Chip od TDIchip.cz...zkusenosti?

VW/Audi/Škoda/Seat - zvyšování výkonu (především TDI motory)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Joeoe
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 09 pro 2011, 22:50

TDIchip

Příspěvek od Joeoe »

TDIchip Beroun - po chipu mám najeto cca 6tis km. A SUPER!! Neskutečnej rozdíl před a po! Motor jde za plynem, rozdíl v síle od 2.100ot a výš, při 2.700 - 3.700ot adrenalin!!!
spotřeba o 0,2l vyšší, ale před chipem jsem držel otáčky 2-2.500, po chipu to nejde nepodržet plyn dole a nenechat to do 3.800.
Pro porovnání rozjezd na stejné trati - v místě kde jsem dříve dosáhl 100km/hod nyní 130km/hod, vitalita motoru je neporovnatelná.
až se vyřádím změřím zas spotřebu, teď to ale ještě prostě nejde :D
VW Golf plus 1,9 TDi, DSG, chip
Jims1
Přispěvovatel
Příspěvky: 58
Registrován: 12 dub 2009, 17:06

Příspěvek od Jims1 »

Joeoe : tvému příspěvku tu stejně nikdo neuvěří..a hned ti řeknu proč..dle Foresta jsi jen strategická osoba neboť jsi se registroval 9.12. 2011.. vid Forestíku? (LOL)

jinak Já to věřím, já od nich takY chip mám..nezdá se mi že "málomuziky za málo peněz" ale na to tu jsou zaujatí odborníci
Seat Leon 1.9 TDi 81 Kw, kat+egr off...

1/4 míle
Příbram 17.759
Uživatelský avatar
subz3ro_tdi
Aktivista
Příspěvky: 3307
Registrován: 18 zář 2007, 08:17
Bydliště: Žilina

Příspěvek od subz3ro_tdi »

Jims1 píše:Joeoe : tvému příspěvku tu stejně nikdo neuvěří..
Podla mna stale nechpas o co v tejto diskusii islo. Podla toho ako auto pocitovo ide sa neda hodnotit kvalita upravy, cosi malo sa da vycitat z vykonoveho priebehu (za predpokladu ze je korektne zmerany), ale celkovo moze kvalitu upravy hodnotit len clovek ktory vie ktora mapa co robi v serii a ktore boli upravene a ako, k comu treba minimalne aspon vybavenie a aj tak to skonci na nedstatku know-how pre vacsinu z nas.
Priklad zo zivota: polske kurence ked sa dobre pripravia tak chutia celkom dobre, ale clovek co vie ze je to z chovu kde to za mesiac zivota priberie na predajnu hmotnost a hned to ide do sveta (nechci vediet cim to tam laduju) si nedovolli povedat kup toto kura resp. toto kura je dobre. Vsetko je vec preferencii a potrieb zakaznika - komu staci vysledny produkt, kupuje nieco ine ako ten, koho zaujima povod a suvislosti. ;)
Octavia Combi 1.9TDI
Audi A2 1.4TDI
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Joeoe píše:vitalita motoru je neporovnatelná
To rozhodne, smerem dolu ... teda pokud jsi nemel na mysli energicnost, protoze vitalita neboli zivotnost pri jejich stylu ladeni, kdy dojde k razantnimu zvyseni hodnot EGT rozhodne na zivotnosti neprida.

Neveris? Tak si precti nasledujici:
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... ht=#667936
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... ht=#667924
subz3ro_tdi píše:... ako ten, koho zaujima povod a suvislosti. ;)
... proc se bojis napsat slovo kvalita? To uz se to stalo snad trestnym? 8)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
petan.boss
Přispěvovatel
Příspěvky: 85
Registrován: 08 led 2011, 21:44

Příspěvek od petan.boss »

Moje špatná zkušenost s TDIchip viz http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=93597
Joeoe
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 09 pro 2011, 22:50

Re: TDIchip

Příspěvek od Joeoe »

Po chipu najeto 15t km, auto jede super, DSG omezilo podřazování a i při jízdě na 1/2 plynu lepší akcelerace než před chipem s pedálem na podlaze. Spotřeba při běžné jízdě o 0,4l menší, při svižnější stejná a při razantní o 0,2l vyšší ( s neporovnatelně zábavnějším ježděním). A to nyní 15" zimáky, s přezutím na 16"letní teoreticky ještě mírné snížení. :lol2:
Naposledy upravil(a) Joeoe dne 21 úno 2012, 23:02, celkem upraveno 1 x.
VW Golf plus 1,9 TDi, DSG, chip
myse7
Přispěvovatel
Příspěvky: 108
Registrován: 23 úno 2010, 15:12
Bydliště: Stankov

Re: TDIchip

Příspěvek od myse7 »

Taky prispeju.. Nechal jsem si u nej dat trysky a upravu softu pred rokem a pul.. Najeto cca 25.000 km a nepozoruju zadnej velkej problem.. Zrychleni 0-100 do 9 vterin. Jediny co sem musel zatim resit byla spojka ktera zacla prokluzovat pred mesicem. A taky to ze mi to od 3/4 plynu do plna kouri jako prase(coz je prej normalni). Udajny hodnoty: 153HP a 335Nm. A dneska sem zjistil ze po 7000km od vymeny uz je malo oleje, ale to nevim cim je.. mozna to zimou :D predtim s tim nikdy problem nebyl.. Taky kdyz na to slapnu pri klidny jizde tak chvili nic a pak to zabere jako krava.. nevim jesli je to prodleva nez se nafoukne turbo nebo co.. Mozna to je normalni :D Premyslel jsem ze bych to nechal zkontrolovat u DP co na to reknou, ale mam to daleko a cena je takova jaka je nu ;-) co myslite ? Octa1 ALH
Uživatelský avatar
Thomy
Aktivista
Příspěvky: 1122
Registrován: 11 kvě 2008, 09:00
Bydliště: Benešovsko

