Hučí převodovka po výměně oleje.

vše o motorových, převodových a podobných olejích - čím se miláčci namažou

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
kléma
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 16 bře 2006, 22:23

Hučí převodovka po výměně oleje.

Příspěvek od kléma »

Máte někdo zkušenost co s tím dělat.Mám asi 8 měsíců fiat ulysse 2.1TD. Jelikož mě teĎ šlo ráno v zimě hůř řadit-hlavně prvních cca 5km tak mi poradili ať dám řidší olej.To jsem udělal a začla hlučet převodovka.Olej je fuš,ale označení nevím.Byl ale o poznání řidší než ten co vytekl. Jinak ten co jsem vylil byl absolutně čistý. Nemáte někdo zkušenost jak učinit kopromis-dobře řadit a tiše řadit-dík. kléma
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Origo tam bude 75w90 API GL5 ta převodovka je PSA.
Nám hučela jsak sviňa tak se tam dal PP90H ( GL5 ) a je klid.
Uživatelský avatar
daniel.987
Přispěvovatel
Příspěvky: 560
Registrován: 22 úno 2006, 23:41
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek od daniel.987 »

Jestli už někdo před tebou neřešil hlučnější převodovku hustším olejem.
Občas se to tak dělá. :o
Sharan ASZ
Octavia AGR
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

do převodovek PSA a Renault jsou přeepsány oleje 75W/80 GL5, často označované jako HP/PC nebo RN(třeba Texaco) a sami osobě jsou dost řídké, takže jestli jsi vylil hustej olej, tak kdo ví jestli ho tam nedal někdo právě kvůli tomu, aby tím to hučení zmírnil.
kléma
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 16 bře 2006, 22:23

Příspěvek od kléma »

díky za odpovědi. Tak nakonec to byla blbá náhoda a s olejem to nesouvisí- bylo to ložisko v pravám předním kole. Nevěřil bych co to udělá za rámus. Jinak ten řidší olej pomohl-řadí to bezvadně a už to zase jen ševelí :). kléma
vatak
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 23 led 2006, 14:42

Příspěvek od vatak »

mozete mi niekdo poradit ako je to s vymenou oleja v prevodovke u Hondy mam 10rocneho accorda a neviem kedy naposledy sa to tam menilo ak sa to tam vobec menilo, nakolko nie som prvy majitel, niekde som cital ze olej v honde v prevodovke je na dozivotie a ak sa nieco stane a treba ho vymenit alebo doliat tak je treba len origo z Hondy
diki za odpovede
Odpovědět

Zpět na „Mazání a motorové oleje“