Multimetr

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Power156
Aktivista
Příspěvky: 1611
Registrován: 10 čer 2006, 10:28

Multimetr

Příspěvek od Power156 »

když mám měřit ohmetrem tak nevim jak vypočíst tu správnou hodnotu, třeba mám měřit odpor např spirály a ta má mít odpor 8Ohmů, tak nastavim na multimetru 200ohmů a ukaže se mi tam např 00,8 , proím o vysvětlení jak se s ním měří (wallbash)
Uživatelský avatar
Germi
Přispěvovatel
Příspěvky: 161
Registrován: 23 led 2006, 19:31
Bydliště: ČR

Příspěvek od Germi »

Co to je za měřák klasický 3,5 místný za 100-200kč ? Nemáš vybitou baterku ? Kdyžtak zkus na prázdno párkrát protočit přepínácím kolečkem, stává se že to zoxiduje a pak to ukazuje hausnumera. A bacha při jaký teplotě měříš, tyhlety levnější jsou dost choulostivý :roll:

A ještě mě napadlo ? Neměříš ten odpor náhodou když je to připojený na zdroj (noteeth) ? Odpor se měří při odpojenym zdroji.

Jinak proštudovat návod k obsluze (LOL)
Power156
Aktivista
Příspěvky: 1611
Registrován: 10 čer 2006, 10:28

Příspěvek od Power156 »

Germi píše:Co to je za měřák klasický 3,5 místný za 100-200kč ? Nemáš vybitou baterku ? Kdyžtak zkus na prázdno párkrát protočit přepínácím kolečkem, stává se že to zoxiduje a pak to ukazuje hausnumera. A bacha při jaký teplotě měříš, tyhlety levnější jsou dost choulostivý :roll:

A ještě mě napadlo ? Neměříš ten odpor náhodou když je to připojený na zdroj (noteeth) ? Odpor se měří při odpojenym zdroji.

Jinak proštudovat návod k obsluze (LOL)
Multimet je asi za 900Kč takovej ten velkej, baterie ok , zdroj odpojen, prostě nevim jak odečítat když dám na rozsah 200Ohmů a chci měřit 8Ohmů tak my vyskočí 00,8. mě se to zdá divný, jinak v návodu je docela prd :-)
Uživatelský avatar
woodman007
Přispěvovatel
Příspěvky: 447
Registrován: 21 bře 2006, 20:36
Bydliště: Les

Příspěvek od woodman007 »

Taky se podivej, jestli mas merici snury zastrceny ve spravne zdirce, nebo jestli jsou v pohode
Zetor 3011
Uživatelský avatar
Germi
Přispěvovatel
Příspěvky: 161
Registrován: 23 led 2006, 19:31
Bydliště: ČR

Příspěvek od Germi »

Kua to je záhada (LOL)
Napiš sem když tak přesný typ nebo obrázek :)
Power156
Aktivista
Příspěvky: 1611
Registrován: 10 čer 2006, 10:28

Příspěvek od Power156 »

Germi píše:Kua to je záhada (LOL)
Napiš sem když tak přesný typ nebo obrázek :)
je na nom Mastech MY-64 na výšku má tak 20 cm , třeba mám odpor 470ohmů a musim to měřit na 2Mohmy nevim jak to budu vědět o jakej odpor jde když budu měřit neznámej nevim jak ho odečíst
Uživatelský avatar
Germi
Přispěvovatel
Příspěvky: 161
Registrován: 23 led 2006, 19:31
Bydliště: ČR

Příspěvek od Germi »

Tenhle stroj Obrázek ?

To není možný, přepínání rozsahu to má klasicky, zdířky máš dobře předpokládám zapojený a origo kabely by měly být taky OK.
Já bych zašel asi za prodejcem a ukázal mu to :)
Power156
Aktivista
Příspěvky: 1611
Registrován: 10 čer 2006, 10:28

Příspěvek od Power156 »

Germi píše:Tenhle stroj Obrázek ?

