nereaguje plynový pedál

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Motorpower
Aktivista
Příspěvky: 1144
Registrován: 15 říj 2006, 23:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Motorpower »

Referenční napětí KO....na té nabíječce jsi už předtím nabíjel??
Zapojil jsi jí správně??
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od honzas1 »

nabíjel ale ne v autě ..měla by fungovat normálně.. baterka byla nabita OK... a co to znamená?
polo 1.4tdi AMF
Uživatelský avatar
Motorpower
Aktivista
Příspěvky: 1144
Registrován: 15 říj 2006, 23:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Motorpower »

Nekvalitní nabíječka může mít vyšší špičky nebo náběh napětí při zapojení a odpálí jednotku. Někdy se stává i jen tak. Začal bych odzkoušením jiné jednotky. Nejlepší přístup a víš hned. Dále el. plyn, potom instalace.
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od honzas1 »

takže mám nový poznatek.. je to tak jak jsem to psal hádá se mezi ssebou potenciometr a spínač volnoběhu.. když před otočením klíčku a nastartováním přišlápnu pedál tak normalně otáčky vyletí a jde uplne normálně přidávat plyn.. problém nastane v té chvíli, kdy pusím uplně pedál pak už to zustane sekle na cca 1100ot.. a na vagu když to takhle udělám tak v tom spínači volnoběhu je 000když pustim pedal tak tam skočí 100 a když ho znova zmačknu tak ta 1 tam je furt.. ted je otazka v čem je problem.. jestli pedál, vedení nebo jednotka.. bohužel nemam po ruce jiny pedal..jsou ty pedály zaměnitelne s jinymi? nebo to musi byt přesně to číslo.díky
polo 1.4tdi AMF
alreadys
Aktivista
Příspěvky: 1276
Registrován: 27 črc 2009, 21:00

Příspěvek od alreadys »

Asi bude problém ve spínači volnoběhu budeš muset asi zkusit jiný a budeš muset sehnat stejné objednací číslo jednou jsem dělal auto po bouračce přivezli my pedál z benzínu a skoro podobný problém chvíli jsem bádal protože my to neřekli že byl pedál ohlej a přivezli jinej budeš muset zkusit
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od honzas1 »

no ja si myslim že ty pedály jsou zaměnitelné co se týče naftových motoru.. teda doufám.. aspon co jsem našel nove pedaly tak se dělili akorat na benzinove a naftové.. ale asi si to radši ověřím.. takže ten spínač je teda přímo v pedálu? zkusim zavolat na vrakače jestli tady nemaji a vyzkouše to
polo 1.4tdi AMF
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od honzas1 »

takže vyřešeno... sundal jsem kryt z potenciometru.. při proměřovani pruchodnosti všeho se mi ulomily dva drátky co propojujou tištak a piny.. přeletoval jsem je zpět, proměřil pruchodnost, dal zpět do auta a fungujeee!! takže nejspíš studený spoj mezi těma drátkama a tištákem...
polo 1.4tdi AMF
xkubisex
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 21 říj 2022, 08:53

Re: nereaguje plynový pedál

Příspěvek od xkubisex »

Ahojte, su tu cerstve novy.
Vcera mi Ford Galaxy 1,9Tdi udelal stejnou chybu. Diky foru sem sel najisto na elektronicky plyn u pedalu plynu. Demontaz, jen prstem jsem ocistil potenciometr, poskladal a tadaa, chyba vyresena.
Ono se to tam zanese asi casem a haze to pak nesmysly. Oprava cca 15min.
Diky moc.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika bez rozlišení značky“