nereaguje plynový pedál

Moderátoři: šulda, Moderátoři

honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

nereaguje plynový pedál

Příspěvek od honzas1 »

Zdravím.. mám takový menší větší problém.. včera jsem normalně dojel před garáž a připojil jsem baterku na nabíječku.. před chvili jsem došel k autu, odpojím nabíječku, nastartovalo to docela normálně.. ale po pár sekundách se rozblikalo žhavení.. přidám plyn a žádná reakce.. tak jsem to napíchl na vag a napsalo to chybu: 18047-snimac 1/2 polohy plynového pedalu (G79)+G185 Nesmyslný signál P1639-35-00--.. chybu jsem smazal ale objevila se hned znova.. pak mi chcipl notas.. nevíte někdo co s tím? nebo proč k tomu vubec došlo? že by z mrazu? díky moc
polo 1.4tdi AMF
alreadys
Aktivista
Příspěvky: 1276
Registrován: 27 črc 2009, 21:00

Příspěvek od alreadys »

Řídící jednotka motoru a plynový pedál spolu nekomunikují takže budeš muset projít elektroinstalaci v měřenejch hodnotách se podívat na plynový pedál propipat vedení mezi plynem a ecu motoru je tam víc možnost zaměř se nejdříve na štekr u ecu motoru a na pedálu popřípadě prostříkat prostě hledat
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od honzas1 »

tak jsem se na to dival přes vag..měřene hodnoty skupina 2..pole myslím dva ukazuje normalně procenta od 0 do 100 v pohodě a v tom poli tři je 100 a to se nijak neměni...
polo 1.4tdi AMF
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od honzas1 »

prosím vás ktery to je štekr na ecu? ten větší nebo menší? at to zbytečně nerozebiram.. na plynovem pedalu vypada ok.. dival jsem se na něj, dvakrat jsem měl vytahnuty a žadna změna
polo 1.4tdi AMF
alreadys
Aktivista
Příspěvky: 1276
Registrován: 27 črc 2009, 21:00

Příspěvek od alreadys »

Zkoušel jsi se ještě podívat na ten štekr u ecu motoru ono je to ted blbý v tý zimě je možný že je tam problém ono je klidně možný že je i ko ale to chce zkoušet hledat jestli nemáš třeba věci na půjčení a elektroschémata ták tak budeš muset někomu dát
alreadys
Aktivista
Příspěvky: 1276
Registrován: 27 črc 2009, 21:00

Příspěvek od alreadys »

Vytáhni oba podívej se jestli ty piny nejsou zelený oxidace a ták pak jedině proměřovat
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od honzas1 »

právě že jsem to oddekloval ale nevim ktery to ten štekr je.. je tam širší a uzší.. .. třřeba tam jen někde zamrzla vlhkost v tom štekru.. jsem uvažoval že bych to zkusil trochu nahřát horkovzduškou jestli by to neožilo.. pak by to bylo jasné
polo 1.4tdi AMF
alreadys
Aktivista
Příspěvky: 1276
Registrován: 27 črc 2009, 21:00

Příspěvek od alreadys »

A ono to začlo až po dobití baterie nebo to dělalo i před tím
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od honzas1 »

před tím bez problému.. včera jsem to před garaži připojil na dobiječku at dneska nastartuju a ted nic.. uplně hluche
polo 1.4tdi AMF
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od honzas1 »

ale potenciometr bude funkční když to ukazuje procenta normalně..
polo 1.4tdi AMF
alreadys
Aktivista
Příspěvky: 1276
Registrován: 27 črc 2009, 21:00

Příspěvek od alreadys »

No to je divný ale ono to s tím nemusí vůbec souviset prostě náhoda že to po dobití takhle udělalo doufám že jsi neměl nabíječkun na 24V to jsem taky jednou řešil že to dobijeli nějakou svářečkou či co a tam se to přepínalo a nastavili 24V a bylo toho tam dost ko
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od honzas1 »

ne je to normalni nabiječka na 6 a 12 V
polo 1.4tdi AMF
alreadys
Aktivista
Příspěvky: 1276
Registrován: 27 črc 2009, 21:00

Příspěvek od alreadys »

Tak jedině vše projít a zkuz ještě odpojit na chvíli baterku jestli teda nemáš kodové radio a víš kod a tak pak smazat chyby co bude hlásit
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od honzas1 »

baterku jsem nechal odpojenou a nepomohlo..patice na ecu vypadaji ok a pořad nic.. asi budu muset někde sehnat druhy plynovy pedal na odzkoušeni
polo 1.4tdi AMF
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od honzas1 »

prosim vás kde se nachází spínač volnoběhu? je přímo v plynovém pedálu?ukazuje to totiž 100 což je sešlapnutý pedál ale procenta jsou na 0 takže to nejde asi moc dohromady.. volnoběh by měl mit u spinače hodnotu 010jestli jsem to dobře pochopil
polo 1.4tdi AMF
Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika bez rozlišení značky“