Rover 414i- chvilkama nechce jet...

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rider.23
Aktivista
Příspěvky: 1453
Registrován: 15 úno 2010, 13:48
Bydliště: Miroslav

Rover 414i- chvilkama nechce jet...

Příspěvek od Rider.23 »

Máme doma Rover 414i z roku 98, je tam motor Honda 1.4i 77kW...
Děje se to, že auto někdy během jízdy naprosto ztratí výkon- volnoběh jde, ale auto nejde, když přidám plyn, tak se nic neděje... Obvykle stačí pět minut počkat a auto jede normálně dál... Dělá to hlavně při delších jízdách (30km +) nebo když mu naložím... Jinak starty naprosto ok, běží taky naprosto pravidelně, prostě se to nijak neprojevuje, až do teď- auto nastartovalo normálně, pak začal motor třepat a šel jakoby na tři a pak dokonce už jen na 2 až 3 válce a prostě sem neodjel...
Palivovej filtr novej, palivový čerpadlo běží (bzučí a když odpojím trubku tak mám benzínovej vodotrysk), napadly mne kabely- dají se nějak přeměřit, zda fungují abych nemusel rovnou kupovat za 650Kč nový? Co jiného by mohlo dělat to, jak to přestane jet a při tom volnoběh to normálně drží a jde to naprosto pravidelně?

Díky za případnej tip...
BMW e60 525d 2993ccm 145kW FL 2007- moje nová láska :punk: ...
BMW e46 320d 110kW Sport Edition 2004- nádherné vzpomínky...
Historie-Favorit,Uno 1.3D,Pony,Rover 414i,Panda 1.2i,Stilo 1.9M-JTD,Sorento,Mondeo 2.0LPG
Uživatelský avatar
mich
Přispěvovatel
Příspěvky: 119
Registrován: 15 úno 2009, 22:44
Bydliště: Kostelec na Hané
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mich »

Svítí ti kontrolka motoru?
Land Rover Freelander 2,0TD4 82kw, 2002
Rover 220Sdi 77kw r.v.1998
Peugeot Boxer 2,0 Hdi, 62Kw, 2002

Diagnostika:
Lexia - Peugeot Citroen
Bosch KTS - Všechny značky
milda91
Přispěvovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 14 kvě 2010, 16:51

Příspěvek od milda91 »

zkoušel jsi osciloskop??
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Začal bych svíčkami, proměřením kabelů ohmetrem /max. 15 kOhm/, poté bych prověřil tlak benzínu..napojil bych přepad do nádrže na pvc hadičku, tu dal pod stěrač a jel bych a sledoval-musí být neustále hadička plná paliva bez bublin. Jakmile motor začne vandrovat a tok paliva se přeruší , jsi doma.Řekl bych, že to bude to palivo. A ještě něco, nestává se to hlavně do kopce ? To může dělat rozpadlý kat.. Teď jsem si vzpomněl, dělal jsem teď mondeo 1,8 i a vysazování motoru dělala špatná kostra/y/, neboť ti pitomci mají kostry samořeznými šrouby v plechu.. :o
nepropadat panice...
Mato86
Přispěvovatel
Příspěvky: 835
Registrován: 03 čer 2007, 21:02
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od Mato86 »

Zistil som ze to bude asi snimac na kluke,lebo keď startujem tak obcas ide aj otackomer ale malokedy a vtedy to ma snahu chytit...vybral som ho von ocistil od pilin ale ziadna zmena zatial...
Passat 3C variant 2,0tdi BMP
VAG CAN PRO,K+CAN Commander,Delphi uni diag. VAGPROG
Odpovědět

Zpět na „Land Rover/Rover“