VAG CHYBA 16955 - Spinac brzdovych svetel -F

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

adulka11
Přispěvovatel
Příspěvky: 130
Registrován: 12 lis 2010, 16:01

Příspěvek od adulka11 »

hmm to netusim ci jsem ho zmackl nb ne
ale spinac je ciste mechanicky a ze by se pokazil tim, ze jsem ho treba zmacknul pred tim, nez jsem ho dal do drzaku se mi moc nezda :-)
Ivo
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 20 črc 2006, 07:22
Bydliště: Martin

Příspěvek od Ivo »

adulka11 píše:hmm to netusim ci jsem ho zmackl nb ne
ale spinac je ciste mechanicky a ze by se pokazil tim, ze jsem ho treba zmacknul pred tim, nez jsem ho dal do drzaku se mi moc nezda :-)
no tak tomu ver, či sa ti to zdá či nezdá všetko je tu modré , dokonca i jedna hviezda....taká básnička pre deti.
Keď ho totiž to dávaš do držiaku a pootočíš ho , natočia sa kontakty vo vnútri toho plast.bazmeka do správnej polohy.
Ak si ho náhodou zmáčkol tak sa ti mohli ohnúť vo vnútri tie kontakty a si v pytli , ale nemusí to tak byť pri 2 pinovom. Toto 100% platí pri 4 pinovom, len tam nesvietia svetlá alebo pičuju tie druhé dva kontakty. No tebe svetlá svietia...hm... Skúšal si to bez neho. Akože bez napichnutého štekra, a prepojiť piny? Malo by to normálne svietiť a neblikať EPC. Ak EPC bude pičovať tak by si mal aspoň vylúčený ten brzdový.(len tak som podľa elitu vylistoval to tvoje auto a tam som našiel že je 4 pinový...asi mi hrabe.)
G IV,variant,66 kW,ALH + niečo naviac od BH motor
adulka11
Přispěvovatel
Příspěvky: 130
Registrován: 12 lis 2010, 16:01

Příspěvek od adulka11 »

basnicka nebasnicka ...
tady je na fotce "stary" vymeneny spinac

Obrázek

foto vevnitr
Obrázek

nevim, jestli to s tim, ze ten spinac nemuzes zmacknout driv nez ho das do drzaku funguje i na tomhle spinaci, ale to hodne pochybuju, zadne nastavovani kontaktu nb neceho jineho bych u tohoto spinace marne hledal
mozna se pletu

na tomhle tam toho ani neni moc co posrat, snad jen oxidaci tech 2 dotykacich ploch, ktere uz jsou hodne odrbane
miraspetrowski
Přispěvovatel
Příspěvky: 818
Registrován: 15 úno 2007, 20:09
Bydliště: okr. cr

Příspěvek od miraspetrowski »

adulka11 píše:basnicka nebasnicka ...
tady je na fotce "stary" vymeneny spinac

Obrázek

foto vevnitr
Obrázek

nevim, jestli to s tim, ze ten spinac nemuzes zmacknout driv nez ho das do drzaku funguje i na tomhle spinaci, ale to hodne pochybuju, zadne nastavovani kontaktu nb neceho jineho bych u tohoto spinace marne hledal
mozna se pletu

na tomhle tam toho ani neni moc co posrat, snad jen oxidaci tech 2 dotykacich ploch, ktere uz jsou hodne odrbane
a co zkusit spojit a rozpojit klemou
moskvich 412, lada 2105, š 120ls,p 309 grd,toyota corolla-mazánek,sharan1 1,9TDI 81kW černá metla-šachovnice na blatníku
adulka11
Přispěvovatel
Příspěvky: 130
Registrován: 12 lis 2010, 16:01

Příspěvek od adulka11 »

hmm to zkusit muzu ... sam sem zvedavy, co to udela
Uživatelský avatar
Mirek12
Přispěvovatel
Příspěvky: 260
Registrován: 18 lis 2007, 17:05
Bydliště: Znojemsko

Příspěvek od Mirek12 »

Zdravím, fabia 1,4 rok 2000 píše závadu uplne stejnou 16955 , spínače jsem dával dva a bez rozdílu, vymažu a po nějakém mačkání brzdy točení volantem vrkání plynem atp to načte znova.. závadu při maximální zátěži spotřebičů se dostanu až pod 12V a maximum to dobíjí 13,3V to je asi tak jediny co jsem okolo toho byl schopen zjistit .. majitel předtím udajně měnil nějakou dvouvláknovou žárovku a ty už jsem také ruzně měnil atp.. a udajně se štoural aji v pojistkách ale ty jsem prošel a jsou ok.. nějakej nápad?
Toledo II 00 1.9 TDi AHF
Uživatelský avatar
Mirek12
Přispěvovatel
Příspěvky: 260
Registrován: 18 lis 2007, 17:05
Bydliště: Znojemsko

