Je rostliňák agresivnější než MERO, nebo naopak?

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
k.amerika
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 17 říj 2012, 14:55
Bydliště: Zbraslavice

Je rostliňák agresivnější než MERO, nebo naopak?

Příspěvek od k.amerika »

Zdarec lidi, už jsem nenašel kde, ale někde tu bylo psáno že od roku cca1998, jsou celé palivové soustavy včetně čerpadel již konstruované aby vydržely mero, směsnou naftu atd.. Zajímalo by mě zda je olej stejně, více nebo méně agresivní na hadičky a těsnění v čerpadle než bio od pumpy.. Jezdím na čistý neupravený, (surový) řepkový olej. adetivovaný vifem a kapkou acetonu (v zimě plus E85), ve starém mercedesu 290td mi začalo téct čerpadlo,(to jsem ještě u starší w124 neznal :-) tak řeším jestli se mám připravit i na xsaru přítelkyně 1,9d r.v 2000... díky :-)
W210 290TD
burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

Meřo je určitě agresivnější. Já si ale myslím že to začne téct spíš proto že jsou ty gumičky a gufero prostě staré a tvrdé (někdy opravdu jako kámen). Jinak v té 290td je rotační čerpadlo bosch vp37 takové jako je v TDI. W124 měla ještě řadové čerpadlo. Přetěsnění čerpadla je max 500kč ale nejhorší je demontáž/montáž čerpadla z auta.
Uživatelský avatar
k.amerika
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 17 říj 2012, 14:55
Bydliště: Zbraslavice

Příspěvek od k.amerika »

Dobře, díky. A jak je to s těmi hadičkami a těsněními které jsou od výroby již odolná? přítelkyně jezdí xsarou asi 3 roky na bio z benzinky, ale ted jsme přešli na řepku..
W210 290TD
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“