Vyčítání pinu immo z golfa III

VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

lukaass7
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 29 říj 2009, 11:40

Vyčítání pinu immo z golfa III

Příspěvek od lukaass7 »

ahoj, předem se omlouvám pokud to tu již bylo, ale nic jsem nanašel.
Poradte mi prosím nějakej progámek na vyčítání pinu imobilizeru. Program commander mi nejde na toto starší auto. Na novější octavie I, golfy IV atd je vpohodě. Ale ted potřebuju na golfy III a podobné. Mám kabel KKL-COM.
Poradte mi prosím někdo jaký program a popřípadě kde ho stáhnu.

předem všem Děkuji za odpovědi
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2409
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Příspěvek od zizuzidan »

Na to žádný program nepomůže,musí budíky ven a dát do programátoru
lukaass7
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 29 říj 2009, 11:40

Příspěvek od lukaass7 »

zizuzidan píše:Na to žádný program nepomůže,musí budíky ven a dát do programátoru
Aha. Já jsem totiž našel odkaz na tento program MPM - MOTORDIAG Imobox1 PIN Manager http://www.motordiag.cz/mpm/index.php a tam to údajně jde. Ale nechce se mi to kupovat. Tak jsem si myslel, že na to jsou i jiný prograny než je tento.
Nebo myslíte, že to ani stímhle nepůjde? Jde mi o pin abych mohl nakodovat jiný klíče
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

od kdy má G3 pin v budíkách?
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
lukaass7
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 29 říj 2009, 11:40

Příspěvek od lukaass7 »

Ladas píše:od kdy má G3 pin v budíkách?
To je otázka na koho?
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

na oba protože immo je samostatná krabička s dvěma zásuvkama jdi po drátu od četcí cívky a najdeš ji vyčtení je rozebrat a vyčíst paměť kdyžtak umím výměnou krabičku s pinem...
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
lukaass7
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 29 říj 2009, 11:40

Příspěvek od lukaass7 »

Ladas píše:na oba protože immo je samostatná krabička s dvěma zásuvkama jdi po drátu od četcí cívky a najdeš ji vyčtení je rozebrat a vyčíst paměť kdyžtak umím výměnou krabičku s pinem...
Takže nijakým jiným způsobem normálně po kabelu to nezjistím. Program typu např IMMO KILLER nebo commander atd to nejde na G3 zjistit?
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

přes kabel v autě to nejde
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
lukaass7
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 29 říj 2009, 11:40

Příspěvek od lukaass7 »

Ladas píše:přes kabel v autě to nejde
A jak píšeš rozebrat a vyčíst to obnáši přesně co? Ale u golfa 4 a octavky už to jde ne? Potřebuji pin na překodování klíče. Nechci se stebou přít, protože nejsem odborník, ale co si myslíš o tom programu http://www.motordiag.cz/produkt/mpm¨
Děkuji za radu
Matias
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 07 říj 2008, 10:02
Bydliště:

Příspěvek od Matias »

Vyčíst znamená vymontovat immo box z auta, rozebrat. Najít motorolu, připojit k ní programátor UPA, Elnec, ETL, vyčíst obsah eeprom a kalkulačkou spočítat pin. A když nejde ISP zapojení jako je na obrázku, tak musíš švába vypájet a do patice programátoru.

Příklad isp vyčítání

Obrázek

a výsledek je dump v binárním kódu.
Naposledy upravil(a) Matias dne 22 bře 2011, 15:07, celkem upraveno 2 x.
lukaass7
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 29 říj 2009, 11:40

Příspěvek od lukaass7 »

Matias píše:Vyčíst znamená vymontovat immo box z auta, rozebrat. Najít motorolu, připojit k ní programátor UPA, Elnec, ETL, vyčíst obsah eeprom a kalkulačkou spočítat pin.
Aha tak to teda asi sám neudělám (wallbash). Tak Vám všem děkuji za informace.
Přeju hezký den
RUNDA

Příspěvek od RUNDA »

mne pin immobilizeru jeden tunajsi clen vycital cez kabel...auto GIII TDI variant r.v.1998
Matias
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 07 říj 2008, 10:02
Bydliště:

Příspěvek od Matias »

No kdyby jsi potřeboval immo box s kódem, tak Vaša Ti nabízel a já mám taky jeden. Nebo si najdi něhoho, kdo je blízko Tvého bydliště a umí to. Stačí když vyndáš box z auta a doneseš mu to.
Matias
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 07 říj 2008, 10:02
Bydliště:

Příspěvek od Matias »

RUNDA píše:mne pin immobilizeru jeden tunajsi clen vycital cez kabel...auto GIII TDI variant r.v.1998
No ono to někdy jde a někdy ne. Ale tohle je 100% jistota. :-)
dodi911
Aktivista
Příspěvky: 2073
Registrován: 16 zář 2007, 18:38

Příspěvek od dodi911 »

Pokial mas niejake kluce do spinacky a neide ti tak o immo,aby bolo funkcne, ale skor o spojazdnenie auta, tak si zozen emulator a jazdis.
Odpovědět

Zpět na „Diagnostika - software/hardware VW group (vag-com, supervag, ...)“