Čím topíte v baráku?

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

butan
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 20 črc 2011, 14:05

Příspěvek od butan »

Zatím topím plynem, ale hodlám adaptovat starý litinový kotel automatickým hořákem na uhlí. Hořák i zásobník asi dovezu z Polska.
Lubor
jm
Přispěvovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 24 lis 2009, 13:54

Příspěvek od jm »

Zdar
co je prosím baggbinton?
Kolik hadice na podlahové vytápění mám dát do koupelny 5x2.3m
Díky.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já tam dal karisíť/pod ní už byla ta nepropustná folie/ měl jsem umělohmotné pásky a měl jsem klubko hadice ,které jsem točil dokola /asi 20 cm do sebe/ a vázal hadici páskami na tu karisíť a ve středu jsem to otočil a jel zase spirálou/odborně Archimedovou/ zpátky, takže hadice nakonec byly od sebe 10 cm..A oba vývody skončili u sebe v jednom rohu , kde jsem vysekal zeď a prostrčil do pokoje, kde jsem je napojil na topení..., :)
A kus hadice mi zbyl , ale kolik nevím..Ona je na to norma, ale čím víc, tím líp..jde jen o to, že tam budeš mít víc vody.....Moje koupelna je asi 4 krát 4 metry...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

MirekX píše:Foreste, nebráním se tomu, dřeva není nikdy dost, zatím mám zásobu na 4 zimy.... :)
Moje slova, my mame tak na dvojnasobek, ale jak rikas, proc se tomu branit ;) Dobra, budu na Tebe myslet, az zase ten silenej lesnik zavola, ze je to potreba odvezt, budu zhavit drat.

Jinak mohu vam rict, ze stary dobry kachlaky jsou k nezaplaceni. Clovek do toho narve dve velky polena, zreguluje a muze si jit lehnout. Rano zase prilozi a frci do odpoledne. Na horach mame dokonce dvouokruhovy (s/bez vytapeni lavic) a je to proste bomba, jak uz to tu nekdo napsal, je to proti plynu takovy prijemny teplo, navic, kdyz se clovek diva do tech sklenenych dvirek - kam se hrabe televize :D
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
1pavel
Aktivista
Příspěvky: 2164
Registrován: 01 pro 2007, 15:07
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od 1pavel »

jako hlavní topení používám kondenzační plynový kotel , pak mám dělaný kotel ve kterém topím směsí 20 % dřevo 80 % papír , trochu to občas přimastím vyjetým olejem :oops: , ale mohu topit max. 3 dny v týdnu , aby se mě vešli odpadky s popelem do dvou popelnic
ARL kat off , egr off , chip Reesha , turbo - Oleg turbopower (2,... bar )
140 KW 435 nm ( na ježdění do práce ideál )
A5 3.0 TDI 210 KW pracovní
Uživatelský avatar
bombastiq
Aktivista
Příspěvky: 3643
Registrován: 07 kvě 2008, 21:30
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od bombastiq »

--775914666--stačí zavolat :) , Berlingo 1.9D Prasečák + MB-OM604 SUPERTURBODIESEL
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

jericho-3 píše:Já tam dal karisíť/pod ní už byla ta nepropustná folie/ měl jsem umělohmotné pásky a měl jsem klubko hadice ,které jsem točil dokola /asi 20 cm do sebe/ a vázal hadici páskami na tu karisíť a ve středu jsem to otočil a jel zase spirálou/odborně Archimedovou/ zpátky, takže hadice nakonec byly od sebe 10 cm..A oba vývody skončili u sebe v jednom rohu , kde jsem vysekal zeď a prostrčil do pokoje, kde jsem je napojil na topení..., :)
A kus hadice mi zbyl , ale kolik nevím..Ona je na to norma, ale čím víc, tím líp..jde jen o to, že tam budeš mít víc vody.....Moje koupelna je asi 4 krát 4 metry...
tak by to mělo být, neměly by být od sebe víc jak 15cm myslím, a ještě je dobrý pod to dát odrazovou folii. My doma natahali jestli si dobře pamatuju něco přes 1,5km za dva dny :-) A vypočítaný tak, že nebyla potřeba jediná spojka a i ta nejdelší smyčka je z jednoho kusu hadice. A ještě nezapomeň na plastifikátor do betonu..
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

přesně , hadice od sebe max 20cm, raději 15cm, záleží taky na tloušťce betonu. A hadici pokládat tak, aby šly vedle sebe vždy nejteplejší a nejstudenější voda. Pokládat to tak, že ta smyčka má uprostřed místnosti konec a zase se vrací zpět tou samou cestou, jen o těch 15cm vedle. Né to pokládat jednoduše z jedný strany na druhou.
Já jsem celý byt udělal tak, že mi jde teplá voda do radiátorů apak se vrací podlahou. Jednoduchý, jeden okruh, i v těch největších mrazech jde do radiátorů max 55C a do podlahy tak 40C max. Podlaha je příjemně vlahá a zpátečka ke kotli kolem 30C (připraveno na kondenzační plynový kotel na důchod)
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

A co je ten plastfikátor do betonu..to je pro odlehčený beton..? Nic jsem tam nedával..
nepropadat panice...
Hošík
Aktivista
Příspěvky: 1078
Registrován: 28 led 2008, 19:16
Bydliště: Královehradecko

Příspěvek od Hošík »

Palstifikátor to je taková chemie do betou,která se tam přidává,když je tam to topení.Ten beton je potom jakoby pružnější a vlivem změn teplot v něm pak časem nepopraská.Koupíš ho ve většině stavebnin,my ho máme třeba i na betonárce skladem kde občas dělám.Lejeme to přímo do míchačky už na betonárce,podle dávkování na kanystru.
Pešek 307 HDI, Octavia II -největší sráč života
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

vychází to asi velký panák toho plastifikátoru do míchačky (2 kolečka)
ten beton je daleko víc "tekutý" nepotřebuje se tolik vody a taky samo dilatační pásek kolem zdí dokola místnosti
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Uživatelský avatar
1pavel
Aktivista
Příspěvky: 2164
Registrován: 01 pro 2007, 15:07
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od 1pavel »

zkuste do míchačky betonu dát panáka jaru ;)
ARL kat off , egr off , chip Reesha , turbo - Oleg turbopower (2,... bar )
140 KW 435 nm ( na ježdění do práce ideál )
A5 3.0 TDI 210 KW pracovní
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

1pavel píše:zkuste do míchačky betonu dát panáka jaru ;)
Vtip predpokladam ... nebo se mylim? :o

Jinak ta odrazova folie je nutnost. Znamej to zapomnel do jedne mistnosti dat a rika, ze je to hodne znat, kope se do (_._) a rikal, ze kdyby ten rozdil sam nepoznal, neveril by.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
Golfisko
Aktivista
Příspěvky: 1109
Registrován: 01 bře 2006, 18:36
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od Golfisko »

My máme doma kotel čistě na dřevo.
Topíme pomálu na 200m2 a spotřeba na rok kolem 15kubíků dřeva ;)
Za týden provozu nonstop v zimě se vybere tak 15litrů popela, celkem pohoda :-D
G3 Variant 1,9 TDiObrázek ... only S764
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

(offtopic)
@Golfisko: popel (cisty ze dreva, zadne umele srajdy) = idealni hnojivo, na zahonky, pole, ke stromkum nebo i jen na zatravnenou plochu.
(offtopic)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“