domaci elektrarna na olej

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

koil
Přispěvovatel
Příspěvky: 208
Registrován: 16 čer 2010, 17:16

Příspěvek od koil »

No mít elektrocentrálu na živení baráku mi přijde jak nosit dřevo do lesa... (noteeth) Význam by to mělo na nějaké chatě bez elektriky.... Raději udělat kotel na olej a na něj napojit ústřední topení a na střechu dát sluneční konektor na ohřev užitkové vody.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

koil píše:No mít elektrocentrálu na živení baráku mi přijde jak nosit dřevo do lesa... (noteeth) Význam by to mělo na nějaké chatě bez elektriky.... Raději udělat kotel na olej a na něj napojit ústřední topení a na střechu dát sluneční konektor na ohřev užitkové vody.
ono ti to nepřijde ono to tak je, cesta jak ušetřit je v v trojsklách a pořádné zateplení,

topím elektřinou a nevyplatí se mi ani kolektor ani olej, olej stopím v dílně miloš
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

koil píše:No mít elektrocentrálu na živení baráku mi přijde jak nosit dřevo do lesa... (noteeth) Význam by to mělo na nějaké chatě bez elektriky.... Raději udělat kotel na olej a na něj napojit ústřední topení a na střechu dát sluneční konektor na ohřev užitkové vody.
V ČR se to zatím moc nenosí, ale ve světě ti vykoupí vyrobenou elekřinu do sítě a ještě dostaneš zelený bonus, když to krmíš rostlinou. Prodělečné to není ani u nás.
nemám žádnou kárku na naftu...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Petr H. píše:
koil píše:No mít elektrocentrálu na živení baráku mi přijde jak nosit dřevo do lesa... (noteeth) Význam by to mělo na nějaké chatě bez elektriky.... Raději udělat kotel na olej a na něj napojit ústřední topení a na střechu dát sluneční konektor na ohřev užitkové vody.
V ČR se to zatím moc nenosí, ale ve světě ti vykoupí vyrobenou elekřinu do sítě a ještě dostaneš zelený bonus, když to krmíš rostlinou. Prodělečné to není ani u nás.

tak to vypiš za kolik ti vykoupí kilovatu ;) miloš
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

nemám žádnou kárku na naftu...
koil
Přispěvovatel
Příspěvky: 208
Registrován: 16 čer 2010, 17:16

Příspěvek od koil »

Petr H. píše:nevím, přečti si to dole:

http://kogenerace.tedom.cz/co-je-mikrokogenerace.html
Je to sice pěkné ale pokud jsem dobře četl tak je to na plyny bud zemní,LPG,bioplyn ale naftu jsem tam neviděl.A taky to bude stát nekřestanský prachy možná stejně jak tepelné čerpadlo.... :roll:
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

Musíš hledat v položce biomasa. Ve smyslu rostlinný olej. Musíš dohledat do které skupiny patří a zjistíš výkupní cenu. Ale i fosilní palivo (naftu) by šlo, musel by jsi ji míchat s biomasou. ;)
nemám žádnou kárku na naftu...
simca1301
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 20 bře 2011, 10:30

Příspěvek od simca1301 »

JNCM píše:jeste tech dieselagregatu bude na prodej nekolik cca 10 ks kopmlet motor+agregat jednofaze i trifaze dvou a tri valce pouzite vyrazene a budou k prodeji i porouchane na dily takze na domaci elektrarnu jak delane :) no uvidime jak to nakonec dopadne ...

to bych měl zájem viz tento popis jednotky:
již jsem postavil 2 ks pro domácí výrobu Elektriny
ted stavím 3 kus pro sebe

ta první verze chodí na Moravě již bez zastávky 13 měsíců

sestava:
motor - peugeot, VW, fiat ....verze 1.9 D vstrikovač Bosch 51 KW
nejednodušší diesel
pořizovací cena mezi 5000 - 8000,- Kč i za celý vůz /citroen BX/

alternátor:
MEZ verze z centrál vojenských - verze synchronní 3x220-380 V - 50 KW
nebo nový rakouský/china/ cca 1560,- EU i regulací AVR
nebo navinutý firmou cz - kousek od Prahy - dodání do 10 dnů - cena stejná jako ta rakouská/china, ale perfektní
životnost alternátoru - neomezená - dle parametrů ložisek

