teplé starty

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
ajk
Přispěvovatel
Příspěvky: 81
Registrován: 23 led 2006, 14:51
Bydliště: brno

teplé starty

Příspěvek od ajk »

jak vám to startuje na olej při krátkodobém vypnutí motoru??mě na naftu nadrc ale na olej se tomu moc nechce...
KUK
Přispěvovatel
Příspěvky: 232
Registrován: 05 čer 2006, 15:55

Příspěvek od KUK »

Já i když to nechám stát třeba 2 hodiny, tak uplně bez problémů, na první ťuk.
VW T4, 2,5 TDI, r.v. 01, tři nádrže (jedna orig nafta, dvě na olej), tři výměníky - před čerpadlem, před filtrem a za nádrží. Najeto cca 160 tis km na olej všeho druhu (RO, použ. friťák, atd...)
Pavel
Přispěvovatel
Příspěvky: 524
Registrován: 13 črc 2006, 10:20

Příspěvek od Pavel »

Mě také svého času nestartovala auto bez plynu a pak se přišlo na to že nemá komprese :P
ajk
Přispěvovatel
Příspěvky: 81
Registrován: 23 led 2006, 14:51
Bydliště: brno

...

Příspěvek od ajk »

hmm dvě hodiny to je supr...komprese je snad ok spíš sem si říkal jestli to není tím že to teplý nežhaví nebo jenom málo.....ještě zkusím mrknout na žhaviče...
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10028
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Re: ...

Příspěvek od Marek77 »

ajk píše:hmm dvě hodiny to je supr...komprese je snad ok spíš sem si říkal jestli to není tím že to teplý nežhaví nebo jenom málo.....ještě zkusím mrknout na žhaviče...
Nebo zkus pro ten start odpojit čidlo teploty, natahne to dobu žhavení. A kdyby to bylo ono, pak bych osobně udělal ovládání přižhavení na nějaké tlačítko. Prostě otočím klíčkem, přižhavím třeba 5 sekund a musí na škrtnutí naskočit.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
ajk
Přispěvovatel
Příspěvky: 81
Registrován: 23 led 2006, 14:51
Bydliště: brno

...

Příspěvek od ajk »

tak dneska už je to ok....starty i na olej na brnk...asi to bylo předtím nějaký zavzdušněný...tak ted už jen ta polymerizace....
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“