Vstřikovací čerpadla - dotazy na konkrétní vozy, motory

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stewa
Přispěvovatel
Příspěvky: 510
Registrován: 13 kvě 2010, 07:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Stewa »

xxxALFxxx píše:Ahoj,
můžu jezdit na rostlinný olej s VW Transporter 1,9 TD 63kW, rok výroby 2003? Díky za odpověď.
Můžeš to zkusit mixovat s naftou. Ze začátku v malých poměrech. V tomhle chladném a ještě chladnějším počasí za dveřmi bych se k větším poměrům nepřikláněl, aby ti nezhoustl ve filtru a ráno bys pak nenastartoval.
Počkej si na léto a pak ho tam klidně lij.. no a co víc.. věnuj trochu času pročtením tohoto fóra ;)
Mercedes-Benz W210 300D
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32831
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

xxxALFxxx píše:Ahoj,
můžu jezdit na rostlinný olej s VW Transporter 1,9 TD 63kW, rok výroby 2003? Díky za odpověď.

TD 63 kW ? to je co za motor TD má 5O kW
xxxALFxxx
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 30 zář 2013, 08:22

Příspěvek od xxxALFxxx »

slovacek.milos píše:
xxxALFxxx píše:Ahoj,
můžu jezdit na rostlinný olej s VW Transporter 1,9 TD 63kW, rok výroby 2003? Díky za odpověď.

TD 63 kW ? to je co za motor TD má 5O kW
Správně je to TDI ;)
xxxALFxxx
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 30 zář 2013, 08:22

Příspěvek od xxxALFxxx »

Stewa píše:
xxxALFxxx píše:Ahoj,
můžu jezdit na rostlinný olej s VW Transporter 1,9 TD 63kW, rok výroby 2003? Díky za odpověď.
Můžeš to zkusit mixovat s naftou. Ze začátku v malých poměrech. V tomhle chladném a ještě chladnějším počasí za dveřmi bych se k větším poměrům nepřikláněl, aby ti nezhoustl ve filtru a ráno bys pak nenastartoval.
Počkej si na léto a pak ho tam klidně lij.. no a co víc.. věnuj trochu času pročtením tohoto fóra ;)
Já toho o ježdění na olej vím docela dost, lil jsem to do Pajera 2,5 TD a do Toyoty 4,2 TD. Chtěl jsem slyšet názor, jestli to můžu nalít i do VW, abych něco nepodcenil ;)
Uživatelský avatar
k.amerika
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 17 říj 2012, 14:55
Bydliště: Zbraslavice

Příspěvek od k.amerika »

Ahoj pánové, mohl bych poprosit o radu, jaké čerpadlo má opel vectra 1,7d r.v. 1991? Seat toledo 1,9d r.v. 1997? Peugeot 106 1,5d r.v. 1998? Moje auto na pokusy hnije před očima, a zimu už určitě nevydrží, tak koukám po něčem levném aby to mělo čerpadlo bosch. Děkuji
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32831
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

k.amerika píše:Ahoj pánové, mohl bych poprosit o radu, jaké čerpadlo má opel vectra 1,7d r.v. 1991? Seat toledo 1,9d r.v. 1997? Peugeot 106 1,5d r.v. 1998? Moje auto na pokusy hnije před očima, a zimu už určitě nevydrží, tak koukám po něčem levném aby to mělo čerpadlo bosch. Děkuji
vektra má boš,seat boš a pžotek lukasa i boše jak který ;)
Uživatelský avatar
k.amerika
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 17 říj 2012, 14:55
Bydliště: Zbraslavice

Příspěvek od k.amerika »

Děkuji za odpověď. Zase jsem moudřejší :-)
burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

Peugeot většinou bosch citroeny lucas i bosch. Jinak ta vectra není dobra volba.
Uživatelský avatar
k.amerika
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 17 říj 2012, 14:55
Bydliště: Zbraslavice

Příspěvek od k.amerika »

Proč né Vectra? Je za půl ceny než Toledo.. Co je špatně?
burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

Ten opel motor se moc nepovedl není moc spolehlivý, slabý výkon a cele se to třepe. Isuzu je lepší ale ten byl ve vectre jedině v turbu.
Uživatelský avatar
k.amerika
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 17 říj 2012, 14:55
Bydliště: Zbraslavice

Příspěvek od k.amerika »

Děkuji. Výkon a třepání by snad nevadilo, je to opravdu auto za drobné, ale jestli jsou nějaké stálé problémy kolem motoru, zajímalo by mě jaké poruchy, a jestli všechny Vectry a pořád, nebo kus od kusu, abych fakt nešlápl do h... :-)
Ferenzzo
Přispěvovatel
Příspěvky: 656
Registrován: 30 lis 2009, 13:21

Příspěvek od Ferenzzo »

nevím co znamená, že se třepe :D ... ten motor jde právě pěkně kultivovaně, řekl bych až tiše oproti tdi. Velmi částou závadou je zadřená klika, o kterou se začne vydírat dolní oko na ojnici až vznikne vůle nadměrná, která způsobí jednoho dne havárii následkem únavy matriálu cyklickým zatěžováním právě účastí této vůle ... častým koncem tohoto problému je ojnice ven :) . Toto je způsobeno jednak špatnou servisní péčí o vůz a druhak poddimenzovaným mazáním tohoto komponentu.

jinak ještě bývá problém s tím, že se protočí kolo na vačce, poněvadž není na žádném kolíku a drží ho jenom středový šroub, tohoto je ale příčinou chyba mechanika v nesprávném dotažení a častějším výskytem než vzácným se vyskytuje prasklý klíňák nešťastně namotaný za řemenici kliky pod rozvodový řemen a následná havárie s totálními následky stejně jako v předchozím případě

jinak proti tomuto velmi jednoduchému motoru nemůžu říci ani půl slova i přes to, že na jeho adresu všichni jen klejí a vzpílají mu...
VW Caddy life 1,9 TDI ... 77 kW (ve vývinu)
Audi TT 1,8T ...153 kW odbrždeno (prodáno)
Opel Astra 1,7TD ...předěláno na mechaniku...pracant do vinohradu :))
burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

Tak nějak je to puvodně benzinový motor předělaný na diesel. Jinak tím třepaním jsem myslel to že když to pán studené nastartoval tak jsem chytal palubní desku :-)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32831
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

burton.b22 píše:T Isuzu je lepší ale ten byl ve vectre jedině v turbu.
lepší je ale pokud ho krmíš olejem tak do doby kdy se pos..... pak se prohneš sumy jsou řádné i za debilní podložku ;)
burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

Já měl isuzu ale bez turba. Šlapalo to bez problemu i na olej. Měnil jsem akorat olej. vanu cca 1300kč. Akorat tam ještě odchází alternátor. Jinak čerpadlo to má bosch. Nevím co by tam melo být tak draheho kromě toho alternatoru. Doporučuju pod ten alternator nejaký kryt at na neho nejde voda. Pak vydrží. Ale už bych to nechtěl jsou jine lepší auta za par korun.
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“