Tank ONO - tankujete? Zkusenosti?

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Tankujete u Tank ONO ?

Dlouhodobe tankuji
42
32%
Sem tam nekdy natankuji
45
34%
Netankuji vubec!
45
34%
 
Celkem hlasů: 132

mirda15
Přispěvovatel
Příspěvky: 299
Registrován: 18 říj 2009, 17:11
Bydliště: plzen

Příspěvek od mirda15 »

Biimbo píše:dneska už není v módě šidit naftu, když to všichni tak hlídaj, dneska se šidí hlavně benzín :-)
Sorry (offtopic) , ale znám již 2 lidi, kteří nezávisle na sobě, v jeden den, natankovali u jedné No Name čerpačky naftu a oba do 30 km zůstali stát. Oba CR vstřikování. Zadřené vstřiky, čerpadla. Po vylití obsahu nádrže a rozboru nafty nikdo nechápe, jak je možné něco takového natankovat. Barva černá, smrdí to jako když smícháš naftu+ benzín+ ředidlo a kapku mořidla pro lepší barvu... Hlavně je udivující obsah pevných částic v tomto sajrajtu, které v určitých bodech překračují až 120-ti násobek povolený normou na 1 ml paliva..
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

a dyť to já neříkám že se nešidí, ale benzín nikdo nehlídá tak jako naftu, takže krom toho že je akorát větší šance trefit na naftu co zamrzne dřív než udávají na papíře, než na naftu co nemaže. Kámoš taky natankoval do Hullixe 3.0 D4 takovou sračku, že mu zalepilo koš a auto jelo na tři,pak na dva až nejelo vůbec. Směs vody a jakýsi tekutiny,smrad po ředidle,černý sračky jako nějaký saze. A to jim to přivezli s avií na stavbu,tankovali bagry,náklaďáky i osobáky. On naposled a asi mu to nabralo cajk odspodu. Ono taky záleží jakou dobu nemají na benzínkách čištěný nádrže. Vím o jedný, kde po povodních vyčerpali vodu a po dalších dvou letech se jim tam vešlo podstatně míň než dřív, tak z toho vyvozily dvě Tatry písku a bahna. Vím to,protože jsem to vozil :-D
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
dury2
Aktivista
Příspěvky: 1681
Registrován: 03 črc 2006, 17:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od dury2 »

Proti ONO jsem měl vždy výhrady, kamarád co jezdí na kamionu mě přesvědčoval, že mají normální a možná i kvalitní naftu, vždycky jsem se mu smál a myslel si své o levných patokách vzniklých kombinací různých sraček :D .
No a potom mi došel muj "pramen" paliva, prostě už nebyla nafta za 15, 18 ani 20,- Kč (naftaři určitě znají). No a tak jsem jednoho dne v nouzi zajel k ONO (tenkrát ještě s rotačkou v G3) a v pohodě to odjezdilo. Časem jsem prodal rotačku a pořídil PD 96kW. Měl jsem trochu obavy, zejména po těch "zaručených" negativních řečech znalců co jezdí 1x za měsíc k Shell a pod. No už to jsou tři roky co mám PD a tankuji výhradně na ONO a ono to pořád jezdí, předtím jsem tak rok jezdil na ONO s G3, takže po 4 letech zkušeností můžu ONO u nás v UL jenom doúoručit. Před týdnem se mi narodila dcera, těhotnou manželku jsem vezl do porodnice v mínus 14,5 stupních ve dvě ráno z Prahy (samozřejmě na naftu z ONA). Říkla jsem si později, že jsem magor a co bych dělal, kdyby mi nafta v půl třetí ráno na dálnici zamrzla, ale dojelo to. (už několik let jezdím ráno v 5hodin do prahy za každých teplot a zatím v pohodě, proto jsem asi jel i s manželkou, protože jsem bral jako samozřejmost, že to dojede). Naftový filtr kupuji kaviltní a měním jej každou druhou výměnu oleje, občas ho před zimou odvodním (letos jsem nějak zapoměl), aditivum NEDÁVÁM žádné. Jinak jsem takový štoura a chci vědět co kupuji, mám předplacený Dtest a pod. Pamatuji si na článek při níž se testovali různá paliva, u Shell zjistili, že palivo je stejné jako skoro všude jinde a zároveň zjistili, že palivo Shell méně pění. Proto to může někdy vypadat, že na palivo Shell více najedete (natakuju na ONO do cvaknutí-nafta pění a proto se jí tam vejde méně. Pak jedu k Shell, natankuji do cvaknutí a samozřejmě více, protože nafta méně pění. Logicky pak na více nafty musím více najet. Ještě si říkám, jak to na ONO žere, protože na natankování na ONu a následnému vyjetí do rezervy tam teď na Shellu naleju více= tedy to více žralo).
Pro zasmání, u prémiových paliv shellu nebyl zjištěn žádný rozdil mezi těmito palivy a "obyčejnými" palivy shellu. Zřejmě tedy shell používá takové technologie, které nejsou zatím ještě nikomu známy :) .