To není možný, přepínání rozsahu to má klasicky, zdířky máš dobře předpokládám zapojený a origo kabely by měly být taky OK.
Já bych zašel asi za prodejcem a ukázal mu to :)
přesně ten

takhle: jak by jsi měřil 470ohmů na jaký rozsah ??
Uživatelský avatar
RASTIKOS
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 04 lis 2006, 15:48
Bydliště: RUZOMBEROK

Příspěvek od RASTIKOS »

ahoj 470 ohm skus na rozsahu 2k a musi ti ukazat 470 ak je v poriadku
bude tam tolerancia +- 5-10 ohm podla presnosti odporu. to mas presne ako ked meras napetie 12v---rozsah do 20v 24v ---rozsah do 200v atd caoo
FELDA 1.9D. Teraz TD
F1 1.9TDi 101Kw.
Uživatelský avatar
P.TAZZ
Aktivista
Příspěvky: 1224
Registrován: 06 bře 2006, 17:16
Bydliště: Kladensko

Příspěvek od P.TAZZ »

Přesně tak,když chceš měřit 470 Ohmů tak dáš 2k což je rozsah do 2000 Ohmů a mělo by ti to ukázat přesně( +-) tu hodnotu a nic odečítat nemusíš.
Jo a když měříš neznámou hodnotu,tak se dává nejdřív nejvyšší rozsah a potom se snižuje podle potřeby přesnějšího měření.
Nebo si kup měřák kterej má automatickej rozsah. ;)
Jestli máš rozsah 200 ohmů a měříš 8 Ohmů tak by měl ukazovat 8,00 zhruba 008 by měl ukazovat na 2k esli se nemejlim. :roll:
Radik
Přispěvovatel
Příspěvky: 137
Registrován: 15 kvě 2006, 11:46

Příspěvek od Radik »

prostě to číslo na měřáku,kam směřuje kolečko je rozsah.Např.Měříš V v zásuvce(doma),kde je 220 V, Tak to kolečko nemůžeš dát na 20V.Když víš kolik to zhruba má(je jedno jestli A,V,Ohmu),Tak musíš dát vždycky větší číslo.Tak jak psal kolega předem mnou.Nevím kolik tam je ,tak dám to největší číslo.Samozřejmě s tím nezměříš 22kV :)))
Radik
Přispěvovatel
Příspěvky: 137
Registrován: 15 kvě 2006, 11:46

Příspěvek od Radik »

jenom tak ze srandy - do kterých zdířek jsi to dal?
alek
Sběrač informací
Příspěvky: 47
Registrován: 25 led 2006, 00:22

Příspěvek od alek »

Postup měření už tady pěkně popsali kolegáčci, jen doplním, že před měřením odporu je vhodné zkratovat měřicí šňůry a zkontrolovat údaj na budíku. V optimálním případě by se měl blížit nule. Pokud ne, tak je opravdu vhodné, při stále zkratovaných šňůrách, vrglat tím kolečkem a snažit se dostat údaj co nejvíce k nule. Jak bylo správně napsáno, u levných měřáků je toto velmi častý problém.
Podle toho, co popisuješ, to ale na nějaký vakl nevypadá, spíš bych to viděl na chybu obsluhy, nebo opravdu špatnej měřák. Kdyžtak napiš, jak to dopadlo.
Uživatelský avatar
Germi
Přispěvovatel
Příspěvky: 161
Registrován: 23 led 2006, 19:31
Bydliště: ČR

Příspěvek od Germi »

alek: Přesně tak, já mám obyč měřák (250kč) a tam jen odpor šňur je 0,3-0,5 ohm, takže s tím se přechoďáky měře dost špatně (LOL)
Uživatelský avatar
woodman007
Přispěvovatel
Příspěvky: 447
Registrován: 21 bře 2006, 20:36
Bydliště: Les

Příspěvek od woodman007 »

Jestli mas moznost, zkus zmerit stejny odpor s jinym multimetrem a uvidis hned, jestli je spatny, popr. zkus vymenit ty snury
Zetor 3011
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“