Obsah fóra Dieselpower forum
Obsah fóra Dieselpower forum Přihlášení Registrace FAQ Seznam uživatelů Hledat

Obsah fóra Dieselpower forum » Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu » Je rostliňák agresivnější než MERO, nebo naopak?
Přidat nové téma  Zaslat odpověď Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma 
Je rostliňák agresivnější než MERO, nebo naopak?
PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2015 4:47 am Citovat
k.amerika
Přispěvovatel

Zdarec lidi, už jsem nenašel kde, ale někde tu bylo psáno že od roku cca1998, jsou celé palivové soustavy včetně čerpadel již konstruované aby vydržely mero, směsnou naftu atd.. Zajímalo by mě zda je olej stejně, více nebo méně agresivní na hadičky a těsnění v čerpadle než bio od pumpy.. Jezdím na čistý neupravený, (surový) řepkový olej. adetivovaný vifem a kapkou acetonu (v zimě plus E85), ve starém mercedesu 290td mi začalo téct čerpadlo,(to jsem ještě u starší w124 neznal Smile tak řeším jestli se mám připravit i na xsaru přítelkyně 1,9d r.v 2000... díky Smile

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2015 5:36 am Citovat
burton.b22
Přispěvovatel

Meřo je určitě agresivnější. Já si ale myslím že to začne téct spíš proto že jsou ty gumičky a gufero prostě staré a tvrdé (někdy opravdu jako kámen). Jinak v té 290td je rotační čerpadlo bosch vp37 takové jako je v TDI. W124 měla ještě řadové čerpadlo. Přetěsnění čerpadla je max 500kč ale nejhorší je demontáž/montáž čerpadla z auta.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2015 7:08 am Citovat
k.amerika
Přispěvovatel

Dobře, díky. A jak je to s těmi hadičkami a těsněními které jsou od výroby již odolná? přítelkyně jezdí xsarou asi 3 roky na bio z benzinky, ale ted jsme přešli na řepku..

Obsah fóra Dieselpower forum » Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu