výběr autorádia

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Vinnetou
Přispěvovatel
Příspěvky: 125
Registrován: 04 dub 2010, 16:32

výběr autorádia

Příspěvek od Vinnetou »

zdar potřebova bych poradit jakou značku autorádia koupit a jaký se naopak vyhnout? Teď mam sencora a toho už nikdy :D Rád bych se vešel do 4000,- výkon alespoň 4x50w slot na SD kartu a výstup na subwoofer. Líbí se mi PIONEER DEH-5200SD nevíte někdo jak se u něj přepínaj písničky jestli tim kolečkem? :) aby to nebylo nějak složitý za jízdy nemam na studování rádia čas (LOL)
felicia combi 1.9D
Uživatelský avatar
jaykay
Aktivista
Příspěvky: 2231
Registrován: 06 říj 2006, 14:28
Bydliště: Sušice

Příspěvek od jaykay »

co se tyce znacek v nizsich cenach, tak asi takhle:
Alpine, Kenwood, Clarion, Pioneer, JVC
nic jinyho bych asi nezkousel
VW Touran 2.0TDI BKD Highline chip by dragpower.cz
Uživatelský avatar
jaykay
Aktivista
Příspěvky: 2231
Registrován: 06 říj 2006, 14:28
Bydliště: Sušice

Příspěvek od jaykay »

co tohle?
http://www.prohifi.cz/autoradia/alpine-ida-x311

nema CD mechaniku, ale k cemu v dnesni dobe flash pameti CD
VW Touran 2.0TDI BKD Highline chip by dragpower.cz
Uživatelský avatar
jaykay
Aktivista
Příspěvky: 2231
Registrován: 06 říj 2006, 14:28
Bydliště: Sušice

Příspěvek od jaykay »

VW Touran 2.0TDI BKD Highline chip by dragpower.cz
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Asi bych vybíral podle toho, co od rádia očekáváš. Značka neznačka - všechno Taiwan nebo Chína.

Já mám rádio s GPS, SD/MMC, CD/DVD MPEG4 DIVX, video out, couvací kamerou, USB Flash, AUX-IN, BlueTooth HF a nevím, co všechno to ještě má. Je to od Sencoru - vím, nic moc, ale za tři a půl tisíce mi to poslouží dobře, má to všechno, co potřebuju a jede jako vítr.

Má to dva roky záruku - když chcípne, koupím něco jiného a když vydrží, po dvou letech má stejně nulovou hodnotu, tak o co jde, ne?
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
jaykay
Aktivista
Příspěvky: 2231
Registrován: 06 říj 2006, 14:28
Bydliště: Sušice

Příspěvek od jaykay »

není čína jako čína :)
ale mas pravdu, ze nekomu staci Sencor, ja bych ho nikdy nechtel, kdo jednou okusi premiove znacky jako Becker nebo Alpine, vi, jak ma autoradio hrat
dalsi dulezitou veci jsou samozrejme dalsi komponenty (repro a vytlumeni), nema cenu investovat vysoke sumy do autoradia, kdyz ma nekdo v aute repro za dve stovky a nainstalovane s akustickym zkratem (napr. silene audio v Octavii I)
VW Touran 2.0TDI BKD Highline chip by dragpower.cz
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Tak já mám originál seriové repro a s tím sencorem mi to hraje líp než domácí Hi-Fi za třicet litrů. A to mám auto s prostorem jako dvě běžná auta. Jsem muzikant a zvukař, takže vím, jak má vypadat zvuk :wink:. Ten Sencor hraje velmi dobře.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
jaykay
Aktivista
Příspěvky: 2231
Registrován: 06 říj 2006, 14:28
Bydliště: Sušice

Příspěvek od jaykay »

nechci se s tebou hadat, ale s ser. repro a Sencorem tezko, tezko ;)
ale zase HiFi za 30 nemusi hrat zase buhvi jak
VW Touran 2.0TDI BKD Highline chip by dragpower.cz
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Vinnetou píše:zdar potřebova bych poradit jakou značku autorádia koupit a jaký se naopak vyhnout? Teď mam sencora a toho už nikdy :D Rád bych se vešel do 4000,- výkon alespoň 4x50w slot na SD kartu a výstup na subwoofer. Líbí se mi PIONEER DEH-5200SD nevíte někdo jak se u něj přepínaj písničky jestli tim kolečkem? :) aby to nebylo nějak složitý za jízdy nemam na studování rádia čas (LOL)
OT: Len podotknem ze v tejto cenovej hladine co sa tyka zvuku ziaden zazrak necakaj. Maju sice FETaky na koncoch ale tie stoja par supiek a snimi sa cena spravit neda. Takze bacha na mudrcov co ti budu hovorit rozpravky typu sak stvorkova rada Pioneer ma na koncoch FETy rovnako ako sedmickova tak maju rovako dobry zvuk. Zabudni nato. Cenu a kvalitu zvuku uz dnes nerobia koncaky ale zvukovy procesor. Prave ten tvori najdrahsiu polozku spolu s D/A prevodnikom. Za 4000KC zvuk nebude. Pokial ti ide o zvuk tak konkretne u Pioneera urceneho na europsky trh, kvalitny zvuk zacina od sedmickovej rady a vyssie ;)
Uživatelský avatar
jaykay
Aktivista
Příspěvky: 2231
Registrován: 06 říj 2006, 14:28
Bydliště: Sušice

