Použitý převodový olej + nafta

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
El_Burro
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 29 zář 2009, 14:39
Bydliště: Praha-Západ

Použitý převodový olej + nafta

Příspěvek od El_Burro »

Zdravím měl bych dotaz zda-li tu je někdo kdo jezdí na směs použitého olej z převodovek (minerál,syntetika,atf) ? Jelikož v práci děláme hodně převodovek tak se pokaždé mění olej za nový tak starého se nasbírá docela dost.Kolega říkal že na to normálně jezdil staršíma nafťákama.Tak sem to vyzkoušel taky ředím to 0,5 l nafty / 4,5 l oleje,Už sem na to odjezdil dost je to trošku jiný smrad jako když se jezdí na bionaftu a když auto déle stojí tak si asi sedne olej a občas se musí startovat s plynem a napodruhé,tohle mi dělalo i s ředěním použité hydrauliky na kterou sem dřív jezdil.Kolega říkal že to chce ještě něčím trochu ředit buď pár dcl benzínu nebo aditiva do nafty.Když prej na zimu trohcu přidám tak na to můžu jezdit i v zimě.Jediné čeho se trochu bojím těch mikrošpon co jsou v oleji,samozřejmě to filtruju 2krát před lakýrnické sejtko a snažím se olej slévat jen z vršku kanystru po pár dnech co si to sedne.Napadlo mě ještě to brát přes noviny ale on by to měl zachytit i palivový filtr ne?Jinak jezdím na to ve Fordu Transit moto 2.5Di Bosch čerpadlo a pak klasickými VW 1.9D , TD s nesrmtelným čerpadlem.Máte někdo stímto zkušenosti nebo nějakou radu jak to zefektivnit? Díky
VW Golf 1.6TD , Seat Toledo 1.9D , Ford Transit 2.5Di
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2473
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

Na mix v poho
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
Uživatelský avatar
El_Burro
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 29 zář 2009, 14:39
Bydliště: Praha-Západ

Příspěvek od El_Burro »

V jakém poměru by jsi tak doporučil mix ? díky
VW Golf 1.6TD , Seat Toledo 1.9D , Ford Transit 2.5Di
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2473
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

50:50 přeci jen ten olej moc nehoří, je to do vysokých teplot aby ses vyhnul karbonu doporučuju nějaký bezaromat přidat a Vif
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
Uživatelský avatar
El_Burro
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 29 zář 2009, 14:39
Bydliště: Praha-Západ

Příspěvek od El_Burro »

Zdravím tak měl bych ještě dotaz co použitý převod.olej do Audi automatů tzn.světlé ATF?V práci jeden kolega říká že je to dost agresivní a že by mohlo rozežírat gumičky v čerpadle,myslíte že je to možné?Do Transita sem to lil a je fakt že mi pak přestal jet-čerpadlo dává málo nafty.Chytne ale jen na roztažení a když se pustí plyn tak zhasne.Jenže to jsem to ředil minimen nafty tak 1:9 a bez Vifu.
VW Golf 1.6TD , Seat Toledo 1.9D , Ford Transit 2.5Di
Uživatelský avatar
El_Burro
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 29 zář 2009, 14:39
Bydliště: Praha-Západ

Příspěvek od El_Burro »

Jinak na ten MIX použitý převoďák půl na půl s naftou a Vif aditivem mám už na Cordobě 1.9D odježděno více jak 1000 km a zatím auto v pohodě dokonce mi přijde že to jezdí líp jak na čistou naftu ;) .Akorát ranní zimní starty sem musel dvakrát žhavit a startovat s trochu přidaným plynem,chvilku podržet na 1500 ot/min a potom už dobrý.Akorát než se motor prohřeje tak trochu kolísají otáčky na volnoběh ale nepatrně člověk to skoro na otáčkoměru nepozná
VW Golf 1.6TD , Seat Toledo 1.9D , Ford Transit 2.5Di
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“