Bezaromatik

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
radekandy
Přispěvovatel
Příspěvky: 166
Registrován: 29 črc 2010, 17:36
Bydliště: Plzeň

Bezaromatik

Příspěvek od radekandy »

Chtěl by se zeptat, co to přesně je ten bezaromat, k čemu všemu je to dobrý a hlavně kde se to dá sehnat a kolik to stojí. Četl jsem tady spousty příspěvků, jak to přidáváte k ŘO a naftě, ale co to přesně je jsem se nedozvěděl.
peopleman
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 10 srp 2010, 20:07

Příspěvek od peopleman »

Taky jsem se to včera dočetl,tak dnes šupky dupky do Tety,ale tam to neměli,tak jsem zakoupil aspoň BENZÍNOVÝ ČISTIČ TECHNICKÝ a do každé nádrže nalil deci.No a po vyjetí to tam zas naleju a budu doufat,že výkon stoupá a spotřeba klesá.. ;)
Jezdím na vše co teče..
Uživatelský avatar
nogis
Aktivista
Příspěvky: 3535
Registrován: 29 led 2008, 19:32
Bydliště:

Příspěvek od nogis »

to nemyslíš vážně (LOL)
VW Passat B8 variant R-line, CUAA 218kW/591Nm
peopleman
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 10 srp 2010, 20:07

Příspěvek od peopleman »

nogis píše:to nemyslíš vážně (LOL)
Co z toho ti připadá nevážné (noteeth) ?
Jezdím na vše co teče..
Dani34el
Přispěvovatel
Příspěvky: 94
Registrován: 23 srp 2008, 23:48

Příspěvek od Dani34el »

Přidávat nějáká ředidla, benzín nebo BEZAROMATIK (zřejmě nějáký druh ředidla bez aromatických uhlovodíků) je hloupost. Všechny tyhle prostředky mohou naleptat plastové díly v nádrži nebo v palivovym systému. Zázračné zvýšení výkonu se nekoná a člověk si ho jen namlouvá. Jedině že by se tak zvýšila výhřevnost nafty, což je vyloučeno - výhřevnost ředidla je dokonce o něco nižší a benzinu taky. Pokud by zázračný zvýšení výkonu a snížení spotřeby fungovalo, dávno by si toho výrobci vozů i výrobci pohonných hmot všimli.

Naftovej motor je na naftu tak jezděte na naftu a nešpekulujte. Nic nevymyslíte !!! Výrobce optimalizoval motor na normovaný palivo a tečka. :o (wallbash) :o
VW Passat 2,0 TDI PD DPF vše originál jak má být
RUNDA

Příspěvek od RUNDA »

...urcite pridavas do nafty Bezaromatik a mas to vyskusane... :D
...tak nekecaj.ja na to jazdim bez problemu...
radekandy
Přispěvovatel
Příspěvky: 166
Registrován: 29 črc 2010, 17:36
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od radekandy »

RUNDA píše:...urcite pridavas do nafty Bezaromatik a mas to vyskusane... :D
...tak nekecaj.ja na to jazdim bez problemu...
A co takhle napsat, když už na to jezdíš, jak se to skutečně jmenuje, kde se to dá koupit a kolik to stojí? (crazy)
AUDI A4 B8 3.0TDI
RUNDA

Příspěvek od RUNDA »

vola sa to bezaromatik,kupoval som to pred viac ako rokom v Brne v Bauhause a potom este raz cez net z CZ,ale dobierka od vas stala pomaly tolko ako 3,5litra bezaromatiku.miesam to v pomere 7dcl riedidla+3dcl oleja do 2T motorov-naprv valvoline.a tuto zmes prilievam 0,5l na 70l nafty.motor ide tichsie,nedymi,je zivsi z nizsich otacok a trosku klesla spotreba.
jm
Přispěvovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 24 lis 2009, 13:54

Příspěvek od jm »

souhlasím motor se chová stejně, dávkování taky,ale olej 2T nedávám.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

bezaromatik mají i v obi, já osobně příjdu do barvy laky ve strážnici řeknu že chci bezaromatik a do týdne je tam taky ho běžně nemají flaška asi 55 korun přesně nevím beru celé balení miloš
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Dani34el píše:Přidávat nějáká ředidla, benzín nebo BEZAROMATIK (zřejmě nějáký druh ředidla bez aromatických uhlovodíků) je hloupost. Všechny tyhle prostředky mohou naleptat plastové díly v nádrži nebo v palivovym systému. Zázračné zvýšení výkonu se nekoná a člověk si ho jen namlouvá. Jedině že by se tak zvýšila výhřevnost nafty, což je vyloučeno - výhřevnost ředidla je dokonce o něco nižší a benzinu taky. Pokud by zázračný zvýšení výkonu a snížení spotřeby fungovalo, dávno by si toho výrobci vozů i výrobci pohonných hmot všimli.