Příspěvek od Mirek12 »

aji při odpojeným servu závada pořád. nastartuji zmačknu 2-3x na przdu závada vyskočí.. za chodu motoru vymažu kontrolka zhasne , pote musím dvakrát nastratovat a 2-3x zmačknout brzdu a je závada zpátky,, zkoušené jsou vyndané žárovky a místo origo spínače 2 ks různých nahrad pořád stejný projev,, kabelaž u nosníku je odizolovaná a zavešená proti poškození :roll: :roll:
Toledo II 00 1.9 TDi AHF
hubo44
Přispěvovatel
Příspěvky: 960
Registrován: 16 bře 2007, 00:21
Bydliště: KN. SK

Příspěvek od hubo44 »

Tak to dobijanie určite nieje dobre ale pozri vzadu tie žiarovky lebo ked tam dal ine žiarovky to dokaže urobiť zmatky.
Uživatelský avatar
Mirek12
Přispěvovatel
Příspěvky: 260
Registrován: 18 lis 2007, 17:05
Bydliště: Znojemsko

Příspěvek od Mirek12 »

Byl jsem ve škodovce pro original spínač a dam aji nove žárovky a uvidime .prvne dam zarovky potom spínač
Toledo II 00 1.9 TDi AHF
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

jiny spinače jak origo nedávám, většinou nefungují
spínač musí dobře zacvaknout tím se odaretuje a funguje, jinak NE, někdy to jde třeba až napodruhé,napotřetí, i to se mi stalo....
Uživatelský avatar
Mirek12
Přispěvovatel
Příspěvky: 260
Registrován: 18 lis 2007, 17:05
Bydliště: Znojemsko

Příspěvek od Mirek12 »

tak spínač ani žárovky nepomohly , auto pojede do škodovky , nevím co bych s tím jinýho dělal
Toledo II 00 1.9 TDi AHF
Uživatelský avatar
Kuko
Přispěvovatel
Příspěvky: 630
Registrován: 28 led 2008, 16:08
Bydliště: Znojmookolo

Příspěvek od Kuko »

Mirek12 píše:tak spínač ani žárovky nepomohly , auto pojede do škodovky , nevím co bych s tím jinýho dělal
mám úplně stejný problém s A2 - 1.4i , výměna 2 origo spínačů nepomohla , žárovky měněny několikrát , navíc jsem vycouval z garáže ,kontrolka nesvitila , než jsem pozavíral vrata tak se sama od sebe bez jakéhokoliv šlaání na brzu EPC rozsvítilo , už fakt nevím , vyřešil někdo tento problém někdy??? fenkjuuuuu
BMW X5 3.0D. Dovoz vozidel EU ...... 777973224.
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

motorovka, merane hodnoty ..myslim skupina 66?

alebo ina skupina (pohladajte), brake/clutch switch.

0000

01000 = zoslapnuta spojka

0011 = zoslapnuta brzda

(0011, posledne 2 jednotky sú samostatne pre 2 kontakty v spinači, alebo teda 2 spinače)

cize ak je vsetko OK, v kludovom stave vam musi svietit 0000, ked slapnete na brzdu 0011.

ak nič...merat kable...atd..

ak svieti len 0001, alebo 0010, funguje vam len jeden kontakt na spinači...

su to elementarne zaklady elektrotechniky.
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
romcacrx
Přispěvovatel
Příspěvky: 138
Registrován: 26 pro 2007, 10:58

Re: VAG CHYBA 16955 - Spinac brzdovych svetel -F

Příspěvek od romcacrx »

Zdravím.., mam problém se spínačem brzd.
Hlásí stale chybu. VW LT-35 2.5 tdi 2004
Diagnostika a test v kanále 006 se chová i spojka normálně.
Problem nastane az kdyz zapnu potkávají svetla v tu chvili se mi na hodnotách okamzite ukaze 0001 a po par sešlápnutích brzd. Pedálu je tam chyba , kontrolka zhaveni a auto v nouzi. A jeste k tomu nejde auto chcípnout ( vypnu zapalování , vytahnu klíček a motor běží .dokud nevypnu svetla. ) po cem bych mel jit…? Dekuji
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: VAG CHYBA 16955 - Spinac brzdovych svetel -F

Příspěvek od hansdob »

podsvícení vypínače 15 po klíčku to má?? Kdysi jsem řešil u tuším opla že podsvícení vypínače napájeneho z klíčku bylo “zkratované” s +12V ze světel a když svítili světla nešlo to chcipnout pokud se světla zhasli v době kdy byl klíček OFF chcipnout i auto ale kontrolky to po zapnutí světel bez klicku nerozsvítilo.

Tenkrát byl nějak spečenej konektor na vypinači nebo už si nevybavuji ale bylo to u vypínače světel ale upozorňuji ze jiný auto ne LT.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“