pomoc s filtrovanim

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
kubovaryk
Přispěvovatel
Příspěvky: 98
Registrován: 09 dub 2010, 13:01

pomoc s filtrovanim

Příspěvek od kubovaryk »

caute mam G3 1,9tdi ahu 66kw cerpadlo bosch precital som si toto forum fritovacieho oleja mam dost stale len mam problem s filtraciou este som neskusal cez filter liaz ale aj to budem robit zatial som to len cez plachtu filtroval ale nic moc olej je pekne cerveny ale nie priehladny chcel by som z toho tie tuky odstranit daju sa odstranit tym filtrom z liazky? chcem to liat 30%RO a 70nafta len ked je teplo vonku a ked budem filtrovat tak kolko mikronov mozem byt maximalne? a kde by sa dali zonat lacne filtračne saky na samospad? dakujem
kubovaryk
Přispěvovatel
Příspěvky: 98
Registrován: 09 dub 2010, 13:01

Příspěvek od kubovaryk »

este ked to prefiltrujem cez filter liaz mozem rovno dat do nadze? kolko mikronov dosiahnem cez filter liaz
kubovaryk
Přispěvovatel
Příspěvky: 98
Registrován: 09 dub 2010, 13:01

Příspěvek od kubovaryk »

pomoze pridavat pertolej do oleja alebo niec ine aby to zmenilo hustotu?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

kubovaryk píše:pomoze pridavat pertolej do oleja alebo niec ine aby to zmenilo hustotu?
toš ba ;) miloš
kubovaryk
Přispěvovatel
Příspěvky: 98
Registrován: 09 dub 2010, 13:01

Příspěvek od kubovaryk »

A KDE SA DAJU KUPIT TESNENIA PRE BOSCH KTORE VYRDZIA AJ OLEJ?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

kubovaryk píše:A KDE SA DAJU KUPIT TESNENIA PRE BOSCH KTORE VYRDZIA AJ OLEJ?
aké tesnenia na čo ;) miloš
kubovaryk
Přispěvovatel
Příspěvky: 98
Registrován: 09 dub 2010, 13:01

Příspěvek od kubovaryk »

no niekde som cital ze je nejaka sada tesneni pre cerpadla bosch ktore vydrzia RO a nebude cerpadlo chcat a neviem kde kupit aj obycajne keby nahodou mi zacalo tiect cerpadlo potrebujem auto na kazdy den tak preto b som chcel mat nejake v zasobe
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

kubovaryk píše:no niekde som cital ze je nejaka sada tesneni pre cerpadla bosch ktore vydrzia RO a nebude cerpadlo chcat a neviem kde kupit aj obycajne keby nahodou mi zacalo tiect cerpadlo potrebujem auto na kazdy den tak preto b som chcel mat nejake v zasobe

po roce 2000 má být palivová soustaqva konstruována tak aby odolívala metylesteru miloš
Koval(CZ)
Přispěvovatel
Příspěvky: 143
Registrován: 13 pro 2007, 22:51
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvek od Koval(CZ) »

Olej mi nic na čerpadle BOSCH za 3 roky ježdění nevyžral a to jsem už za tu dobu ujel 80 tisíc km na friťák.
Octavia 1.9TDI ALH, 2002, S764.
kubovaryk
Přispěvovatel
Příspěvky: 98
Registrován: 09 dub 2010, 13:01

Příspěvek od kubovaryk »

to je pekne ze po roku 2000 musia byt odolne palivove sustavy ale ja mam rok 96 tak ci sa daju tie tesnenia niekde zohnat

noo a preco tu potom pise vela ludi ze im zacalo cerpadlo chcat?
kubovaryk
Přispěvovatel
Příspěvky: 98
Registrován: 09 dub 2010, 13:01

Příspěvek od kubovaryk »

to je pekne ze po roku 2000 musia byt odolne palivove sustavy ale ja mam rok 96 tak ci sa daju tie tesnenia niekde zohnat

noo a preco tu potom pise vela ludi ze im zacalo cerpadlo chcat?


inac na filtrovanie som zohnal cerpadlo z tatry na 24V a dva filtre z liaz
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

kubovaryk píše:to je pekne ze po roku 2000 musia byt odolne palivove sustavy ale ja mam rok 96 tak ci sa daju tie tesnenia niekde zohnat

noo a preco tu potom pise vela ludi ze im zacalo cerpadlo chcat?


inac na filtrovanie som zohnal cerpadlo z tatry na 24V a dva filtre z liaz
na provoz na RO není jednotný náhled a proto se zde píšou věci různé, pokud chceš mít náhradní těsnění tak navštiv nějakého čerpadláře, na netu jich najdeš mnoho,

já to řeším tak že vytáhnu čerpadlo, zjistím typ čerpadla, zajdu ve strážnici za tondou zelinou autodíly zelina strážnice, ten má katalog a věci objedná, firma boš se třeba zdokonalila tak že na guferu nenajdeš číslo musíš vědět typ čerpadla, ;) miloš
pepe276
Aktivista
Příspěvky: 1095
Registrován: 23 led 2010, 10:25
Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od pepe276 »

kubovaryk píše:este ked to prefiltrujem cez filter liaz mozem rovno dat do nadze? kolko mikronov dosiahnem cez filter liaz
Na tuhle mojí stejnou otázku mi kdysi odpověděl člověk z Mann-Hummelu, že jemné filtry řady Oto(levnější řada filtrů od Mann-Hummel, dneska se to snad jmenuje Unicofilter) - typy: PJ1(stará Avia) a PJ4(Liazka) filtrují na 5 mikronů a hrubý z Liazky Ph4 na 10 mikronů. Ale taky mi psal, že to je změřené snad kdysi podle nějaké staré metodiky, nebo tak nějak a teď po novu že to už neměřili, asi protože se s těmahle starejma verkama už dneska nikdo nezabývá a nevyplatí se jim to.
Peugeot Boxer 2.5TDi THX 79kW 1998
Peugeot 106 1.0 CDZ 37kW 1998
Citroen Jumpy 1.9TD 68 kW 1997
Citroen Berlingo 1.9D 51 kW 2000
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“