Divné starty...Seat Ibiza 1.9TDi, 2000

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
P@ter
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 25 říj 2011, 11:16

Divné starty...Seat Ibiza 1.9TDi, 2000

Příspěvek od P@ter »

Ahoj všem! Už nějakou dobu řeším problémy se startováním za tepla na Ibize. Auto se chová stále jinak. Nejdřív nenaskočilo občas když už byl motor na 90 a pak jednoho dne po celém víkendu co stálo tak ani zha studena. Vypadalo to už na relé žhavení, na slabou baterii ale ani jeden t těchto důvodů to asi není. Posledním "podezřelým" byla řídící jednotka. Ta je ale evidentně taky v pořádku. Včera jsem to chtěl projet jednotka je vyčištěná a že to zkusím nahřát a pak vypnout motor jestli naskočí. Ujel jsem asi 250m a auto za jízdy chcíplo. Tak jsem zkoušem pohnout kabelama u jednotky a znovu to naskočilo. Tak jsem chtěl dojet zpět a zase chcíplo. Opakoval jsem to asi 4x než jsem se vrátil. Pak jsem zkoušel nahřát na 90 aby byl motor teplý a startovat znovu a znovu. Krásně chytalo, pak jsem vytáhl klíč a nechytalo. Otáčel jsem pouze klíčem znovu nic. Pak jsem ho výtáhl dal zpět a znovu chytlo!. Mechanik říkal že má podezření na nějaký obvod ve spínací skříňce který je nezávislý na obvodech co jsou k osvětlení, oknům atd... nemáte někdo nějaký nápad čím to může být? Napadl mě ještě immobilizér ale nemám druhý klíč na vyzkoušení :zed: díky za každý tip! :? :?
TDi power
anydraj
Aktivista
Příspěvky: 1408
Registrován: 27 črc 2006, 07:05
Bydliště: Island

Příspěvek od anydraj »

A kdyz to nechtelo chytnout, svitilo ti zhaveni na pristrojich ?
P@ter
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 25 říj 2011, 11:16

Příspěvek od P@ter »

Ne když to nechytalo tak zhaveni se ani nerozsvitilo. Respektive někdy se stalo i to že se na moment objevilo pak zhaslo ale neslo nastartovat. Ale dyl nesvitilo :?
TDi power
dodi911
Aktivista
Příspěvky: 2073
Registrován: 16 zář 2007, 18:38

Příspěvek od dodi911 »

Rele 109 pokial ti nesvietilo zhavenie. Prepajkuj kontakty, popripade vymen.
P@ter
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 25 říj 2011, 11:16

Příspěvek od P@ter »

aha, no zatím jsem zkoušel relé 100, opraveno a je funkční. 109ku jsem nezkoušel. Díky za tip zkusím to!
TDi power
P@ter
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 25 říj 2011, 11:16

Příspěvek od P@ter »

a ještě nějaký tip kdyby tohle nezabralo? (hm)
TDi power
Odpovědět

Zpět na „Evropské vozy - ostatní“