Program pro výpočet hmotnosti vzduchu

Noví uživatelé prostudovat jako první! Vytvořený souhrn témat na často probírané dotazy.
Téma mohou zakládat jen moderátoři - pokud máte nápad, kontaktujte Reeshu, nebo Dukese

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dukes
Site Admin
Příspěvky: 1132
Registrován: 22 led 2006, 23:16
Bydliště: Praha city

Program pro výpočet hmotnosti vzduchu

Příspěvek od Dukes »

Tady je šikovný prográmek od Humla na výpočet hmotnosti nasávaného vzduchu.Stahujte ZDE

Screen

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
váha
Aktivista
Příspěvky: 3872
Registrován: 09 bře 2006, 14:34
Bydliště: královehradecký kraj

Re: Program pro výpočet hmotnosti vzduchu

Příspěvek od váha »

Dukes píše:Tady je šikovný prográmek od Humla na výpočet hmotnosti nasávaného vzduchu.Stahujte ZDE

Screen

Obrázek
můžu to předělat z excelu na program?Já jen aby na to nebyl copright a huml mě pak nežaloval (noteeth)
Escalade EXT 6.2 AWD flexfuel
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

moheš :)
Laco19
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 16 říj 2006, 00:07
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 »

Huml píše:moheš :)
Do akej miery by sa ten vypocet mal zhodovat s hodnotou z MAF? Pri akceleracii na plny plyn mam pri 2000ot/min udaj zo snimaca o 22% (60kg/h) vacsi ako vypocet, odchylka postupne klesa a pri cca 4000ot/min je uz priblizne nulova. Pri otackach do 1700ot/min (pohodova jazda) je udaj zo snimaca pre zmenu mensi ako vypocet ale iba o cca 5% (odchylka do 10kg/h).
Ide o Renault Laguna ale v tomto by to malo byt rovnake ako u inych dieselov.
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

u TDI co jsem zkoušel mi to vždy sedělo úplně přesně, je potřeba znát přesně přeplňovací tlak a zadat absolutní hodnotu (i s atm. tlakem), jsou to teoretický hodnoty a pokud je váha opravdu gut, tak špičkový naměřený hodnoty můžou být klidně vyšší než ty vypočtený ;)
Laco19
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 16 říj 2006, 00:07
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 »

Huml píše:u TDI co jsem zkoušel mi to vždy sedělo úplně přesně, je potřeba znát přesně přeplňovací tlak a zadat absolutní hodnotu (i s atm. tlakem), jsou to teoretický hodnoty a pokud je váha opravdu gut, tak špičkový naměřený hodnoty můžou být klidně vyšší než ty vypočtený ;)
Udaje mam precitane z riadiacej jednotky ale ci su presne neviem, nekontroloval som snimac tlaku.
Mozno to je u dci trosku inac, mam data aj z 1.9dci, tam su podobne rozdiely ale zas neviem ci nema nejaku dieru v sacom potrubi.
Dakujem za odpoved.
ROBIG
Aktivista
Příspěvky: 1230
Registrován: 01 úno 2008, 00:27

Příspěvek od ROBIG »

Humlovi velké DÍKY :worthy:

Funguje mi to i na PDA
CHrysler 300C 5.7 HEMI :-)
Octavia 01 TDi 81Kw AHF 2000 EGR off, trippling
Yamaha R1 110Kw
BMW Thunder Tiger 2.11ccm nitro :-)
Odpovědět

Zpět na „FAQ - časté dotazy - řešení, postupy“