Zaplavené auto

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

zsarauer
Sběrač informací
Příspěvky: 39
Registrován: 22 zář 2007, 11:14

Zaplavené auto

Příspěvek od zsarauer »

Dobrý den,
prosím o radu. Po prudkých deštích, které zasáhli v posledních dnech naši republiku jsem včera nasedl do svého auta a po nastartování se mi rozblikaly směrové ukazatele a rozsvítila varovná kontrolka airbagu. Po zevrubné prohlídce jsem nic nenašel až potom jsem náhodou kouknul na podlahu vzadu na místě za řidičem. Zjistil jsem, že celá podlaha se topí v cca 3 cm vody a všechny rozvody, které jsou zde vedeny jsou zcela pod vodou. Bohužel i podlaha u řidiče byla částečně zaplavená.
Musel jsem tedy vnitřní obložení podlahy částečně strhnout a kam až jsem rukou dosáhl všechnu vodu jsem vysál. Bohužel v úplném vytření celé podlahy mi bránila sedačka řidiče, kterou jsem se raději neodvažoval demontovat. Potom jsem celý prostor vycpal novinami a nyní budu celý týden sušit a čekat.
Můj dotaz směřuje hlavně na to jaké problémy mě čekají až budu chtít auto nastartovat. Jelikož při samotném vytírání docházelo k samovolnému spouštění všech blikačů (i bez klíčků v zapalování) musel jsem odpojit autobaterii.
Největší strach mám ale z airbagů. Bojím se, že při opětovném připojení autobaterie a nastartování může dojít ke skratu a airbagy (hlavně boční) mi může samovolně vystřelit.
Zjistil jsem taky, že pod podlahou resp. pod sedadlem řidiče se nachází plastová krabička zřejmě s jemnou elektronikou (případně mi napište co to je) a právě elektrický rozvod do airbagů, který byl celý pod vodou.
Budu vděčný za jakoukoliv radu. Nechápu, jak se mi do auta mohlo dostat takové množství vody, ale to teď není můj největší problém.
Předem děkuji :?
Uživatelský avatar
marena tdi
Aktivista
Příspěvky: 3597
Registrován: 02 dub 2009, 09:39
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od marena tdi »

CO TO MAS ZA AUTO? PASSAT? SEDACKU BYCH STEJNE DEMONTOVAL ,ODSAL VIDITELNOU VODU A ZBYTEK NECHAL SAMOVOLNE VYSCHNOUT.AIRBAGU BYCH SE NEBAL.JAK BUDOU SUCHE KONTAKTY TAK BUDE POKOJ. NECHEJ PREKONTROLOVAT CELY SYSTEM DIAGNOSTIKOU.
Audi A3 Sportback 1.9 PD BXE 186 ps , sw TDI FUN , TSB 220 Turbosport , exhaust by Marena
EX- Octavia combi Tdi AGR 261 ps
zsarauer
Sběrač informací
Příspěvky: 39
Registrován: 22 zář 2007, 11:14

Příspěvek od zsarauer »

Omlouvám se za neuvedení typu vozidla:
VW passat 1,8T (1997) a u demontáže sedadel mám strach na boční airbagy. I v příručce “Jak na to“ je zmínka o odpojení airbagů při demontáži sedadla.
Děkuji za tak rychlou odpověď. Auto diagnostikou nechám určitě prohlédnout.
Udělal jsem dobře, když jsem odpojit autobaterii?
Uživatelský avatar
marena tdi
Aktivista
Příspěvky: 3597
Registrován: 02 dub 2009, 09:39
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od marena tdi »

UCPANE ODTOKOVE KANALY A VODA TI TAM NATEKLA KOLEM PYLOVEHO FILTRU NEBO PRECHODOVE SKRINKY SE SVAZKY DO KABINY.
ODPOJ BATERKU A SEDADLO DEMONTUJ.POD RIDICOVOU SEDACKOU JE V OBALU KOMFORTNI JEDNOTKA.TA BUDE UTOPENA VE VODE.
Audi A3 Sportback 1.9 PD BXE 186 ps , sw TDI FUN , TSB 220 Turbosport , exhaust by Marena
EX- Octavia combi Tdi AGR 261 ps
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

