Policajti a benzínová koloběžka

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
mir77
Aktivista
Příspěvky: 1735
Registrován: 16 zář 2008, 23:50
Bydliště: Teplice

Policajti a benzínová koloběžka

Příspěvek od mir77 »

Lidi, nemáte s tím někdo zkušenosti? Jedná se o něco podobného, jako je zde:

http://www.motokolobezky.cz/cs/BENZINOV ... -XG10.html

Může se s tím vyjet na silnici? Případně s jakým příslušenstvím atd. Soused má jednu ve sklepě a odstěhoval se do Německa a možná by se mi v květnu šiklo. Brigádničim každoročně na jedný velký městský akci. Léta zpátky jsem si zajel s povolenkou i do zón s Feldou a loni jsme využili kámošovo starýho Renaulta. Ale bojím se, že do tý doby nevydrží a s Octávkou se tam nechci producírovat. Když pominu hromadu lidí hrnoucí se přes město, to, že ze čtyř let jsem tam dvakrát píchnul, tak je to završený pekelným ohňostrojem a pak celej následující den čistím auto od popela.
Když chudáček R19 vypověděl službu, tak by se mi hodil dopravní prostředek. A jelikož tam bude policajt na každém kroku, tak mě asi vysačka Technik od pořadatele akce moc nepomůže :D
Octavia 1.9 TDI Ambiente 81 kW ASV, r.v. 2002

V minulosti:
Favorit 136L, r.v. 1989, LPG
Felicia 1.3 LXi, r.v. 1997, LPG
Fabia Sedan 1.4 MPi Classic, r.v. 2001, LPG
Hošík
Aktivista
Příspěvky: 1078
Registrován: 28 led 2008, 19:16
Bydliště: Královehradecko

Příspěvek od Hošík »

Tak to tam máte dobrý pamrdy policajty.Tak když jseš pořadatel a nebudeš na tom lítat jak magor a bez piva tak by snad nic dělat nemusely ne?Maximálně světlo až bude tma a fertik.
Pešek 307 HDI, Octavia II -největší sráč života
Uživatelský avatar
mir77
Aktivista
Příspěvky: 1735
Registrován: 16 zář 2008, 23:50
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mir77 »

Tak tady jde spíš o tu dopravu na místo přes celý město :D V areálu to přikurtuju k lampě a jebu na to :D
Jde o to, že jelikož tam všichni chlastaj, tak je jedna kontrola za druhou ;) Zajímá mě, jestli to prostě může ofiko na silnici, když to neni na značkách a je to motorové vozidlo. Respektive, jestli to je motorové vozidlo ;) Tady jsem našel přesný model ;)

http://www.goped.com/products/gsr40/default.asp
Octavia 1.9 TDI Ambiente 81 kW ASV, r.v. 2002

V minulosti:
Favorit 136L, r.v. 1989, LPG
Felicia 1.3 LXi, r.v. 1997, LPG
Fabia Sedan 1.4 MPi Classic, r.v. 2001, LPG
TK
Přispěvovatel
Příspěvky: 380
Registrován: 24 led 2010, 21:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od TK »

V tvém dotazu jsi uvedl odkaz, kde je napsáno že podle článku č. 341/2002 sb. může tato koloběžka na veřejnou komunikaci v případě, že nemá větší výkon než 1kW a max. rychlost 25 km/h. V silničním zákoně je uvedeno, že motorové vozidlo je každé vozidlo, které má svou vlastní pohonnou jednotku. Mám takovou kolobrndu taky a už mi docela lepí, abych nenarazil na nějakýho aktivního vola a ten mi nevypálil pokutu a nesebral body, když na tom jedu do hospody.
Uživatelský avatar
chiptuning
Aktivista
Příspěvky: 2519
Registrován: 23 led 2006, 19:59
Bydliště: plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chiptuning »

tak si kup elektrickou s ni problemy nemaj , kamos ji ma a na jedno nabiti ujede 70-100km , ale ma trochu lepsi baterky ;)
Drag Power
TK
Přispěvovatel
Příspěvky: 380
Registrován: 24 led 2010, 21:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od TK »

chiptuning píše:tak si kup elektrickou s ni problemy nemaj , kamos ji ma a na jedno nabiti ujede 70-100km , ale ma trochu lepsi baterky ;)
To si právě nejsem tak jistej. Kamarádka má tu el. kolobrndu a už jí taky dusili. Jezdla na ní v létě cca 3 km do práce a teď jezdí raději půl hodiny autobusem a ještě ktomu přesedá, protože to autobus celé objíždí.
Uživatelský avatar
mir77
Aktivista
Příspěvky: 1735
Registrován: 16 zář 2008, 23:50
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mir77 »

Takže je to vlastně úplně k hovnu? :D
Octavia 1.9 TDI Ambiente 81 kW ASV, r.v. 2002

V minulosti:
Favorit 136L, r.v. 1989, LPG
Felicia 1.3 LXi, r.v. 1997, LPG
Fabia Sedan 1.4 MPi Classic, r.v. 2001, LPG
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

V ČR stanoví § 57 odst. 2 z.č. 361/2000 Sb.: „Jízdním kolem se z hlediska provozu na pozemních komunikacích rozumí i koloběžka.“

Podstatný je zákon č. 341 / 2002 Sb., respektive příloha č. 13 - Technické požadavky na jízdní kola, potahová vozidla a ruční vozíky.
Kde je mimo jiné stanoveno:

8. Jízdní kolo může být vybaveno dodatečně pomocným motorkem, jestliže
a. bude nadále zachován původní charakter jízdního kola (podle čl. 1, 2),
b. pomocný motorek bude přiměřeně plnit podmínky ustanovení § 19 zákona,
c. jeho výkon nepřesáhne 1 kW,
d. v případě použití spalovacího motoru, nebude mít takový motor objem válce (válců) větší než 50 cm3,
e. maximální konstrukční rychlost nebude vyšší než 25 km.h-1,
f. montáž pohonného systému (motor, nádrž paliva nebo akumulátor) na jízdní kolo si nevyžádá zásah na jeho nosných částech.