sestava převod řemenem v poměru
motor 2450 ot. ku alternátor 1500 ot/min - nutno dodržet pro 50 HZ
pokud není elektřina určena pro provoz elektroniky i Hz jsou nezajímave

palivo:
oficiální topný olej - dovezou až domů
nebo
jakékoli oleje pro diesel - předehřívání není nutné - motor startuje vždy teplý vodou z topení domů


poměry cena a výkon

motor 5000
alternátor cca 30 000
TROCHU JAKLŮ na rám a Orsilu na bednu pro odhlučnění


využití energií z jednotky:

voda hlavní chlazení - propojeno s domem - teplotu vody v motoru si reguluje termostat sám
voda topení z hlavy motoru - možno dovést kamkoli a rychlé vytopení i přelehlých prostor nebo dílny
výfukové teplo - na hlavní výfukové rouře - 100 lamel v krabici s ventilátorem - vytápění prostorů dílen a garáží - rychlé a výkonné

elektrika z alternátoru:
50 KW - nutno využít celý výkon - levný proud

bud - nabíjení nádrží s vodou
nebo
přímotop - přemostění kotle
nebo přímotopy elektrické přimontované na stávající radiátory
--------při volbě vyšších výkonů lze původním topením s zepnutým čerpadlem topit i v jiných místnostech - radiátor přebíírá teplo panelu a vede jej svojí vodou do celého okruhu

spotřeba:
motor pri otáčkách 2400OT/MIN
spotřeba 4,5 - 5 litrů

cena topného oleje 18 Kč/litr

cena 1 KWH:::::::::::::::::

5 kč olej x 18kč = 90 Kč............náklady na hodinu
90 děleno 50 KW = 1,80 kč za KWH....slovy korunuosmdesát za KWH!!!!!!!!!!!!!!!!!!

centrála, pokud je určena jen na topení, neběží celých 24 hodin
zkušenosti z provozu jsou takové, že běží prakticky ve velkých mrazech
6hodin denně
při teplotách kolem O cca 4 hodiny denně
a při teplotách nad nulou, kdy se musí ještě topit kolem 2 hodin denně
tyto údaje jsou přímo vypočteny z užívání tohoto soustrojí v domě s dobrou izolací
po dobu jedné zimní sezony - minulé zimy, požadavek na průměrnou teplotu v místnostech 22 st. C
vytápěná plocha - at přímo nebo nepřímo 450 m2
simca1301
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 20 bře 2011, 10:30

Příspěvek od simca1301 »

když budou ty agregáty mám vážný zájem
díky
N.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

využití energií z jednotky:

voda hlavní chlazení - propojeno s domem - teplotu vody v motoru si reguluje termostat sám
voda topení z hlavy motoru - možno dovést kamkoli a rychlé vytopení i přelehlých prostor nebo dílny
výfukové teplo - na hlavní výfukové rouře - 100 lamel v krabici s ventilátorem - vytápění prostorů dílen a garáží - rychlé a výkonné

elektrika z alternátoru:
50 KW - nutno využít celý výkon - levný proud

bud - nabíjení nádrží s vodou
nebo
přímotop - přemostění kotle
nebo přímotopy elektrické přimontované na stávající radiátory
--------při volbě vyšších výkonů lze původním topením s zepnutým čerpadlem topit i v jiných místnostech - radiátor přebíírá teplo panelu a vede jej svojí vodou do celého okruhu

spotřeba:
motor pri otáčkách 2400OT/MIN
spotřeba 4,5 - 5 litrů

cena topného oleje 18 Kč/litr

cena 1 KWH:::::::::::::::::

5 kč olej x 18kč = 90 Kč............náklady na hodinu
90 děleno 50 KW = 1,80 kč za KWH....slovy korunuosmdesát za KWH!!!!!!!!!!!!!!!!!!

centrála, pokud je určena jen na topení, neběží celých 24 hodin
zkušenosti z provozu jsou takové, že běží prakticky ve velkých mrazech
6hodin denně
při teplotách kolem O cca 4 hodiny denně
a při teplotách nad nulou, kdy se musí ještě topit kolem 2 hodin denně
tyto údaje jsou přímo vypočteny z užívání tohoto soustrojí v domě s dobrou izolací
po dobu jedné zimní sezony - minulé zimy, požadavek na průměrnou teplotu v místnostech 22 st. C
vytápěná plocha - at přímo nebo nepřímo 450 m2

