Čím topíte v baráku?

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Golfisko
Aktivista
Příspěvky: 1109
Registrován: 01 bře 2006, 18:36
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od Golfisko »

Tak pořád hnojit taky nemůžeš ;) Každopádně minimum odpadu :)
G3 Variant 1,9 TDiObrázek ... only S764
Uživatelský avatar
toby66kw
Aktivista
Příspěvky: 2353
Registrován: 16 bře 2008, 10:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od toby66kw »

Forest píše:
1pavel píše:zkuste do míchačky betonu dát panáka jaru ;)
Vtip predpokladam ... nebo se mylim? :o

Jinak ta odrazova folie je nutnost. Znamej to zapomnel do jedne mistnosti dat a rika, ze je to hodne znat, kope se do (_._) a rikal, ze kdyby ten rozdil sam nepoznal, neveril by.
Ne ,je to tak , ale daleko lepší je mazlavé mýdlo ;)
G5 TDI - 66KW - 3X OFF + VB + čip a Plusko jede líp

G5+ko TDI -77KW + 3X OFF + Oleg Hybrid = 142 MAHA kw Mvolessoft
puci
Aktivista
Příspěvky: 1194
Registrován: 26 říj 2008, 19:18
Bydliště: poprad

Příspěvek od puci »

ja sa práve chystám na stavbu ťažkej hypokaustovej kachlovej pece. pec bude vykurovať 2 miestnosti + záchod a chodbu na prízemí a 2 izby na poschodí. celková plocha cca 100 m2. prikladacie dávky dreva sú vyrátané na 15kg dreva a interval prikladania je 1x/12 hodín. Pri miernom počasí môžem ísť s dávkou až na polovičné množstvo. Popola by mal byť minimum. Síce to bude jedná z najdrahších vecí v baráku, ale bude to stáť za to. Niet nad sálavé teplo.
bývalka OI, ALH, ex taxík, 433 000, egr+kat off, PP764, GT1749VA, výfuck 63,5mm, FMIC, soft Profituning, 312x25 mm+232x9 mm, TT puky, bilstein B4, jednohmota+HDS, 167 PS/340NM
aktuálne šrotik po k...tovi Seat Alhambra AUY
Uživatelský avatar
1pavel
Aktivista
Příspěvky: 2164
Registrován: 01 pro 2007, 15:07
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od 1pavel »

Forest píše:
1pavel píše:zkuste do míchačky betonu dát panáka jaru ;)
Vtip predpokladam ... nebo se mylim? :o
taky jsem myslel že si dělá ze mě známej srandu když jsem stavěl
ARL kat off , egr off , chip Reesha , turbo - Oleg turbopower (2,... bar )
140 KW 435 nm ( na ježdění do práce ideál )
A5 3.0 TDI 210 KW pracovní
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

puci- to ti schvaluji, měli jsme origo starou pec a neustále na ni vzpomínám, to bylo úžasný- teplo,pečení, krása a hlavně, když jsem si chtěl vypařit záda nebo mi bylo blbě, lehl jsem na pec a prohřál tělo a bylo zase dobře..Nezapomenu, kdyý jsem z toho věčného ležení na betonu začal chcát krev, k doctorovi jsem nešel, jen čaj a pec...Jen bylo obtížné vždy seskočit, doběhnout na WC a zpátky a to snad první dny tak každých deset minut..Ale to teplo mi zachránilo zdraví..Bohužel, jak se zpívá, pec nám spadla..,začala blbě táhnout, opadávaly kachle a byl konec...Zpětná stavba byla nad naše síly jak finančně , tak sehnat opravdu experta..Vřele doporučuji... :)
nepropadat panice...
jm
Přispěvovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 24 lis 2009, 13:54

Příspěvek od jm »

Zdar
zabýval se tu někdo injektáží zdiva proti vzlínající vlhkosti?
Prý pomůže vodní sklo nalít do vyvrtaných děr v ůrovni podlahy
praktikoval někdo? Díky.
yf79
Přispěvovatel
Příspěvky: 328
Registrován: 29 čer 2010, 13:20
Bydliště: Nymburk

