Senzor deště Octavia

VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
DEETROID
Přispěvovatel
Příspěvky: 86
Registrován: 19 říj 2009, 20:54

Senzor deště Octavia

Příspěvek od DEETROID »

Zdravím všechny. Mám Octavii combi r.v. 2003 81 kw-Mám u ní senzor deště, ale páč to ještě asi neměli vymakaný, tak si to stírá jak chce(chvilku tak jak má a pak se to zapne natvrdo a stírá, i když je sklo suchý). Nejhorší je že to nejde vypnout a přepnout na cyklovač. Nevíte někdo jestli to jde předělat. Ve škodovce mi tvrdí, že bych musel vyměnit řídící jednotku. Děkuju všem
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

a maj pravdu stačí vyměnit relé stěračů...
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
nemo
Přispěvovatel
Příspěvky: 464
Registrován: 23 led 2006, 16:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od nemo »

Měl jsem ten samý problém. Měnil jsem gumičky, stěrače celé (myslím valeo) a nakonec jsem dal BOSCH a fungují jak mají.
DEETROID
Přispěvovatel
Příspěvky: 86
Registrován: 19 říj 2009, 20:54

Příspěvek od DEETROID »

Sterace mam taky Bosch. Jenze jsem si ve skodovce nechal menit celni sklo a od ty doby to blbne. A kde to relatko najdu. To ho pak jen vymenim a bude mi makat cyklovac? Nebo jak to mam udelat, abych mohl prepinat mezi cyklovacem a senzorem?
Uživatelský avatar
HanZ
Aktivista
Příspěvky: 1861
Registrován: 23 led 2006, 14:32

Příspěvek od HanZ »

Otázkou je, jestli ti dali čidlo nové. Při výměně skla se nesmí přelepovat čidlo (opakovaně používat). Vždy se má dát nové... Při sundání se poškodí ta vrstva gelu, co na něm je a kvůli tomu to pak zlobí.
Hele chlapi, mám auto a nejede. Můžete mi prosím někdo poradit jak to mám pokud možno zdarma opravit, aby to zase jezdilo?? :woot:
nemo
Přispěvovatel
Příspěvky: 464
Registrován: 23 led 2006, 16:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od nemo »

DEETROID píše:Sterace mam taky Bosch. Jenze jsem si ve skodovce nechal menit celni sklo a od ty doby to blbne. A kde to relatko najdu. To ho pak jen vymenim a bude mi makat cyklovac? Nebo jak to mam udelat, abych mohl prepinat mezi cyklovacem a senzorem?
Moje problémy též vznikly po výměně skla. Právě po ní jsem musel dát nové stěrače BOSCH(celé ne gumičky)a začalo to fungovat. Nechtěl jsem tomu věřit.
DEETROID
Přispěvovatel
Příspěvky: 86
Registrován: 19 říj 2009, 20:54

Příspěvek od DEETROID »

Tak predpokladam, ze mi to cidlo nechali stejny. Jinak sterace mam komplet novy{ne jen gumicky}. Ted uz me jen zajima, jak to prepnout na ten cyklovac. Co stoji nove rele?
Uživatelský avatar
nogis
Aktivista
Příspěvky: 3535
Registrován: 29 led 2008, 19:32
Bydliště:

Příspěvek od nogis »

Čidlo měnit je blbost, vyměň jen ten gelový kroužek, pokud to neudělali. Ale to by jsi viděl skrz sklo, že to nesedí a je tam vzduch. ;)

Pokud to budeš rozebírat, dej bacha ať ti nepraskne sklo, je to blbě vyřešený.
VW Passat B8 variant R-line, CUAA 218kW/591Nm
Uživatelský avatar
HanZ
Aktivista
Příspěvky: 1861
Registrován: 23 led 2006, 14:32

Příspěvek od HanZ »

Tak to jsem nevěděl, že už dodávají "jen ten gelový kroužek", to by bylo fajne...mě zatím chodí jen celá čidla...
Hele chlapi, mám auto a nejede. Můžete mi prosím někdo poradit jak to mám pokud možno zdarma opravit, aby to zase jezdilo?? :woot:
Uživatelský avatar
nogis
Aktivista
Příspěvky: 3535
Registrován: 29 led 2008, 19:32
Bydliště:

Příspěvek od nogis »

Nevím jak z kraje výroby, ale jinak je ten kroužek v Etce celý roky. ;) Ale nechají si ho zaplatit.
VW Passat B8 variant R-line, CUAA 218kW/591Nm
Uživatelský avatar
HanZ
Aktivista
Příspěvky: 1861
Registrován: 23 led 2006, 14:32

Příspěvek od HanZ »

tak to je faj, nahoď číslo, díky.

Jinak etka je příšernost sama...než tam něco najdu, tak to rychleji vymontuju a opíšu :D
Hele chlapi, mám auto a nejede. Můžete mi prosím někdo poradit jak to mám pokud možno zdarma opravit, aby to zase jezdilo?? :woot:
petan
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 26 led 2006, 20:33

Příspěvek od petan »

Na Škodovku prodávají jen celé čidlo s gelem,pokud chceš samotný gel,musíš se tvářit,že máš golfa a není problem - 1J0 955 609
Uživatelský avatar
nogis
Aktivista
Příspěvky: 3535
Registrován: 29 led 2008, 19:32
Bydliště:

Příspěvek od nogis »

To nevím, díly chodím nakupovat zásadně podle vypsaných čísel. Ani u VW se totiž v Etce moc nevyznají :roll:
VW Passat B8 variant R-line, CUAA 218kW/591Nm
Uživatelský avatar
alean
Přispěvovatel
Příspěvky: 317
Registrován: 13 srp 2006, 09:01

Příspěvek od alean »

gelový kroužek koupíš i v kelly
prka
Aktivista
Příspěvky: 1142
Registrován: 18 pro 2007, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Senzor deště Octavia

Příspěvek od prka »

Jsem na tom asi stejně jako deetroid. V roce 2012 jsem koupil stejné auto, stejný ročník a sklo nebylo původní. Chvíli stírá dobře a za 5 min. mi to začne stírat až mám úplně zalité sklo. Když přes čidlo přejedu prstem, tak setře vždy. Přepnutím na větší nebo menší citlivost se to nijak viditelně nemění. Už mne to nebaví a chtěl bych to také předělat na cyklovač. Pročítal jsem všechny dostupné články i jiných fór a v jednom uváděli, že stačí pouze vyndat pojistku č. 17 a bude to stírat jako cyklovač. Tuto pojistku tam nemám a stejně to pracuje na dešťový senzor. Je tedy jedinou cestou jak docílit stírání na cyklovač to, že staré relé zaměním za relé "377" ?
Octavia I 1.9TDI 81Kw AHF r.v.2000
Octávia I 1,9TDI ASV r.v. 2003 chip
Odpovědět

Zpět na „Diagnostika - software/hardware VW group (vag-com, supervag, ...)“