Naftovej motor je na naftu tak jezděte na naftu a nešpekulujte. Nic nevymyslíte !!! Výrobce optimalizoval motor na normovaný palivo a tečka. :o (wallbash) :o

jezdímě zde na sajrajty všeho druhu první diesel motor byl poháněn burákovým olejem,

tak pokud jezdíš na naftu to už bude nějaká přestavba to sem nepatří ;) jezdíme na pořádné palivo ;) miloš
radekandy
Přispěvovatel
Příspěvky: 166
Registrován: 29 črc 2010, 17:36
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od radekandy »

slovacek.milos píše:bezaromatik mají i v obi, já osobně příjdu do barvy laky ve strážnici řeknu že chci bezaromatik a do týdne je tam taky ho běžně nemají flaška asi 55 korun přesně nevím beru celé balení miloš
Konečně kloudné inforamace. Díkes ;) Zkusím teda ještě OBI, ale v Baumaxu to neměli.
AUDI A4 B8 3.0TDI
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

radekandy píše:
slovacek.milos píše:bezaromatik mají i v obi, já osobně příjdu do barvy laky ve strážnici řeknu že chci bezaromatik a do týdne je tam taky ho běžně nemají flaška asi 55 korun přesně nevím beru celé balení miloš
Konečně kloudné inforamace. Díkes ;) Zkusím teda ještě OBI, ale v Baumaxu to neměli.
každý soukromník ho má v nabídce a objedná já přišel i do další prodejny na ulici veselské ve strážnici že není pro blém objdnat miloš
radekandy
Přispěvovatel
Příspěvky: 166
Registrován: 29 črc 2010, 17:36
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od radekandy »

slovacek.milos píše:
radekandy píše:
slovacek.milos píše:bezaromatik mají i v obi, já osobně příjdu do barvy laky ve strážnici řeknu že chci bezaromatik a do týdne je tam taky ho běžně nemají flaška asi 55 korun přesně nevím beru celé balení miloš
Konečně kloudné inforamace. Díkes ;) Zkusím teda ještě OBI, ale v Baumaxu to neměli.
každý soukromník ho má v nabídce a objedná já přišel i do další prodejny na ulici veselské ve strážnici že není pro blém objdnat miloš
Výborně, už je v garáži. Dal jsem na tebe, zajel do OBI a tam měli 700 ml za 61 Kč, takže tak........
AUDI A4 B8 3.0TDI
Dani34el
Přispěvovatel
Příspěvky: 94
Registrován: 23 srp 2008, 23:48

Příspěvek od Dani34el »

slovacek.milos píše:
Dani34el píše:
jezdímě zde na sajrajty všeho druhu první diesel motor byl poháněn burákovým olejem,

tak pokud jezdíš na naftu to už bude nějaká přestavba to sem nepatří ;) jezdíme na pořádné palivo ;) miloš
První diesel NIKDY nebyl poháněn burákovým olejem, ale petrolejem. Ani 3, 4, 5 diesel nikoliv.Typická volovina žádnym zdrojem nedoložená kterou opisuje jeden od druhýho.

Stejně to dopadne s ředidlem v naftě.Rostlinný olej ok, to sem patří, ale ředidlo? Naprosto jinej bod vzplanutí, jiná destilační křivka, agresivní vůči některým plastům....prostě to nemůže vylepšit výhřevnost a je to riziko.....doložené a fyzikálně odůvodněné pokusy s olejem, petrolejem ano, ale řeči typu: "Mě to jede líp" ...to je mýtus a mate hlupáky ještě víc.
VW Passat 2,0 TDI PD DPF vše originál jak má být
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“