Vážení zkušení esterifikanti....

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
svars
Přispěvovatel
Příspěvky: 122
Registrován: 02 dub 2011, 14:51

Příspěvek od svars »

v nějakým vysokoškolským textu sem viděl že k proběhnutí reakce je potřeba 1mol oleje a 3moly metanolu.. no a když vemu milošův poměr tak to fakt sedí protože metanol má molární hmotnost 32g/mol * 3 = 96g/0,791 (g/cm3) = 121ml. To ale platí pro 1kg oleje (+-1128ml) no a přímou uměrou se dostanu k tomu že na 1l oleje je třeba 107ml metanolu ...
Škoda 1.9, 81
Uživatelský avatar
hranicka
Přispěvovatel
Příspěvky: 562
Registrován: 25 zář 2010, 19:05

Příspěvek od hranicka »

etylek píše: 11%metanol 0,5% louh
metanol jasný tedy 110ml/l , ale ten louh (mám NaOH), raději ve gramech/l a v tuhém skupenství,díky ;)
Rudolf Diesel to taky nekrmil naftou.
djpeto
Přispěvovatel
Příspěvky: 252
Registrován: 21 říj 2010, 18:38

Příspěvek od djpeto »

EKOCar B100
#1:Octavia Combi '99 Black magic, AHF, EGRoff, TT-puky, 13000lm light.
#2:Octavia '97, modra metaliza, AGR,EGRoff,MAFoff
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

hranicka píše:
etylek píše: 11%metanol 0,5% louh
metanol jasný tedy 110ml/l , ale ten louh (mám NaOH), raději ve gramech/l a v tuhém skupenství,díky ;)
tak to se musíš hrát a míchat ve starím mixeru, čumět na youtube jak to dělají bádat

:? (rofl)

nebo mít jednoduchou technologi za běhu deci a frk ho o dvou litrů a čvách to do dvacky, a klecek míchneš a ráno ;) a jeto

nebo bordel průser margarín, http://www.youtube.com/watch?v=AQyYg-wv7kQ ;)
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

jen 100 ml metanolu na litr oleje? Neni to malo pro kompletni reakci? Obzvlast, kdyz nekdo reaguje nejake sracky podobne sadlu.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

radluk píše:jen 100 ml metanolu na litr oleje? Neni to malo pro kompletni reakci? Obzvlast, kdyz nekdo reaguje nejake sracky podobne sadlu.


radluk přesnýma dávkama se vůbec nazavbývám,

jestli je v jednom kanystru 22 litrů nebo 18 oleje , louh mám kapalný 48 procent to by byla dikuze zas že ho mám dávat dvakrát tolik,

dělám to po dvackách a výsledek je křištálově čistý produkt, prověřený lety a kilometry,
kdyby tomu tak nebylo tak budu něco asi muset upravovat,

nedávno se zas do mě pustil jeden borec od rychnova že jsem zloděj neplatím daně a nějaké zákony vypisoval,
ale základní věci co to je poplatník, fyzická a právnická osoba ve vztahu k danovému zákonu neměl ;)
ovocny
Přispěvovatel
Příspěvky: 100
Registrován: 19 lis 2010, 10:59

Příspěvek od ovocny »

Tak v jednom mel pravdu, dane z toho neplatis nebo snad jo? Ale chudak to asi nikdy necetl protoze by vedel ze bioslozka ma danovou sazbu 0% (noteeth)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

ovocny píše:Tak v jednom mel pravdu, dane z toho neplatis nebo snad jo? Ale chudak to asi nikdy necetl protoze by vedel ze bioslozka ma danovou sazbu 0% (noteeth)
nemám komu platit, nic neprodávám, nemám ičo ani dič

pokud si někdo doma dělá víno nebo pivo a lije ho do sebe, vychová si prase nebo býka, vypěstuje si tabák a hulí jak fabrika, tak žádné dani nepodléhá ;)
Uživatelský avatar
dolar100
Aktivista
Příspěvky: 1147
Registrován: 09 říj 2008, 13:33
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dolar100 »

Mercdes C cdi
radekandy
Přispěvovatel
Příspěvky: 166
Registrován: 29 črc 2010, 17:36
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od radekandy »

Může m někdo poradit, kde se dá koupit methanol a kolik stojí litr? S louhem nemam problém ale s tím methanolem si moc nevím rady... (crazy)
AUDI A4 B8 3.0TDI
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

radekandy píše:Může m někdo poradit, kde se dá koupit methanol a kolik stojí litr? S louhem nemam problém ale s tím methanolem si moc nevím rady... (crazy)
hledej v okolí plzně nějakou velkoprodejnu chemických výrobků ;)
svars
Přispěvovatel
Příspěvky: 122
Registrován: 02 dub 2011, 14:51

Příspěvek od svars »

Jak je to s vodou v reakční směsi.. čím víc vody tím víc mýdla a bordelu mi zreaguje?
Škoda 1.9, 81
ovocny
Přispěvovatel
Příspěvky: 100
Registrován: 19 lis 2010, 10:59

Příspěvek od ovocny »

slovacek.milos píše:
ovocny píše:Tak v jednom mel pravdu, dane z toho neplatis nebo snad jo? Ale chudak to asi nikdy necetl protoze by vedel ze bioslozka ma danovou sazbu 0% (noteeth)
nemám komu platit, nic neprodávám, nemám ičo ani dič

pokud si někdo doma dělá víno nebo pivo a lije ho do sebe, vychová si prase nebo býka, vypěstuje si tabák a hulí jak fabrika, tak žádné dani nepodléhá ;)
Na to pozor, nebavime se o dani z prijmu ale o dani spotrebni ktera musi byt zaplacena at uz to do te nadrze nelije kdokoli a je to cokoli na co se da jezdit s vyjimkou prave te bioslozky ;)
Uživatelský avatar
hranicka
Přispěvovatel
Příspěvky: 562
Registrován: 25 zář 2010, 19:05

Příspěvek od hranicka »

ovocny píše: Na to pozor, nebavime se o dani z prijmu ale o dani spotrebni ktera musi byt zaplacena at uz to do te nadrze nelije kdokoli a je to cokoli na co se da jezdit s vyjimkou prave te bioslozky ;)
Jéžiši, tohle sem netahejte, tady nejde o to, co se musí a co ne, ale jak to obech*at, abych to platit nemusel a nikdo mě nechytil, legislativu stranou (noteeth)
Rudolf Diesel to taky nekrmil naftou.
ovocny
Přispěvovatel
Příspěvky: 100
Registrován: 19 lis 2010, 10:59

Příspěvek od ovocny »

jasne , je to (offtopic) ale na druhou stranu situace kdy nekdo dela neco nelegalniho a nevi o tom neni zrovna nejlepsi. Je dobre vedet co na to zakony s tim ze jak s takovou informaci kazdy nalozi je jen jeho vec....... navic bio je nastesti bez dane takze hura ke kyblum 8)
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“