Příspěvek od yf79 »

ak Ti můžu poradit raději obkop základy, podřízni je a vlož mezi základ a zed izolaci. Je to osvědšení spůsob a hlavně funguje na 100%. Vše záleží na možnostech, financech a hlavně jak seš šikovnej.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

To je fakt, jen to nesmí být celé kamenné, pak se to rozpadne..,vlhkost je pro tu hlínu jako pojivo..Nemohu pochopit, jak v takovém vlhku mohli žít lidé..,já než jsme barák odizolovali nemohl v noci spát a ráno jsem byl zbitý a unavený..Pomohlo tak 10 piv a přijít v půlnoci..Ale možná to bylo také tím, že jsem přišel z města a od ústředního topení a suchého bytu...Patrně dřív byli lidé odolnější a když ne, dostávali souchotě... :o
nepropadat panice...
butan
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 20 črc 2011, 14:05

Příspěvek od butan »

jm píše:Zdar
zabýval se tu někdo injektáží zdiva proti vzlínající vlhkosti?
.
Viděl jsem to dělat.
Do vodního skla se před aplikací přidá správné množství chloridu vápenatého, možná i další přísady, a to sklo se během několika hodin promnění v průhledný gel, něco jako pudink. A do děr se musí aplikovat pod tlakem, čerpadlem. Ta zeď pak velmi dlouho vysýchá, třeba 1/2 roku, ale nakonec to pomůže. Hlavně se musí správně zvolit rozteč děr aby se sklem nasytila celá zeď.
Lubor
jm
Přispěvovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 24 lis 2009, 13:54

Příspěvek od jm »

butan píše:
jm píše:Zdar
zabýval se tu někdo injektáží zdiva proti vzlínající vlhkosti?
.
Viděl jsem to dělat.
Do vodního skla se před aplikací přidá správné množství chloridu vápenatého, možná i další přísady, a to sklo se během několika hodin promnění v průhledný gel, něco jako pudink. A do děr se musí aplikovat pod tlakem, čerpadlem. Ta zeď pak velmi dlouho vysýchá, třeba 1/2 roku, ale nakonec to pomůže. Hlavně se musí správně zvolit rozteč děr aby se sklem nasytila celá zeď.
Lubor
Rozteč je od 11 do 15cm,pod mírným ůhlem a 5cm před koncem zdi co jsem videl ale potřeboval bych jestli si vzpomeneš kde si to četl
Móóóc bych to potřeboval.Děkuji!!!
butan
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 20 črc 2011, 14:05

Příspěvek od butan »

Teď si spíš myslím že ten přídavek by měl být chlorid hlinitý.
Recept jsem zatím nenašel, firmy co to provádějí za peníze to tají. Ale existuje hotový produkt Fortesil, Sanipol.
Hledejte u výrbců chemických přípravků.
Jinak dobrá metoda vysoušení je i elektroosmóza.
Lubor
yirka
Aktivista
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 zář 2007, 18:46
Bydliště: Karlovy Vary už jinde

Příspěvek od yirka »

já jsem vlhké zdivo odizoloval místo vodním sklem směsí trafooleje a benzinu 2:1 ostatní postup je stejný a fungujeto, nejni to z mý hlavy, chce to fakt dobrej řídkej olej , ne žádnej vyjeták protože když se to přežene, tak je ropná katastrofa a fleky po zdivu
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

měl/má někdo tepelné čerpadlo. ?
nebo vrt?
yf79
Přispěvovatel
Příspěvky: 328
Registrován: 29 čer 2010, 13:20
Bydliště: Nymburk

Příspěvek od yf79 »

nevím jak ted, ale před 3 lety to byl docela ranec za tepelný čerpadlo a jeho výkon/cena mně nepřesvědčila abych si ho pořídil. Proto jsem od něho upustil a teď s odstupem času vím že jsem udělal dobře
Uživatelský avatar
1pavel
Aktivista
Příspěvky: 2164
Registrován: 01 pro 2007, 15:07
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od 1pavel »

mám jen kombinovanou klimu - topení / chlazení , letos jsem teda více topil a chladil jen jednou (LOL)
ARL kat off , egr off , chip Reesha , turbo - Oleg turbopower (2,... bar )
140 KW 435 nm ( na ježdění do práce ideál )
A5 3.0 TDI 210 KW pracovní
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“