Vstřikovací čerpadla - dotazy na konkrétní vozy, motory

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
j
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2006, 19:03
Bydliště: Zlín

Vstřikovací čerpadla - dotazy na konkrétní vozy, motory

Příspěvek od j »

Chci koupit nejakého diesela a jezdit na olej, údajně to líp snáší vstřikovací čerpadla Bosch tak by me zajimalo jaké čerpadla mají některé auta: Fiat Punto a Tipo, VW Golf II a III, Opel Astra. Jestli je někdo máte tak napište, dík.
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Přispěvovatel
Příspěvky: 420
Registrován: 24 led 2006, 12:28
Bydliště: Nikol-City

Příspěvek od Tomas-Oaza »

ja mam tipo cerpadlo bosch a auto mi jezdi na petrolej a separ, pred 5 lety jsem s tipem jezdil v autoskole a to jsem jezdil na oleje: trafo,hydraulicky,loziskovy
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3
Uživatelský avatar
Kuba
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 23 led 2006, 21:18

Příspěvek od Kuba »

To Tomas-Oaza :

Hydraulický olej to beru...ale jezdit na transformátorový olej...to je teda fakt prasárna !!! (wallbash) (crazy) (hm) Většina těhle olejů obsahuje dioxiny resp. tzv. "ceweso - dioxiny" .... to pak dejcháme my všichni. Takovej trasformátorovej olej je nebezpečnej odpad a musí se podle platnejch předpisů zvlášť likvidovat !!!!

Jezdit na hydrauliku, rostlináč, i ložiskovej olej či průplachovej - to je ok. ALe ne na trafoolej !!! (R)
VW BORA 1,9 TDI PD, 96 kW
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Přispěvovatel
Příspěvky: 420
Registrován: 24 led 2006, 12:28
Bydliště: Nikol-City

Příspěvek od Tomas-Oaza »

mne je to jedno,pokud ho mam za 5.-/litr :D
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3
Uživatelský avatar
origoš
Aktivista
Příspěvky: 4148
Registrován: 23 led 2006, 14:21
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od origoš »

Kdyby jenom to, trafoolej, pokud je staršího data, a ten je leckde ještě používán obsahuje i PCB. Taky bych to rád nevdechoval.
Benzín patří do letlampy a taky do resistinu

www.mosaznevyrobky.cz
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Přispěvovatel
Příspěvky: 420
Registrován: 24 led 2006, 12:28
Bydliště: Nikol-City

Příspěvek od Tomas-Oaza »

no jo ,ale jak rikam nezajima me to jezdim za levno a to mi staci
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3
julio tabi
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2006, 20:57
Bydliště: nitra

Příspěvek od julio tabi »

Páni,ale dioxíny vznikajú aj pri každom nedokonalom spaľovaní motorového oleja a nikomu to nevadí.Jediné spaľovanie olejov je nad 1350 stupňov kedy dioxíny nevzniknú a obzrite sa koľko garáží lakovní a dielní ho spaľuje ( možno!!!? pri 5OO stupňoch). Žiaľ bohu, je to daň za aktuálny trend.
To len na okraj. julio
Ropák
Sběrač informací
Příspěvky: 36
Registrován: 03 úno 2006, 22:14

Příspěvek od Ropák »

Tomas-Oaza píše:no jo ,ale jak rikam nezajima me to jezdim za levno a to mi staci
Nejlepší je stejně ten zlatokop, co si od tebe nechá zaplatit zato, že ušetřil za likvidaci toho odpadu. :D (noteeth) :D (LOL) (LOL) (rofl)
Uživatelský avatar
Kuba
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 23 led 2006, 21:18

Příspěvek od Kuba »

Přesně tak, ORIGOŠ má pravdu, PCB (polychlorovaný bifenyly) bejvaj ještě ve většině trafoolejů. To je ale organickej jed jako kráva !! :x :xTomáš-Oáza - jestli je Ti to fuk, že zrovna tyhle sračky spaluješ, pak Ti neni pomoci !!!

