Superb teplé starty-konec

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Sakul
Přispěvovatel
Příspěvky: 261
Registrován: 07 led 2007, 11:56
Bydliště: VWotice

Příspěvek od Sakul »

Kouknul bych na termoventil na filtru, popripade ho zkusil vymenit i s gumickama. Nesmi to tam prisavat vzduch. Pak bych zkusil jestli ti tlaci naftu cerpadlo v nadrzi.
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2406
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Příspěvek od zizuzidan »

OťasTDi píše:já vím,že jsi psal,že blok měřených hodnot je v pohodě,ale i tak se zeptám,když to nejde nastartovat,kolik vypisuje vag předvstřik?a tu chípací klapku,když startuješ,pro jistotu zkoušel ti někdo rukou zatlačit na táhlo,aby se doopravdy otevřela?je to záhada,taky mě zajímá,jak to dopadne
To auto tady těd nemám a už si nepamatuju,kolik byl předvstřik když to nechce chytnout.Jasně klapku sem držel i rukou a kolega staroval,je plně otevřená.
Záhada to je,hlavě je to hafo hodin stráveného času a zatím žádnej pokrok :(
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2406
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Příspěvek od zizuzidan »

Sakul píše:Kouknul bych na termoventil na filtru, popripade ho zkusil vymenit i s gumickama. Nesmi to tam prisavat vzduch. Pak bych zkusil jestli ti tlaci naftu cerpadlo v nadrzi.
Gumičky na termoventilu jsem měnil čerpadlo naftu až do tandemu perfektně tlačí.
Až tady to auto budu mít tak se ponořím do dalšího bádání,bouhžel už mě nenapadá kde hledat :(
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

A ta startovací dávka je osolená na max, nebo jak se reguluje tohle?
exbenzin
Přispěvovatel
Příspěvky: 89
Registrován: 05 dub 2010, 19:06
Bydliště: za

Příspěvek od exbenzin »

a teplota paliva??
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2406
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Příspěvek od zizuzidan »

exbenzin píše:a teplota paliva??
Ta je v pořádku,i vyzkoušené jiné čidlo teploty,zapoměl jsem to tam v úvodu napsat
te.me
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 09 kvě 2009, 20:45

Re: Superb teplé starty-konec

Příspěvek od te.me »

Co si na zkoužku při startu sepnout relé podávacího čerpadla paliva jestli se něco nezmění?
Š oct I + sprint 764 + chip
Uživatelský avatar
optimista
Přispěvovatel
Příspěvky: 527
Registrován: 25 lis 2012, 21:16
Bydliště: michalovce

Re: Superb teplé starty-konec

Příspěvek od optimista »

Skusil si na start sprej?
s 120gls T603 favorit opel astra g
octavia 1 tdi 81kw AHF rv 2000 470 xxx tis predana MB B trieda 180D automat ma moja lepsia polovicka
golf 4 1.6 benzin mercedes w 211 220 cdi 2008 origo diag mercedes bmw univerzalna diag launch x 431
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Superb teplé starty-konec

Příspěvek od jericho-3 »

A co lano? Nejlepší starter na planetě, pokud to není automat..,Pokud to čapne, víš o něco víc, Záleží jak rychle to blafne :)
nepropadat panice...
venca.6
Přispěvovatel
Příspěvky: 402
Registrován: 23 říj 2014, 18:14
Bydliště: Doma

Re: Superb teplé starty-konec

Příspěvek od venca.6 »

Ja myslim, ze za tech 12let uz pokrocil.
Škoda Superb Combi 2010, 2.0 TDI CFGB, 4x4, POWERED BY MOTORPOWER
EX Škoda Octavia Combi 2007, 2.0 TDI BKD, GT1749VB, POWERED BY DRAGPOWER
EX Škoda Fabia Combi 2005, 1.9 TDI ATD, GT1749VA, POWERED BY DRAGPOWER
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2406
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Re: Superb teplé starty-konec

Příspěvek od zizuzidan »

Bohužel už si vůbec napamatuji co to bylo za auto......... :o
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Superb teplé starty-konec

Příspěvek od slovacek.milos »

zizuzidan

nyposledy jsem tu měl OII PD

asi víc jak před rokerm jsem chtěl nějak zvednout startovací dávku protože teplý motor točil do nekonečna a studený na drb, login ale nepřijat

v říjnu přijel kvůli stk zas svítil pytel jeden boční ale šel smáznout, zkusil jsem motor login přijat anál 01 hodnotu jsem přepsal z 0 na max 300 testovat uložit
výsledek studený drb, teplý drb,

předtím mu v servisu za x tisíc chtěli upravovat řj ;)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Superb teplé starty-konec

Příspěvek od jericho-3 »

Tohle je vždy kolečko, kdy se prověří vše možné, vymění se, co se vidí , dráteníci dělají kouzla a najednou to jde. Mám zato, že to je často více věcí , které společně vytvoří jeden problém. Mnohdy to má hoodně najeto, tlaky slabší, starter polounaven, baterka před důchodem, spoje start. kabelů zoxidované ,vstřiky pouštějí více nafty, , motor se "ulévá", nebo naopak je jí málo..
A poté je z toho mechanik unaven. Ale přijde čerstvý mechán, dobře vyspalý , kterému to pálí a bum jde to na otočení..Proto mám mechaniku a mám jistotu, kterou mnozí nemají..Nestačím vracet klíček.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Superb teplé starty-konec

Příspěvek od slovacek.milos »

jericho-3 píše: 22 led 2022, 17:28 je často více věcí , které společně vytvoří jeden problém.


počkej, motor PD, tady je ten problém ale jiný, studený start na drb, takže všechno OK, můžeš měnit co chceš, máš prostě v kanále O1 nulu, sedneš za volant připojíš, zapneš klíček přepíšeš a teplý drb,

před dvanácti lety mi radili v autorizáku vyměnit půl motoru a postup zvýšení dávky u TDi byl k ničemu, začal jsem se pohrávat s hodnotama k kanálech a :) , časem se se to i dočetl z nuly max 300
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“