Jakou svářečku CO2 kolem 15tis ?

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

maka123 píše:To je už babička, ale vařila výborně.
dodnes nemá moc konkurentů ;)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Jarda S. píše:
maka123 píše:To je už babička, ale vařila výborně.
dodnes nemá moc konkurentů ;)
Tak WLSP 315 je taky tank medzi zvarackami. Zvara celkom solidne vzhladom k svojmu veku, na druhej strane ma clovek istotu, ze to uz 40 rokov zvara a este dalsich 40 rokov bude. Za komunistou sa nesetrilo a krasne to vidno na trafe, diodach a podavaci. Nie ako tie dnesne odbockove mrdky s hlinikovim sekundarom a gombikovimi diodami v usmernovaci. Ale uprimne v dnesnej dobe drzat doma taku neskladnu picu, ktora trpi neduhmi sposobenymi casom a dobovou elektronikou? Predsa len doba pokrocila a moderne invertorove stroje poskytuju viacej muziky v mensom baleni a s lepsimi zvaracimi vlastnostami. Nebavim sa samozrejme o cinskych suntoch.
Uživatelský avatar
wr8
Přispěvovatel
Příspěvky: 762
Registrován: 05 úno 2007, 23:24
Bydliště: Kunštát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wr8 »

nebo si postavit svou jako mam ja, bombastiq ji videl kdyz jsem ji delal
Uživatelský avatar
Stipl
Přispěvovatel
Příspěvky: 360
Registrován: 06 srp 2008, 17:34
Bydliště: Třineeec

Příspěvek od Stipl »

Tak ja wlsp poridil rok zpet. Zacinal sem se svarovanim a nemuzu si vynachvslit. Ale uz vyhlizim jinsi stroj. Tudle Mašu jsem koupil za 6tkc. A jestli v ni je skoro 90kg medi tak se ty penize kdykoliv vrati :D ale ted uvazuju o necem od welder fantasy nebo lincoln Elektricks.
Audi 80 1.8i-První vůz :D
Audi A3 1.8T AGU 142Kw-Bejvalka2
Škoda Octavia 1.8T 4x4-Zatím základ.


Život některých ožívá při rychlosti kde životy jiných končí.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

wr8 píše:nebo si postavit svou jako mam ja, bombastiq ji videl kdyz jsem ji delal
A jak máš vyřešené podávání drátu? Motorkem od stěračů? :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Stipl
Přispěvovatel
Příspěvky: 360
Registrován: 06 srp 2008, 17:34
Bydliště: Třineeec

Příspěvek od Stipl »

Podavac je asi nejmensi problem ne? Jsem videl jedno wlsp s jinsim 4kladkovym podavacem na hlinikovy drat.
Audi 80 1.8i-První vůz :D
Audi A3 1.8T AGU 142Kw-Bejvalka2
Škoda Octavia 1.8T 4x4-Zatím základ.


Život některých ožívá při rychlosti kde životy jiných končí.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No já mám asi 24 let červenou Einhel 175 , kde ten posun není moc dobře řešen a vždy jsem záviděl kolegovi, který měl takovou starou vykopávku z druhé ruky z D, kde bylo podávání stěračovým motorkem a za celou dobu neměl žádný problém..Samozřejmě dnešní nové výrobky neznám,vařil jsem jen s touhle, a byla tehdy dost drahá..Stála přes 16000 kč, což bylo tehdy dost, i když mi bylo jasné, že je to silné HOBBY, ale posloužila/slouží/ skvěle... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Ja mam stavenou 4kladky a steracovej motorek a na zacatku byla spousta problemu dnes uz je to vychytany 😀😀
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
wr8
Přispěvovatel
Příspěvky: 762
Registrován: 05 úno 2007, 23:24
Bydliště: Kunštát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wr8 »

posuvy bezne koupis,nejvetsi problem je s tim jak je reseny ovladani a jakou to ma regulaci ten posuv,a odkud je napajeno,chce to mit maly traficko na rizeni a posuv
kotelnik
Přispěvovatel
Příspěvky: 554
Registrován: 24 říj 2010, 18:15