Příspěvek od jaykay »

TDI tech píše:
Vinnetou píše:zdar potřebova bych poradit jakou značku autorádia koupit a jaký se naopak vyhnout? Teď mam sencora a toho už nikdy :D Rád bych se vešel do 4000,- výkon alespoň 4x50w slot na SD kartu a výstup na subwoofer. Líbí se mi PIONEER DEH-5200SD nevíte někdo jak se u něj přepínaj písničky jestli tim kolečkem? :) aby to nebylo nějak složitý za jízdy nemam na studování rádia čas (LOL)
OT: Len podotknem ze v tejto cenovej hladine co sa tyka zvuku ziaden zazrak necakaj. Maju sice FETaky na koncoch ale tie stoja par supiek a snimi sa cena spravit neda. Takze bacha na mudrcov co ti budu hovorit rozpravky typu sak stvorkova rada Pioneer ma na koncoch FETy rovnako ako sedmickova tak maju rovako dobry zvuk. Zabudni nato. Cenu a kvalitu zvuku uz dnes nerobia koncaky ale zvukovy procesor. Prave ten tvori najdrahsiu polozku spolu s D/A prevodnikom. Za 4000KC zvuk nebude. Pokial ti ide o zvuk tak konkretne u Pioneera urceneho na europsky trh, kvalitny zvuk zacina od sedmickovej rady a vyssie ;)
to uz je trosku jina liga :D
VW Touran 2.0TDI BKD Highline chip by dragpower.cz
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Dovolim si vrele doporucit VDO Dayton (tusim, ze divize Siemens). Nevim jak ted, ale v dobe, kdy jsem ho kupoval ja, tak me na nem vyhovovalo, ze je zamerene na vykon a techniku, nikoliv na extravagantni design a nesmyslne funkce.

Vice zde:
http://www.tuning.cz/a260:vdo-dayton-cd4802/

Za zmineni stoji odstavec "Komfort".

... pravdou je, ze od te doby jsem se o radia nezajimal, takze netusim, jaka je soucasna situace ... nasel jsem jen toto:

http://www.vdodayton.cz/index2.php?show=audio

... ovsem toto je vskutku bomba ... jen ta cena
http://www.vdodayton.cz/index2.php?show=audio
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
jaykay
Aktivista
Příspěvky: 2231
Registrován: 06 říj 2006, 14:28
Bydliště: Sušice

Příspěvek od jaykay »

VW Touran 2.0TDI BKD Highline chip by dragpower.cz
Csala
Přispěvovatel
Příspěvky: 741
Registrován: 24 led 2006, 08:13
Bydliště: Snina

Příspěvek od Csala »

Ja si myslim, ze najslabsi clanok v retazci je aj tak reproduktor.
Podla mna nema zmysel nahanat stotiny percenta skreslenia na zosilnovaci, ked reproduktor skresluje radove az cele percenta.
A to nehovorim o nespravnej montazi reproduktora mnohokrat uz od vyrobcu auta (akusticky skrat, nespravne nadimenzovane privodne vodice, a hlavne celkovo pochybny a nestabilny priestor za membranou reproduktora.
Cena kvalitnych reproduktorov a hlavne ich kvalitne zabudovanie do auta hodne prevysuje cenu autoradia.
Opel Omega C 2.2DTI r.v.2001, Fiat Croma 1.9 TDid r.v. 1989 - ex
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Forest píše:Dovolim si vrele doporucit VDO Dayton (tusim, ze divize Siemens). Nevim jak ted, ale v dobe, kdy jsem ho kupoval ja, tak me na nem vyhovovalo, ze je zamerene na vykon a techniku, nikoliv na extravagantni design a nesmyslne funkce.

Vice zde:
http://www.tuning.cz/a260:vdo-dayton-cd4802/

Za zmineni stoji odstavec "Komfort".

... pravdou je, ze od te doby jsem se o radia nezajimal, takze netusim, jaka je soucasna situace ... nasel jsem jen toto:

http://www.vdodayton.cz/index2.php?show=audio

... ovsem toto je vskutku bomba ... jen ta cena
http://www.vdodayton.cz/index2.php?show=audio
Suhlasim stebou, tiez nemusim tie kadejake vycackane kolotoce. Jednoduchost, stroha elegancia a spickovy zvuk sa mi velmi pacia, ale napr. Pioneer DEH-88RS stoji nekrestanske prachy :( http://www.pioneer.sk/sk/nav/produkty/z ... h-p88rs-ii
Vinnetou
Přispěvovatel
Příspěvky: 125
Registrován: 04 dub 2010, 16:32

Příspěvek od Vinnetou »

já nejsem nijak náročnej posluchač stačí mi o torochu víc než je standart. U toho senkoru mi vadí hlavně že přeskakuje některý písničky nebo se sekaj atd... zvuk jako takový mi v celku vyhovuje krom CD mechaniky ta hraje bídně.
felicia combi 1.9D
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“