100% demontovat (diag tě stejně nemine) takže i když si po odpojení sedadel zapneš zapalování a rozsvítíš kontrolku airbagů tak ti to posléze smažou. (pokud demontuješ sedadla a během doby co budou odpojeny nezapneš zapalování chybu to nezapíše) pokud už není zapsaná díky vlhkosti. Passat má v podlaze komfortku takže vyndat zkontrolovat vysušit. A jak je již psáno výše pak celé na diag a zkontrolovat. No a také začít hledat důvod zatékání a odstranit ho.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
zsarauer
Sběrač informací
Příspěvky: 39
Registrován: 22 zář 2007, 11:14

Příspěvek od zsarauer »

Souhlasím, že asi mám ucpané odtokové kanály, protože se mi při prudkých deštích hromadí voda v prostoru pod autobaterií. Pokud tedy můžete pošlete mi nejlépe fotku, kde mám odtokové kanály hledat a jak je vyčistit.
Pokud tedy začnu rozebírat komfortní jednotku nemůžu jí nějak poškodit.
Z airbagů tedy nemusím mít strach?
VW Golf Plus LIFE (521) 1,2 TSI [2013] 63kW/85HP
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

vše dělat jemně s citem. při vypnutém zapalování nebo pro jistotu s odpojenou baterii nemusíš mít z airbagů strach. fotku odtokového kanálku nemám ale myslím že u passata je ve středu příčky taková gumová hadička jen krátká zahnutá tak ji vyčistit.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
marena tdi
Aktivista
Příspěvky: 3597
Registrován: 02 dub 2009, 09:39
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od marena tdi »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
TOHLE BYLO NA STARNE SPOLUJEZDCE.5CM VODY V AUTE.TY BUDES MIT TO SAME U RIDICE.TAK ZE SEDADLA VEN A SUSIT.NEJHORSI JE TA TLUMICI VATA.
Audi A3 Sportback 1.9 PD BXE 186 ps , sw TDI FUN , TSB 220 Turbosport , exhaust by Marena
EX- Octavia combi Tdi AGR 261 ps
zsarauer
Sběrač informací
Příspěvky: 39
Registrován: 22 zář 2007, 11:14

Příspěvek od zsarauer »

Strašně moc všem děkuju. Ani jsem nečekal tak rychlou odpověď a tolik užitečných rad.
Souhlasím, že nejhorší je ta nasáklá tlumící vata, ale mám na to celý týden a nikam se nechystám, takže auto bude stát a schnout a schnout.
Takže ještě jednou všem moc děkuju.
Jsem naprostý laik a s každým problémem hned letím do servisu, ale taky požaduju aby auto bylo pořád pojízdné a nikdy mě nesklamalo. Ani teď s ním v podstatě nic není. Než jsem totiž našel tu vodu, několikrát jsem auto nastartoval a zase vypnul, takže auto je pojídné a funkční. V tomhle ohledu smekám před německýma konstruktérama, protože co se týče motoru a celé stavby tohoto auta tak jsem moc spokojený a za nic bych ho nevyměnil.
VW Golf Plus LIFE (521) 1,2 TSI [2013] 63kW/85HP
Uživatelský avatar
marena tdi
Aktivista
Příspěvky: 3597
Registrován: 02 dub 2009, 09:39
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od marena tdi »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
TADY JE PRIPAD KDY TO TEKLO PREZ SKRINKU SVAZKU.ZASE PUL AUTA POD VODOU.
Audi A3 Sportback 1.9 PD BXE 186 ps , sw TDI FUN , TSB 220 Turbosport , exhaust by Marena
EX- Octavia combi Tdi AGR 261 ps
cernohousmartin
Přispěvovatel
Příspěvky: 122
Registrován: 08 úno 2009, 22:06