Příspěvek od kotelnik »

Když už jsme u svářeček, nějaká zkušenost se svářením s trubičkovým drátem ?
maka123
Přispěvovatel
Příspěvky: 401
Registrován: 20 zář 2014, 07:27
Bydliště: okolí litomeric

Příspěvek od maka123 »

Pěknej vomrd, občas s ním navařujeme v práci. Speciální bowden a nesmí být ohlá hadice jinak se to motá.
Uživatelský avatar
wr8
Přispěvovatel
Příspěvky: 762
Registrován: 05 úno 2007, 23:24
Bydliště: Kunštát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wr8 »

spis z jakyho duvodu?
nejlevnejsi svarecky jsou na trubickac,ale co usetris na svarecce,tak mnohem vic zaplatis za drat a kvalita nikde
jo vyhodu to ma-muzes svarovat za silnyho vetru (noteeth)
eazy20
Aktivista
Příspěvky: 2374
Registrován: 03 zář 2007, 19:07

Re: Jakou svářečku CO2 kolem 15tis ?

Příspěvek od eazy20 »

katany píše:Ahoj, sháním svářečku CO2 do malé autodílny, je to pro tátu k narozkám a já se v tom moc nevyznám, tak bych potřeboval nějaký doporučení od zkušenějších. Teď tam má nějakýho malýho Einhella, ale ten se furt sere, tak bych chtěl něco lepšího.

Dík za rady
Radsej este doloz a kup kemppi minarcmig 200 evo pripadne slabsiu 170. Urcite neolutujes, zvaral som uz s vela zvarackami, ale kemppi u mna vedie, sam mam kemppi kempact 2530, aj najtensie plechy to zvara rozpravkovo a hrube materialy rovnako.
Golf mk2 1,8T 20V 210kw
Seat Leon Top Sport TDI edicia Supercopa v original stave
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Kemppi je zbytocne predrazena. Za rovnake peniaze dostanes inde lepsie zvaracie vlastnosti a kvalitu. Nevravim, ze je to hnoj, ale za tie peniaze rozhodne nestoji. Mal som a nebol som s nou spokojny preto som ju predal. Z tych malych invertorovych prckov (podobnych ako napr. Kemppi Minarc Mig EVO 200) ma najnovsie zaujala ESAB Rebel, ale v zivote som s tym nezvaral, tak neviem ze ci je to dobre. Na Youtube jej spravili uchvatne promo video. Pokial netrvas striktne na mobilite a skladovatelnosti co je prednost napr. tej spominanej Evo200, tak sa obzri po Mahe EcoMIG 2000 ktora je sice uz vacsia riadne na kolieskach, ale je rovnako invertorova so synergiou a PFC + naviac ma stvorkladkovy podavac, eurokoncovkou a vmesti sa do nej velka cievka D300.
Libor Hanzal
Přispěvovatel
Příspěvky: 548
Registrován: 24 led 2006, 14:00
Bydliště: Trhové Sviny u Č.B.

Příspěvek od Libor Hanzal »

jericho-3 píše:Já si koupil v 90 letech Einhell 175 A, tehdy nebyl moc velký výběr, stála 16000kč /tehdy to bylo dost/ a mám ji dodnes, vařím s tím plechy a taky třeba zedníkům lešenovou trubku do krumpáče a je to tak, jak píše Bombastig , jak jsem vařil někde v garáži s jističem v bytě, věčně to vypadávalo, opruz.Ohrnovali nad touhle firmou nos, ale mě službu udělala /má ještě původní hadici, bytelnou, dneska jsou to sračky/, trápil jsem jí, rval jsem tam 1mm drát , ale vařila a vydržela..Jde o to, jakou má taky spouštˇ, vařil jsem s naší a byla na mě moc "tvrdá, ale to je o zvyk... :)
Mám to samý co Jericho a za ty leta žádnej problém.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“