Vážení zkušení esterifikanti....

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

djpeto píše:je pravda ze som mal vtedy metanol od jedneho plochodraznika, takze asi bol z niecim zmiesany. odvtedy som si zvykol prat vodou a akvariovym kompresorom a pokazde jak vino :)

podle mě si nic nepral jen jakože volačo taký hen tý oný,
praní je fakt o praní ne o bublání, to víno máš pořád toje výsledek esterifikace,

praní je fáze kdy se mýdlo navaže na vodu a meřo se oddělí, další paplanice je nesmysl jakože se miloš jmenuju ;)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

djpeto píše:je pravda ze som mal vtedy metanol od jedneho plochodraznika, takze asi bol z niecim zmiesany. odvtedy som si zvykol prat vodou a akvariovym kompresorom a pokazde jak vino :)
jinak možné je všechno (LOL)
djpeto
Přispěvovatel
Příspěvky: 252
Registrován: 21 říj 2010, 18:38

Příspěvek od djpeto »

nikdy nemam surove mero uplne cire, az po vyprani a suseni :)
EKOCar B100
#1:Octavia Combi '99 Black magic, AHF, EGRoff, TT-puky, 13000lm light.
#2:Octavia '97, modra metaliza, AGR,EGRoff,MAFoff
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

djpeto píše:nikdy nemam surove mero uplne cire, az po vyprani a suseni :)

v podstatě do druhého dne mám meřo křištálově čisté, neperu, asi děláš pěkný sajrajt,

pokud peru tak vznikne mlíko a meřo hned se dělí, asi na počtvrtéí je čistá voda a meřo taky se hned dělí, voda si na sebe váže mýdlo,

to co popisuješ bude fakt nějaký sajrajt a pojem praní sis odvodil podle máti když ti pere posraný trencle ;) miloš
peopleman
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 10 srp 2010, 20:07

Příspěvek od peopleman »

slovacek.milos píše:
djpeto píše:nikdy nemam surove mero uplne cire, az po vyprani a suseni :)

v podstatě do druhého dne mám meřo křištálově čisté, neperu, asi děláš pěkný sajrajt,

pokud peru tak vznikne mlíko a meřo hned se dělí, asi na počtvrtéí je čistá voda a meřo taky se hned dělí, voda si na sebe váže mýdlo,

to co popisuješ bude fakt nějaký sajrajt a pojem praní sis odvodil podle máti když ti pere posraný trencle ;) miloš
(rofl)
Jezdím na vše co teče..
djpeto
Přispěvovatel
Příspěvky: 252
Registrován: 21 říj 2010, 18:38

Příspěvek od djpeto »

slovacek.milos píše:
djpeto píše:nikdy nemam surove mero uplne cire, az po vyprani a suseni :)

v podstatě do druhého dne mám meřo křištálově čisté, neperu, asi děláš pěkný sajrajt,

pokud peru tak vznikne mlíko a meřo hned se dělí, asi na počtvrtéí je čistá voda a meřo taky se hned dělí, voda si na sebe váže mýdlo,

to co popisuješ bude fakt nějaký sajrajt a pojem praní sis odvodil podle máti když ti pere posraný trencle ;) miloš
ako vtip dobré, ale urcite my vsetci neskuseny si nechame velmi radi poradit od tátu-praotce esterifikace (LOL)
EKOCar B100
#1:Octavia Combi '99 Black magic, AHF, EGRoff, TT-puky, 13000lm light.
#2:Octavia '97, modra metaliza, AGR,EGRoff,MAFoff
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

radit ti nemusím i zajdi k pumpě kup si litr meřa, dej litr vody a protřep při třepání se kapaliny jakoby spojí a pokud postavíš nádobu na stůl tak se do pár vteřin kapaliny oddělí na vodu a meřo

tak to prostě musí fungovat ;)
djpeto
Přispěvovatel
Příspěvky: 252
Registrován: 21 říj 2010, 18:38

Příspěvek od djpeto »

ale chlapcovi na zaciatku islo o to aby sa mu poradilo ako na vyrobu, ja som napisal len moje skusenosti, ako to robim ja, aby sa vyhol spekulovaniu a usmernil ho na spravnu cestu. mam vyrobenych par tisic L mera a za tu dobu viem co ako zreaguje, co ma ako vyzerat a co kolko trva. nebudem sa dotahovat co sa oddeli alebo neoddeli, samozrejme ze ciste vyprane vysusene mero mozem trepat aj tyzden a bleskovo sa mi oddeli voda, to vie aj maly harant ze olej a voda nejde zmiesat. zacinaju sa tu riesit kktiny :roll:
EKOCar B100
#1:Octavia Combi '99 Black magic, AHF, EGRoff, TT-puky, 13000lm light.
#2:Octavia '97, modra metaliza, AGR,EGRoff,MAFoff
djpeto
Přispěvovatel
Příspěvky: 252
Registrován: 21 říj 2010, 18:38