P.S. pro štouraly jsem zde vyjádřil svůj názor, nikoho nehaním, jenom zde uvádím své zkušenosti (jak byl ostatně požadavek zakladatele tohoto vlákna).
Jo a podotýkám, že nejsem majitel společnosti tank ONO, ani její zaměstnanec, akcionář či jiný profitér této společnosti. :D pouze jsem "zatím" spokojený zákazník.
Kdo říkal, že diesel patří jenom do traktora, tak určitě nikdy nejel v TDi.
VW Passat 96kW Highline, soft od RudisTDic,
Golf I Cabrio r.v. 1982 motor 1,6 GTi s dabl karbec
Uživatelský avatar
borelli
Přispěvovatel
Příspěvky: 581
Registrován: 01 říj 2007, 09:31

Příspěvek od borelli »

Octavia 2 08, TDI BLS DPF, ECU úprava TDIfun - EGR off, GT1646V, 324Nm/148 PS
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

za tohle ani třeba nemůže provozovatel nebo majitel čerpačky ale klidně i dopravce atd.

citace: motorová nafta nevyhověla v kriteriu bod vzplanutí,jehož zjištěná hodnota 49,5C . Minimální hodnota je 53C. Uvedený rozdíl správní orgán považuje za méně závažnou odchylku od jakostní normy vzniklou v důsledku provozní nekázně společnosti, obvykle při rozvozu paliv nebo při manipulaci a skladování.........
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14270
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Trošku oživím tohle téma

Tank ONO H. Měcholupy kam jezdím pro phm, Nat 95 a Nafta schodně 33,90

Shell Švehlova ulice ( cca 3km vzdušnou čarou ) Natural 38,50 a nafta 37,90 a to měli minulý týden ještě o 1kč na litru více.

Jak jste na tom u Vás s cenově? :)
Uživatelský avatar
batoo
Aktivista
Příspěvky: 1325
Registrován: 30 pro 2009, 13:47

Příspěvek od batoo »

No tak to na ONO asi zajedu :-) Ted jsem v Ostrave tankoval u Shellky do sluzebaka a platil jsem 39,40,-/1l

:-O
Dodge Durango 2005 AWD Limited 5.7i V8 HEMI - 257kW/570Nm - 20L/100km, 0-100 za 7s
Toyota Auris 2015 Hybrid 100kw/electro - 3L/100km, 0-100 za 10,9s
RIP - Opel Omega 2001 3.2i V6 - 160kw/320Nm - 13L/100km, 0-100 za 9s - strom vyhral nad strojem :)
Uživatelský avatar
cin
Aktivista
Příspěvky: 1582
Registrován: 27 led 2010, 15:42
Bydliště: jihlavsko

Příspěvek od cin »

v Jihlave Tank Ono nafta i benzin 34,50
Shell nafta i benzin 35,90
OMV a Benzina nafta 36,30

takze jezdim k Onu a zatim bez problemu, a kdyz vidim denne u Ona ty fronty a tech kamionu, tak to asi nijak pancovat nemuzou, to uz by se urcite zarucene nekdo ozval, kdyby to nejak zadrel.
O1 ASZ - 200 ps 436 Nm SW TDI Fun HW Marena TDI
Jawa 250 - 559
Zetor 25A
Uživatelský avatar
batoo
Aktivista
Příspěvky: 1325
Registrován: 30 pro 2009, 13:47

Příspěvek od batoo »

No on se treba ozve... :-)
Otqzka je, zda-li uspeje.
Ale kdyz jedu kolem tak tam tankuju.
Dodge Durango 2005 AWD Limited 5.7i V8 HEMI - 257kW/570Nm - 20L/100km, 0-100 za 7s
Toyota Auris 2015 Hybrid 100kw/electro - 3L/100km, 0-100 za 10,9s
RIP - Opel Omega 2001 3.2i V6 - 160kw/320Nm - 13L/100km, 0-100 za 9s - strom vyhral nad strojem :)
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Na ONO jsem jezdil tankovat cca 1 rok a už nikdy víc.

Stačilo vidět ty vstřikovací trysky po jednom roce - hnus. Nejhorší tam byla ta proměnlivá kvalita - někdy to hulilo a žralo o 0,5l/100km víc, někdy to bylo úplně ok.

