras83 »

abych si to tak shrnul, okta tdi 66kw ALH (turbo VGT)...naleju nádrž oleje, přidám VIF a jezdim? :) nebo se to musí nějak ředit naftou nebo přidávat nějake ten "bezaromat" ?...a co výměny naftovejch filtrů? normálně po 15 tisících?...a co předehřev?

v zimě bych jezdil jen na naftu, ale to léto a RO mě moooc láká :) :o ...to by bylo levnější, než když teď jezdim s feldou na LPG :P :D
felda 1,3 72 koní ;-)..ex
OI 1,9TDI 66kW ALH>mrtvá
OI 2,0MPI LPG - top stav - prodano
favo 64kw
Fabia RS ASZ - KO - duchodce z vedlejsi
OI 1,9TDI ASV LaK
OII 2,0TDI CEGA RS
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Ondras83 píše:abych si to tak shrnul, okta tdi 66kw ALH (turbo VGT)...naleju nádrž oleje, přidám VIF a jezdim? :) nebo se to musí nějak ředit naftou nebo přidávat nějake ten "bezaromat" ?...a co výměny naftovejch filtrů? normálně po 15 tisících?...a co předehřev?

v zimě bych jezdil jen na naftu, ale to léto a RO mě moooc láká :) :o ...to by bylo levnější, než když teď jezdim s feldou na LPG :P :D
máš na sz lej a neřeš ;) miloš
wauzi
Sběrač informací
Příspěvky: 49
Registrován: 15 črc 2010, 19:59
Bydliště: Ostravwa

Příspěvek od wauzi »

já mám O1 TDI 81KW r.v. 2003 najeto cca 195tis.km, olej liju sice jen nějaké 3-4 tisíce km v poměru nafta/olej 3:1 až 2:1 podle nálady :D řepka nebo slunečnice.
Palivák jsem dal preventivně nový a změny nepozoruju naprosto žádné jak v dynamice tak ve spotřebě. Osobně si myslím, že to tomu autu nemá jak ublížit - při tomto poměru snad kromě uvolnění nečistot do filtru (či čerpadla) nic nehrozí.

NEBÁT SE A VYZKOUŠET!
škoda Octavia L&K TDI 81kW
VW T4 MULTIVAN ALLSTAR 2.4D 57kW
iridium
Přispěvovatel
Příspěvky: 67
Registrován: 29 bře 2010, 13:25
Bydliště: JM

Příspěvek od iridium »

wauzi píše:já mám O1 TDI 81KW r.v. 2003 najeto cca 195tis.km, olej liju sice jen nějaké 3-4 tisíce km v poměru nafta/olej 3:1 až 2:1 podle nálady :D řepka nebo slunečnice.
Palivák jsem dal preventivně nový a změny nepozoruju naprosto žádné jak v dynamice tak ve spotřebě. Osobně si myslím, že to tomu autu nemá jak ublížit - při tomto poměru snad kromě uvolnění nečistot do filtru (či čerpadla) nic nehrozí.

NEBÁT SE A VYZKOUŠET!
Nic ve zlém ale v tom poměru co píšeš v případě okty je to úspora tak cca 25,-kč na 100km. To snad už postrádá smysl to tam lejt. Možná pro vůni (LOL)
Oct 1.9TDI 66kW 2001
wauzi
Sběrač informací
Příspěvky: 49
Registrován: 15 črc 2010, 19:59
Bydliště: Ostravwa

Příspěvek od wauzi »

Proč by to postrádalo smysl-snad záleží kolik a jak s tím autem jezdíš,ne?
A i nějaké 300,- měsíc jsou přece prachy a hlavně ušetřené km.. Navíc bez rizika. Já jsem takhle spokojený...
škoda Octavia L&K TDI 81kW
VW T4 MULTIVAN ALLSTAR 2.4D 57kW
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

wauzi píše:Proč by to postrádalo smysl-snad záleží kolik a jak s tím autem jezdíš,ne?
A i nějaké 300,- měsíc jsou přece prachy a hlavně ušetřené km.. Navíc bez rizika. Já jsem takhle spokojený...

a jaké rizika tě čekají když ten olej naleješ napřímo bez ředění miloš ;)
Koval(CZ)
Přispěvovatel
Příspěvky: 143
Registrován: 13 pro 2007, 22:51
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvek od Koval(CZ) »

Rizika tam jsou minimální, spíše žádné, já tam leju přepálený olej co mám zadarmo, ale dávám tam 20% nafty, takže mi to ta nafta trošku prodražuje...
Octavia 1.9TDI ALH, 2002, S764.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Koval(CZ) píše:Rizika tam jsou minimální, spíše žádné, já tam leju přepálený olej co mám zadarmo, ale dávám tam 20% nafty, takže mi to ta nafta trošku prodražuje...
tak zkus 10 procent benálu dyt se to zde popisuje že ředit benálem je lepší miloš ;)
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“