Příspěvek od djpeto »

slovacek.milos píše:tak to je nějaká blbost meřo se s vodou nedá ředit, a když se ti to nedělilo hned tak tojsi měl nějakou cypovinu ;)

radit ti nemusím i zajdi k pumpě
spominam si ze to byla cypovina, necakal som dostatocne dlho na usadnutie glycerinu


na zahori nieje pumpa kde predavaju BIO, neviem ci vobec na slovensku taka je
EKOCar B100
#1:Octavia Combi '99 Black magic, AHF, EGRoff, TT-puky, 13000lm light.
#2:Octavia '97, modra metaliza, AGR,EGRoff,MAFoff
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

djpeto píše:
slovacek.milos píše:tak to je nějaká blbost meřo se s vodou nedá ředit, a když se ti to nedělilo hned tak tojsi měl nějakou cypovinu ;)

radit ti nemusím i zajdi k pumpě
spominam si ze to byla cypovina, necakal som dostatocne dlho na usadnutie glycerinu


na zahori nieje pumpa kde predavaju BIO, neviem ci vobec na slovensku taka je
a emulze byla na svete.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

djpeto píše:
slovacek.milos píše:tak to je nějaká blbost meřo se s vodou nedá ředit, a když se ti to nedělilo hned tak tojsi měl nějakou cypovinu ;)

radit ti nemusím i zajdi k pumpě
spominam si ze to byla cypovina, necakal som dostatocne dlho na usadnutie glycerinu


na zahori nieje pumpa kde predavaju BIO, neviem ci vobec na slovensku taka je
jinak asi děláš fakt něco blbě, nebo ty produkty na výrobu nejsou stopro,
vemu deci louhu NAOH vyleju do dvou litrůmetanolu, to vyleju do 18 litrů oleje zamíchám klackem druhý den ráno sleju čistý esterifikát, alečistý homám vždy, sem tam se mi stane že esterifikace proběhne do hodiny, prostě vidím na dno jak v akváriu,
neperu, nyní tahám tři roky starý esterifikát tak jsem si natáhl litr a litr vody do pětky, řádně protřepal postavil za minutu slil esterifikát a bílou vodu napočtvrté byla voda skoro čistá, na vyprání jednoho listru jsem spotřeboval čtyři litry vody,

jako kropit to a probublávat to asi toho moc nevypereš, to raději do té pračky, musí se propírat vodou meřo aby voda vyprala mýdlo, vzduchem se nic nepropere,

nevím kde na záhoří bydlíš já jezdím hodně trasu strážnice trnava přes prietržku, a nejbližší stanice na meřo je unicorn hodonín, nejlevnější nafta je ve skalici 32 kč miloš
svars
Přispěvovatel
Příspěvky: 122
Registrován: 02 dub 2011, 14:51

Příspěvek od svars »

Obrázek
Obrázek


ve flašce je poměr 1000ml oleje, 150ml etanol, 15ml NaOH 40% - toto vzniklo po 2 hodinách. je to eeřo nebo ne? :-( když změnim pomer je to bud gel nebo nic.....

ve sklínce je něco po smíchání s vodou, a to sem ani netřepal :-D

Toto sou zatím nejlepší výsledky, gely, želatiny a další sračky různých barev se stydím fotit :-D

ted se mi jeste odděluje asi po 10 "praní" něco jako nafta, možná zíra vyfotím.
Škoda 1.9, 81
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

ta esterifikace neproběhla jak má jinak ten barák by byl řes ni vidět, to mléko to taky nevím, co to je za sajrajt,

výroba z etanolu mě obešla, i když jsem si ji chtěl vyzkoušet, to bys měl řešit s dijipeto ten psal že se mu to nějak nedělilo a měl problém s čistotou,

kdybys chtěl mé výrobky mohu zasílát jen na emal neumím zde umístnit foto ;)
svars
Přispěvovatel
Příspěvky: 122
Registrován: 02 dub 2011, 14:51

Příspěvek od svars »

jj, jasně, budu rád když uvidím jak to má být :) .... mam ted drobet napilno ale ozvu se ohledně "praxe"....

svars@seznam.cz

dík moc..
Škoda 1.9, 81
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

svars píše:jj, jasně, budu rád když uvidím jak to má být :) .... mam ted drobet napilno ale ozvu se ohledně "praxe"....

svars@seznam.cz

dík moc..
mám to v druhím PC jak zasenu zašlu fotky ikdy na tomto foru už jsou ;) ;)
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“