Pokud vozidlo splňuje všechny výše uvedené požadavky, považuje se pro potřeby této vyhlášky nadále za jízdní kolo.

9. Pro účely této vyhlášky se jízdním kolem rozumí i tříkolky a vícekolky, stejně jako vícesedadlová jízdní kola (např. tandemy):
a. a jim podobná vozidla poháněná lidskou silou a určená i k provozu na pozemních komunikacích, jako např. koloběžky.

Největší problém bude asi v té konstrukci - jako dodatečný, pomocný, bez zásahů v nosných částech... pokud to má náhon řemenem nebo řetězem, tak už to bude považováno za motokolo, respektive moped a to je problém.
Pokud to však má pohon třecím převodem a budeš schopen "přídavnou" motorovou část sundat (třeba dva čepy s agro ségrovkou)... tak by to mělo projít (noteeth)
GIV Variant TDi ???kW
Uživatelský avatar
mir77
Aktivista
Příspěvky: 1735
Registrován: 16 zář 2008, 23:50
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mir77 »

Hm, takže hovno :D Ale aspoň je to tady hezky vysvětlený :D To se mi víc vyplatí se s tim nesrat a půjčit si skútr :D No nic :)
Octavia 1.9 TDI Ambiente 81 kW ASV, r.v. 2002

V minulosti:
Favorit 136L, r.v. 1989, LPG
Felicia 1.3 LXi, r.v. 1997, LPG
Fabia Sedan 1.4 MPi Classic, r.v. 2001, LPG
Uživatelský avatar
bombastiq
Aktivista
Příspěvky: 3643
Registrován: 07 kvě 2008, 21:30
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od bombastiq »

přidám taky dotaz
můžu jet na kole řekněme po 2 pivech ??
nebo jak nadejchám tak sem v řiti ?? (noteeth)
--775914666--stačí zavolat :) , Berlingo 1.9D Prasečák + MB-OM604 SUPERTURBODIESEL
Uživatelský avatar
mir77
Aktivista
Příspěvky: 1735
Registrován: 16 zář 2008, 23:50
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mir77 »

Já si myslím, že bys neměl :) Ale zas, když tě budou chtít zastavit, tak si uděláš takovou rozcvičku až budeš ujíždět policejní Fábce jako nikdy v životě :D
Octavia 1.9 TDI Ambiente 81 kW ASV, r.v. 2002

V minulosti:
Favorit 136L, r.v. 1989, LPG
Felicia 1.3 LXi, r.v. 1997, LPG
Fabia Sedan 1.4 MPi Classic, r.v. 2001, LPG
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

Nechce se mi to přesně hledat, ale přibližně takto:

Hrozí Ti stejné pokuty jako podnapilým řidičům automobilů.
Do jednoho promile = pokuta 10 – 20 tisíc korun, více než jedno promile nebo odmítnutí krve = pokuta 25 – 50 tisíc korun.
Platit budeš v přestupkovém řízení na městském úřadě, pod který spadá tvé bydliště.
Nicméně nehrozí ztráta řidičského průkazu ani se neodečítají body, nemůžeš dostat žádný zákaz řízení auta nebo dokonce „zákaz činnosti“.
GIV Variant TDi ???kW
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

spravne by ses nemel ozralej pohybovat po silnici vubec. Vyjma chodniku ses vzdycky ucastnik provozu. Takze ani prechazet po prechodu. Za chvili nas budou ze dveri vynaset rovnou do auta aby sme se dostali domu :-)
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
bombastiq
Aktivista
Příspěvky: 3643
Registrován: 07 kvě 2008, 21:30
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od bombastiq »

mě nejde o to jet nakropenejk jako svině ,ale když pojedeu na koupaliště dam 2 rychlí a valim dom , abych nepřišel o noty
--775914666--stačí zavolat :) , Berlingo 1.9D Prasečák + MB-OM604 SUPERTURBODIESEL
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já si myslím, že bychom měli být důslední a když chytneme někoho na kole, že má 2 piva a nedejbože je z něho cítit kouř ...Patrně tedy kouří..tak jej na místě zastřelit..a půjde to hladce, udavačů měl tenhle národ vždy dost , tak si došlápneme na každého ..Já považuji tyhle zákony za nesmyslnou buzeraci..Policajti, soudci a politici jezdí ožralí, nebo je veze nějaká opice za volantem , ale já si nemůžu dát 2 piva, aby mě nějaký lempl v uniformě nebuzeroval...Ať jdou do prdele ..my češi posereme všechno, čeho se dotkneme.. :(
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“