Za 5,- Kč za litr tady vypouštíš do ovzduší chronicky toxickou kancerogenní látku podobnou benzolu, kterou dejcháme všichni, i TY ! Saze i z tý nejutahanější LIAZky jsou proti tomu NIC !!! PCB v trafooleji je hotový peklo (R) proti těm několika málo stopovejm "3,4-benz-pyrenů" v sazích !!!! (hm)
VW BORA 1,9 TDI PD, 96 kW
j
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2006, 19:03
Bydliště: Zlín

Příspěvek od j »

tak jeste k tem cerpadlum, v Tipu je teda bosch jak tu psal Tomas a v Golfu II je taky jak jsem zjistil tak jeste by me zajimalo jake je v Puntu 1.7 TD kdyby nekdo vedel...
lt.kubosh
Aktivista
Příspěvky: 2052
Registrován: 23 led 2006, 19:23

Příspěvek od lt.kubosh »

Tomas-Oaza píše:no jo ,ale jak rikam nezajima me to jezdim za levno a to mi staci
Nechci bejt moralista, ale zkurvit si jedinou planetu kde muzu zit kvuli dvacetikorunam... Tomu cloveku bych docela s chuti zpusobil otravu rychle leticim olovem. Obrázek
Nejhorsi je, ze kdyz jsem byl na Cejlonu, tak co delaj lidi jenom z prosty neznalosti je brutal, ale tohle.
jarda3tipo
Přispěvovatel
Příspěvky: 90
Registrován: 24 led 2006, 16:55
Bydliště: vysocina

Příspěvek od jarda3tipo »

Olej do transformatoru je vazne svinstvo,pri pri paleni v dieselmotoru a kdekoliv jinde.Pak se nemuzeme divit ze z takovejch sracek ma kazdej druhej alergii a zdravotni problemy.
Nasledujici generace se mozna budou divit co jsme jim to tady z vlastni blbosti zanechaly...
Fiat Tipo 1,9TD
sliva
Přispěvovatel
Příspěvky: 463
Registrován: 23 led 2006, 14:50
Bydliště: okr. semily

Příspěvek od sliva »

j píše:tak jeste k tem cerpadlum, v Tipu je teda bosch jak tu psal Tomas a v Golfu II je taky jak jsem zjistil tak jeste by me zajimalo jake je v Puntu 1.7 TD kdyby nekdo vedel...
ja mam punto bez fénu (hm) a je tam lucas (rofl)
dřive octa 81kw,pak 307 hdi a už zase vw-touran-konečne!!!turan prodan,nyni vw passat 3C,2007,BKP,octa combi ASV 2004,octa II-BJB-2005, yamaha Fazer FZ6,VW golf 5 variant BLS 2009,golf VI 2,0tdi,gilera nexus 500,ktm exc 450,octa III 2,0tdi...
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Přispěvovatel
Příspěvky: 420
Registrován: 24 led 2006, 12:28
Bydliště: Nikol-City

Příspěvek od Tomas-Oaza »

no myslim ze ovzdusi neznecistuji jen ja,ten olej uz je vyfiltrovanej,a pokud nekdo jak jsem cetl jezdi na vyjetej plej tak ten je taky hodnocenej jako nebezpecnej odpad.
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3
Jindřich
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 24 led 2006, 15:37

Příspěvek od Jindřich »

To jsi jako odfiltroval bifenyli.Prosím Tě jak?Přez filtr z Liazu.Ale na Tvou omluvu,znám lidi co na trafoolej jezdili a nenechali si to vymluvit.V rozvodných závodech na to jezdili a domů si brali naftu a je možný že v tom pokračujou vesele dál.Za komunistů dokonce vypouštěli olej do země.A to měli sklad cca 80 m od Vltavy.To je co?Jindřich
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“