Teď jsem se vrátil k OMV a Benzině a jsem spokojený. Hlavně mám nižší spotřebu, než na ONO sajrajt, takže finančně to vyjde nastejno (né-li lépe) :)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Ondras83
Přispěvovatel
Příspěvky: 641
Registrován: 12 říj 2008, 17:12
Bydliště: u HK

Příspěvek od Ondras83 »

od 16ti, co mam papiry na motorku (i predtim do fichtlu, ale to nepocitam) tankuju vsechno, co ma motor a jezdi na PHM od ONO a nikdy jsem nemel sebemensi problem...od sekacek, pres krovinorezy, motorovy pily po benzinovy traktory, nejen doma, ale i do obecnich stroju, vsechno mam z ona a nikdy zadnej problem...ted mam 3ti TDIcko, tata ma Yeti TDICR a radsi lejem VIF, ale vzdycky bez problemu, bracha ted koupil taky TDI a zadnej problem, kdyz jsem mel feldu na LPG, testoval jsem ruzny kvality a ONO mi vychazelo nejlip (motor byl tocivejsi a najel jsem vic) a jeste jsem setril korunu na litru :)

mam to 3km od baraku a nikde jinde netankuju :)...mam zkusenosti se trema rotackama, jedno PD 96kw, jedno CR 81kw->103kw

jedinej problem jsem mel, ze se mi u simsona casteji zasiral benzinovej filtr, ale nevim, jestli to bylo benzinem nebo bordelem v nadrzi, preci jen jsem to mel uz 20 let starou masinu a byl jsem asi 3ti majitel
felda 1,3 72 koní ;-)..ex
OI 1,9TDI 66kW ALH>mrtvá
OI 2,0MPI LPG - top stav - prodano
favo 64kw
Fabia RS ASZ - KO - duchodce z vedlejsi
OI 1,9TDI ASV LaK
OII 2,0TDI CEGA RS
Fintzgut
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 24 led 2014, 23:54

Re: Tank ONO - tankujete? Zkusenosti?

Příspěvek od Fintzgut »

batoo píše:Panove davam to sem, protoze do olejove sekce nechodi vsichni.

Tankujete u Tank ONO? Jake mate zkusenoti?

Ocenim predevsim zkusenosti s naftou, ale muzete se podelit i o benzinove zkusenosti.

Dobre/ Spatne?

Odesly vlivem dlouhodobemu jezdeni na ONO naftu nekomu nejake komponenty pal. soustavy?

Diky za Vase zkusenosti.
Ono, Nyrany, bionaftu tankuji od zacatku.
Felda 1,9D
Seat Leon 81kW, rotačka
Seat Toledo 110kW, PD

Zadny problem. Nikdy.
PD ma i v TP, ze bionaftu lze pouzivat.

Na zadnym z techto motoru jsem nepozoroval rozdil v nafte a bionafte u Ona a jinde.

Jeste tankuji 100%bio u KM Prona. Velmi kvalitni cerpacka.
Fintzgut
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 24 led 2014, 23:54

Příspěvek od Fintzgut »

dury2 píše:Proti ONO jsem měl vždy výhrady, kamarád co jezdí na kamionu mě přesvědčoval, že mají normální a možná i kvalitní naftu, vždycky jsem se mu smál a myslel si své o levných patokách vzniklých kombinací různých sraček.

P.S. pro štouraly jsem zde vyjádřil svůj názor, nikoho nehaním, jenom zde uvádím své zkušenosti (jak byl ostatně požadavek zakladatele tohoto vlákna).
Jo a podotýkám, že nejsem majitel společnosti tank ONO, ani její zaměstnanec, akcionář či jiný profitér této společnosti. :D pouze jsem "zatím" spokojený zákazník.
Ani ja nemam nic z toho, ze chvalim ONO. Jen prospech pro sebe, uz jsem usetril hooodne. Nikdy jsem s ONO nemel problem. Tankuji i 100% bio....
Ty zarucene rady, ze ma ONO nekvalitni palivo jsou pekny kecy. Samozrejme tankuji i benzin do Hondy (motorka) a do Hondy (traktor). Zaaadny problem.
Uživatelský avatar
TDIfun
Aktivista
Příspěvky: 1995
Registrován: 06 říj 2008, 20:15
Bydliště: Valcova STATICKA zatezova zkusebna Cesky Tesin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TDIfun »

batoo píše:Takze zatim 1 PDcko a 3 rotacky, rotacka vydrzi neskutecne moc, na ruzny sajrajty jsem najezdil 40 000km a pak sme akorat oskrabali trysky kartacem a jelo se dal. U toho PDcka co ctu, tak se nafty bojim:)
jak se jde na trysky kartacem tam muzes rovnou trysku vyhodit. Poskodis dirky a ztrata vykonu( u PD to funguje velice dobre). Trysky se cisti ultrazvukem. Staci si precist navod BOSCHe. Primo to tam pisou. Kartac ne!!!!
Sorry za off ale musel jsem ;)
340HP 1.9TDI ASZ
238HP 1.9TDI ASZ
255HP 1.9TDI AVF
250HP 1.9TDI AGR
251HP 1.9TDI AGR
M = ( Pnorm[kW] * 9.549 ) / n[min-1]
http://www.youtube.com/watch?v=N9hi4nNhAvg
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jo, jo za to jsem dostal od mistra facku, ani jsem se nenadejch... :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“