VOLVO V70I občas po 5km chcípne :-(

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
V-tekdigital
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 18 led 2011, 09:05

VOLVO V70I občas po 5km chcípne :-(

Příspěvek od V-tekdigital »

Mám poslední dobou "drobný" problém na Volvu V70 s motorm Audi AEL (Volvo D5252T) 103kw.
Nezávisle na teplotě, na množství a značce nafty v nádrži, občas po ujetí prvních 5-7km chcípne. Po chvíli jde opět nastartovat a dál jezdí úplně normálně.
V servisu VOLVO na diagnostice žádnou vážnou chybu v řídící jednotce nenašli, tak mám o čem přemýšlet...
Hlavně je mi divné, že to neudělá vždy a že to nezávisí na teplotě. O víkendu jsem jel cca. 100km na Lipno a bylo oba dny +5stupňů. Cesta tam bez problému a zpátky opět po 5km stop a pak již bez problému.
Netušíte někdo kde hledat chybu?
Volvo V70 TDi (D5252T + MSA 15.8) r.v. 1999
Uživatelský avatar
Peete
Aktivista
Příspěvky: 4421
Registrován: 21 led 2007, 14:33
Odpovědi: 1
Bydliště: Brno

Příspěvek od Peete »

Diagnostikovat ve chvili, kdy to dela. Myslim si, ze by to mohl delat snimac polohy kliky
Nissan Primera SW 1,9 DCi
V-tekdigital
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 18 led 2011, 09:05

Příspěvek od V-tekdigital »

To bych sice rád, ale udělá to jen občas a vždy po 5-7km jízdy. I kdybych tedy dojel do servisu na diagnostiku, už to neudělá.
Zkusím snímač polohy kliky skouknout zda není třeba jen špatný konektor, nebo zaoxidovaný či zaolejovaný.
Mě to spíš přišlo jako chyba na přívodu nafty. Asi tak, že motor vyjede nějaké stálé množství na těch 5-7km a pak se tam dostane vzduch. Jen je mi divné, že víkrát už to neudělá...
Volvo V70 TDi (D5252T + MSA 15.8) r.v. 1999
Odpovědět

Zpět na „Evropské vozy - ostatní“