________________________
píší vám to na mail protože to nedovedu nebo mě to nechce ač přihlášeného pustit do odpovědí
předejte to k diskuzi
jde o vyzkoušené soustrojí provozem
pokud by měl někdo zájem tak mohu dodat plány nebo pomoc při přestavbě
koil
Přispěvovatel
Příspěvky: 208
Registrován: 16 čer 2010, 17:16

Příspěvek od koil »

simca 1301: je to zajímavé ale chtěl bych teda vidět kde a kdo ti doveze naftu topnou za 18kč když stojí kolem 3Okč.A když budu točit tím alternátorem sychroním přinutím elektroměr aby se točil naopak?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

koil píše:simca 1301: je to zajímavé ale chtěl bych teda vidět kde a kdo ti doveze naftu topnou za 18kč když stojí kolem 3Okč.A když budu točit tím alternátorem sychroním přinutím elektroměr aby se točil naopak?
já to jen zveřejnil přišel mi takový email že se simca nemůže dostat na naše forum

jinak stím nemám nic společného a vidím to jako nesmysl, pohánět topným olejem spalovací motor legálně za 18 kaček

kdoví co na to válce http://www.google.cz/url?url=http://www ... mA&cad=rja ;)
simca1301
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 20 bře 2011, 10:30

Příspěvek od simca1301 »

[quote="koil"]simca 1301: je to zajímavé ale chtěl bych teda vidět kde a kdo ti doveze naftu topnou za 18kč když stojí kolem 3Okč.A když budu točit tím alternátorem sychroním přinutím elektroměr aby se točil naopak?
/quote]

tak za prvé:
elektroměr nepřinutíš aby se točil naopak
dokonce u těch nových , co mám už asi všichni, označení
kvadruplexní, to zaznamenává vše dobu provozu, vypnutí a zpapnutí spotřebičů,vypnutí a zapnutí přívodu z čezu, a zvláště zpětný proud.
na oblbnutí čezu by jsi musel mít doma solární elektrárnu, pak dostaneš jiný další elektroměr - pro proud zpět - a do tohoto rozvodu by jsi musel pouštět ten tvůj vyrobený proud z centrály.
ale ani to by ti neprošlo, protože měniče, které dělají ze stejnosměrného proudu ze soláru střídavý, pracují v ostrém rytmu 50 HZ - tj dělají přesné bedny. Kddežto centrála kreslí klasickou sinusoidu jako od čezu a to ten jejich elektroměr pozná.

za druhé:
topný olej - obarvenou naftu si může koupit každý občan čr, pokud ji použítá na výrobu tepla a světla.
cena topné nafty se odvíjí od ceny na nafty motorové - i když ne přesně, a stát ti prostřednictvím celního úřadu vráti po sotřebovaném období
spotřební dan, která je stanovena pevně na 10,95 Kč.

v lonském roce, kdy jsem provozoval tuto kogenerační jednotku byla cena po odečtení SD taková jakou jsem uvedl.
:x
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

mě by zajímalo jak ten topný olej skladuješ a vykazuješ, přijede cisterna a natočí ti olej kam, :? nádrž může být jakákoliv? požární řešení být nemusí?

topný olej určený na topení použiješ do
spalovacího motoru


a vrátí ti dan, prosímtě u kterého celního úřadu ti tu dan vraceli

dík miloš
simca1301
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 20 bře 2011, 10:30

Příspěvek od simca1301 »

slovacek.milos píše:mě by zajímalo jak ten topný olej skladuješ a vykazuješ, přijede cisterna a natočí ti olej kam, :? nádrž může být jakákoliv? požární řešení být nemusí?

topný olej určený na topení použiješ do
spalovacího motoru


a vrátí ti dan, prosímtě u kterého celního úřadu ti tu dan vraceli

dík miloš
LTO ti přiveze cisterna a natočí ti do nádoby určené k přepravě nebo skladování nebezpečných látek. Což je např. ITC tank - 1000 lt.
Lze koupit na aukru nebo kdekoli v logistickém skladu.

požárníky neřeš, nafta je zápalná až velmi teplá a zplynovaná, a je to hořlavina až II.třídy.Pokud ji skladuješ doma ve vlastním domě je po tom každému houby.Je na tobě jak a kde ji uskladníš.

celní úřad ti vrátí SD po předložení dokladů k jakémukoli kotli, který je určen na spalování LTO, zajímá je spotřeba kotle a dle této spotřeby ti vrátí po spotřebování
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“