Příspěvek od cernohousmartin »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... %A9k%C3%A1

koukni sem a dozvíš se tam skoro všechny kritické místa u Passata kde by mohlo zatékat.Taky jsem měl problém,všechno jsem ale přettěsnil a ted je klid.Takže opravdu to pročti a budeš chytřejší.
zsarauer
Sběrač informací
Příspěvky: 39
Registrován: 22 zář 2007, 11:14

Odstraňování škod

Příspěvek od zsarauer »

Dobré ráno všem,
tak jsem včera odpoledne pokračoval ve zjišťování následků zaplavení auta. Bohužel jsem byl zase velice zklamán.
Potom co se mi podařilo vyndat plastovou krabičku pod sedadlem řidiče jsem zjistil, že je v ní voda. Ale když jsem jí otevřel vylilo se na mě úplné bahno, žádná čistá voda, kterou jsem vybíral předchozí den z podlahy vozu. Komfortní jednotku, která je zde ukrytá jsem otevřel, důkladně vyčistil a dal sušit, ale po důkladné prohlídce jsem zjistil, že spodní růžek kontaktního “plíšku“ u měděné cívky (na fotografii označen červenou šipkou) je dost zrezlý a asi už nebude správně spínat.
Další věc, kterou nevím je, co se ukrývá v kovovém pouzdru (na fotografii označeno žlutou šipkou). Nevím, jestli i tato část nedoznala nějakou újmu, protože nejde rozebrat a prohlédnout.
Jinak si myslím, že je jednotka v pořádku.
I tak Vás ale prosím, zda byste mi nemohli poradit, kde sehnat novou komfortní jednotku (nejlépe nějaký e-shop) a s čím do té doby nemám počítat. Co tato komfortní jednotka v autě ovládá a jestli jde o důležité systémy, které můžou nějak ohrozit stav vozidla (motor, airbagy atd.)
Obrázek
Další věc, kterou jsem zjišťoval, bylo místo kudy mi do auta nateklo. To místo jsem přímo nenašel, ale našel jsem odvodňovací trubičku, která už zde byla zmiňovaná a která odvodňuje prostor s autobaterií. Když jsem jí viděl hodně jsem se rozčílil, protože takhle malá hadička nedokáže odvést vodu z prostoru, který je zaplavován vodou stékající v podstatě z celého čelního skla. Hadička, která má ½ cm v průměru se také kdykoliv může uspat i drobnou nečistotou.
VW Golf Plus LIFE (521) 1,2 TSI [2013] 63kW/85HP
Uživatelský avatar
marena tdi
Aktivista
Příspěvky: 3597
Registrován: 02 dub 2009, 09:39
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od marena tdi »

JENDA T4
LADAS
mohli by mit neco skladem-opis si cislo a kontaktuj je.
Audi A3 Sportback 1.9 PD BXE 186 ps , sw TDI FUN , TSB 220 Turbosport , exhaust by Marena
EX- Octavia combi Tdi AGR 261 ps
zsarauer
Sběrač informací
Příspěvky: 39
Registrován: 22 zář 2007, 11:14

Příspěvek od zsarauer »

Dobře děkuji.
Oběma jsem poslal SZ tak uvidím
VW Golf Plus LIFE (521) 1,2 TSI [2013] 63kW/85HP
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

ten odtokový sifon pod aku to je nejlepší tak vrazit do něj hadici a pustit vodu,


já tu katastrofu vyřešil tak že jsem vzal akuvrtačku a vrtl trojku dírku vzadu u spolujezdce do podlahy, voda vytekla vpředu a vzadu odehl koberec, protáhl desku zezadu dopředu udělal vlastně takový tunel vrazil jsem tam ventilátor a krásně tu vatu vysušil že nemrděla
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“