Příspěvek od Thomy »

Olej ti podle mě bere turbo :) A nedivím se, že je tam kouř při 153hp na serii turbu :D

To by taky mohlo bejt za chvíli na VAčku 180hp a na VBčku 210hp na rotačce
(LOL)
Octavia I ASV
Impreza WRX 195kW
Uživatelský avatar
nogis
Aktivista
Příspěvky: 3535
Registrován: 29 led 2008, 19:32
Bydliště:

Příspěvek od nogis »

Jenže těch 153 je "údajných". Je až neuvěřitelné s jakou přesností dokážou někteří úpravci určit od oka výsledný výkon. :roll:
VW Passat B8 variant R-line, CUAA 218kW/591Nm
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Re: TDIchip

Příspěvek od Forest »

myse7 píše:a nepozoruju zadnej velkej problem... ze mi to od 3/4 plynu do plna kouri jako prase(coz je prej normalni) ... zjistil ze po 7000km od vymeny uz je malo oleje ... kdyz na to slapnu pri klidny jizde tak chvili nic a pak to zabere jako krava
Treba se mylim, ale obavam se, ze se touto cestou snazis ujistit, ze je to vporadku. Obavam se, ze prvni cast citace je negovana nasledujicimi citacemi.

Fakt, ze chybi olej, ze to "huli jako prase", ze se vyskytuje turbolag (pokud mas originalni turbo, tak to by v mire Tebou popisovane nemelo) hovori o tom, ze turbo dostava dost na prdel a tyto symptomy jasne naznacuji, ze Te prosi o "vysvobozeni" - jinymi slovy, asi to bude chtit revizi "chipu" a turba. Pokud se rozhodnes jen pro revizi turba, dost mozna se to stane zvykem a beznym servisnim zasahem. Predchazet tomu muzes upravou chipu od opravdu seriozniho upravce.

Vice Ti k tomu asi nereknu, nicmene muj nazor je zalozen na podkladech dodanych Tebou. Pokud sis to vymyslel, pravda bude jina ... ale proc by sis to vymyslel, co? ;)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
myse7
Přispěvovatel
Příspěvky: 108
Registrován: 23 úno 2010, 15:12
Bydliště: Stankov

Re: TDIchip

Příspěvek od myse7 »

Treba se mylim, ale obavam se, ze se touto cestou snazis ujistit, ze je to vporadku. Obavam se, ze prvni cast citace je negovana nasledujicimi citacemi.

Fakt, ze chybi olej, ze to "huli jako prase", ze se vyskytuje turbolag (pokud mas originalni turbo, tak to by v mire Tebou popisovane nemelo) hovori o tom, ze turbo dostava dost na prdel a tyto symptomy jasne naznacuji, ze Te prosi o "vysvobozeni" - jinymi slovy, asi to bude chtit revizi "chipu" a turba. Pokud se rozhodnes jen pro revizi turba, dost mozna se to stane zvykem a beznym servisnim zasahem. Predchazet tomu muzes upravou chipu od opravdu seriozniho upravce.

Vice Ti k tomu asi nereknu, nicmene muj nazor je zalozen na podkladech dodanych Tebou. Pokud sis to vymyslel, pravda bude jina ... ale proc by sis to vymyslel, co? ;)[/quote]
Ne nic sem si nevymyslel.. Ale byla to moje prvni uprava na aute, tak nemuzu vedet ze to neni v poradku. Bylo mi receno ze je to normalni kdyz to pri plnym plynu kouri a autu to neskodi. Ten turbolag nebo co to je mi prislo ze je jen doba nez se turbo nafoukne a ze je to taky v poradku. Ale jak koukam tak asi ne no :?
Lusťa
blázen
Příspěvky: 1417
Registrován: 23 led 2006, 17:42
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od Lusťa »

ano,ale na takovém výkonu a turbu nemá turbodíra do dělat. U velkých turb např GT22xx už se můžem bavit o turbolagu,ale u tebe by být neměl
myse7
Přispěvovatel
Příspěvky: 108
Registrován: 23 úno 2010, 15:12
Bydliště: Stankov

Příspěvek od myse7 »

Lusťa píše:ano,ale na takovém výkonu a turbu nemá turbodíra do dělat. U velkých turb např GT22xx už se můžem bavit o turbolagu,ale u tebe by být neměl
ok fajn, já jsem v tom lajk, ale rád se učím a auto mám rád.. Jsem z domažlicka-plzeňska, je poblíž někdo kdo tomu podle vás teda opravdu rozumí a moh by mě to zkontrolovat a popř upravit ? Vím že to sem nepatří, ale když už se o tom bavíme tak to téma využiju ;)
Uživatelský avatar
Fantik
Aktivista
Příspěvky: 5947
Registrován: 23 led 2006, 12:03
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Fantik »

Plzeňsko "Chiptuning" ;)
LibangVW
Aktivista
Příspěvky: 1087
Registrován: 11 čer 2008, 18:47
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od LibangVW »

nogis píše:Jenže těch 153 je "údajných". Je až neuvěřitelné s jakou přesností dokážou někteří úpravci určit od oka výsledný výkon. :roll:
co by ne takovej Kpower ti to zmeri celkem presne a nemusim ani mit brzdu ;)
Odpovědět

Zpět na „Zvyšování výkonu VW group (DIESEL)“