Čištění nádob od olejů

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
m.artty
Sběrač informací
Příspěvky: 27
Registrován: 23 bře 2012, 15:45

Čištění nádob od olejů

Příspěvek od m.artty »

Po letech bych potřeboval vyčistit nádoby od olejů (většinou řepka apod.). Nádoby jsou celé ulepené, na dně jsou různé usazeniny.

Ideálně by to chtělo něco, co tam naleju, zakvrdlám a po chvíli vyleju a mám čisto. Máte někdo zkušenost?
pepe276
Aktivista
Příspěvky: 1095
Registrován: 23 led 2010, 10:25
Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od pepe276 »

Horká voda se sodou na změkčování vody. Mají jí snad v každé drogerii za pár korun. Nebo i studená, ale nech to v ní třeba týden namáčet. Pak jen ostříkáš vapkou a hotovo.
Peugeot Boxer 2.5TDi THX 79kW 1998
Peugeot 106 1.0 CDZ 37kW 1998
Citroen Jumpy 1.9TD 68 kW 1997
Citroen Berlingo 1.9D 51 kW 2000
Uživatelský avatar
Stewa
Přispěvovatel
Příspěvky: 510
Registrován: 13 kvě 2010, 07:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Stewa »

pepe276 píše:Horká voda se sodou na změkčování vody. Mají jí snad v každé drogerii za pár korun. Nebo i studená, ale nech to v ní třeba týden namáčet. Pak jen ostříkáš vapkou a hotovo.
to je teda rada, týden nechat ležet kanystry v nějakým roztoku (LOL)
Já je čistím benzínem, zvenku otřít namočeným hadrem a dovnitř nalít pár deci, zamíchat a vylít do filtračního systému.
Mercedes-Benz W210 300D
pepe276
Aktivista
Příspěvky: 1095
Registrován: 23 led 2010, 10:25
Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od pepe276 »

No, než abych se patlal s benzínem, ztrácel čas a čichal ten smrad, tak to hodím jednou za čas do vody se sodou a jdu od toho. Pak to z toho sleze samo jen to lehce to otřu houbičkou na nádobí a opláchnu vodou a stojí to jen chvilku času. Kdo chce, může to oprat vapkou. Možná by stačily i jen 1-2 dny, ale většinou jsem to dělal o víkendu a další víkend jsem to umyl. Vnitřek můžu třeba jen vyšplouchat několikrát trochou vody a je to OK, nebo zase vapkou. Kanystrů i místa mám doma hromadu, takže mě netrápí, že se jich pár zrovna koupe a že je zrovna teď nemůžu použít, vezmu si jiné. A je to asi i ekologičtější, než omývat hadrem s benzínem bordel na kanystrech.
Peugeot Boxer 2.5TDi THX 79kW 1998
Peugeot 106 1.0 CDZ 37kW 1998
Citroen Jumpy 1.9TD 68 kW 1997
Citroen Berlingo 1.9D 51 kW 2000
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“