AUDI A3 8L 1.9TDi 81kW-tečie palivové čerpadlo

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
gothic8
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 24 úno 2012, 17:07
Bydliště: Jelenec (SR)

AUDI A3 8L 1.9TDi 81kW-tečie palivové čerpadlo

Příspěvek od gothic8 »

Nazdar,mám taký problém,tečie mi z palivového čerpadla. Vytláča mi naftu cez jeden zo 4 holendrov ktoré spájajú čerpadlo s trubkami ktore vedu palivo do motora. Ako som uz spominal vytlaca mi cez jeden holender. Tak som si povedal ze asi bude zly tak som si objednal novy a dal ho tam. Hned po nastartovani zacalo vytlacat aj cez ten novy holender. Neviete mi poradť čo s tým? Je tam tuším 1 mosadzná podložka. Nemá tam byť niečo viac? Diky ;)
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

To nieje palivove cerpadlo ale vstrekovacie cerpadlo. V holendri na trubku je konus tam nesmie byt ziadna podlozka. Pod spatnym ventilom ma byt jedna ocelova podlozka.
gothic8
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 24 úno 2012, 17:07
Bydliště: Jelenec (SR)

Příspěvek od gothic8 »

Tak vstrekovacie to je teraz 8 ked sa vie o co sa jedna. Ale v pri ostatnych 3holendroch su tiez mosadzne podlozky a tam to netecie. Ale hned sa mi to nezdalo lebo vsetky podlozky co su tam tak ked sa tam daju a holender sa zasrobuje,tak naspat uz tie podlozky nejdu. Dal som ich von tak,ze som ostrym srobovakom si spravil do tej podlozky drazky a vykrutil ich von. Nenasiel by sa obrázok tohto cerpadla a naznacenie zlozenia tohto cerpadla,ze co a kam ide? Kde aká podložka a tak?
gothic8
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 24 úno 2012, 17:07
Bydliště: Jelenec (SR)

Příspěvek od gothic8 »

A na tých holendroch nieje konus!! na konci su take ako keby tanieriky. Na kazdom z nich je podlozka a iba jeden tecie? (hm) sa mi nezdá.
Uživatelský avatar
rehak6co
Přispěvovatel
Příspěvky: 474
Registrován: 30 říj 2009, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od rehak6co »

Je to podložka č.4 zkus koupit v Boschy a nevim jestli nejsou měděný, pak bych je zkusil vyžíhat na sporáku jako to tu radí pod vstřiky... ;)
Obrázek
....320cd
gothic8
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 24 úno 2012, 17:07
Bydliště: Jelenec (SR)

Příspěvek od gothic8 »

No diky za radu ;) dufam ze mi ten obrazok trosku pomoze. POtrebujem to spravit uz rychlo musim ist na KO :) zatial dakujem...budem informovat ci sa mi to podari vyriesit.
gothic8
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 24 úno 2012, 17:07
Bydliště: Jelenec (SR)

Příspěvek od gothic8 »

No tak nakoniec som tam dal podlozku teda ked je to aj na obrazku a kupil som lepidlo na zavity ktore by malo zatesnit okolie holendra a nemalo by to tiect. Uvidime co to spraví zajtra. :P
gothic8
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 24 úno 2012, 17:07
Bydliště: Jelenec (SR)

Příspěvek od gothic8 »

(LOL) dokonca netieklo okolo holendra, le z toho srobu uprostred tych 4holendrov. Takze tam treba dat nove tesnenie asi. Ale ze vraj sa to neda tak jednoducho,lebo ze tam sa aj nastavuje s tym srobom vykon cerpadla ci co mne sa to nezda co je na tom pravdy?
tuner
Aktivista
Příspěvky: 2767
Registrován: 24 led 2006, 11:32
Bydliště: Carlow (IRL), nebo skoro Brno

Příspěvek od tuner »

Nic se tam nenastavuje
G2,r88,mTDI,4x4,přev.ASD,ABS/EDS,Digifiz,klima, moped Honda VTR
A4,r99, 2,5TDI, AFB, 670t.km
gothic8
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 24 úno 2012, 17:07
Bydliště: Jelenec (SR)

Příspěvek od gothic8 »

no jeden typek ma odporucil na druheho ze on to nebude robit nech idem za druhym lebo ze tam sa nastavuje vykon cerpadla ze to by nikto nedal dokopy keby to rozoberem
gothic8
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 24 úno 2012, 17:07
Bydliště: Jelenec (SR)

"ASI" Vyriešené

Příspěvek od gothic8 »

Tak oteplilo sa nám a čerpadlo už netečie. Zdá sa mi,že netečie. Ale ked tieklo,auto štartovalo na 2-3krat. Teraz je to na 1krat. Takže to netečie. Moje závery sú takéto. Auto je z talianska. Bola tam talianska nafta. Ta na slovensku zamrzla ked auto stalo a vytlacilo tesnenie spod ktoreho tieklo. Teraz sa oteplilo a netecie to. Aj chladic oleja mi tiekol. Oteplenim sa to opravilo samé a netečie.
mattock
Přispěvovatel
Příspěvky: 232
Registrován: 02 dub 2006, 21:33

Re:

Příspěvek od mattock »

gothic8 píše: 26 úno 2012, 20:58 (LOL) dokonca netieklo okolo holendra, le z toho srobu uprostred tych 4holendrov. Takze tam treba dat nove tesnenie asi. Ale ze vraj sa to neda tak jednoducho,lebo ze tam sa aj nastavuje s tym srobom vykon cerpadla ci co mne sa to nezda co je na tom pravdy?
zdravim mam ten isty problem, tecie mi nafta popod tej veľkej skrutky 3 hrannej vstrede medzi holendrami ako tuto kolegovi. v nek je je zatočena ešte jedna skrutka menšia.

staci povolit a vymeniť tesnenie, niekde som čital ze sa tym nic nenastavuje len su dotiahnute.

nevie niekto poradit, pripadne utahovacie momenty tych skrutiek?


dakujem

Obrázek
Přílohy
cerpadlo.jpg
cerpadlo.jpg (130.07 KiB) Zobrazeno 671 x
mattock
Přispěvovatel
Příspěvky: 232
Registrován: 02 dub 2006, 21:33

Re: AUDI A3 8L 1.9TDi 81kW-tečie palivové čerpadlo

Příspěvek od mattock »

odpoviem si sam ak by to niekto potreboval, nic sa tym nenastavuje len treba objednat kluc na tu 3 hrannu skrutku, dotahovaci moment 60 Nm velka skrutka 26mm, ta mala skrutka na 12 kluc 25Nm
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“