Cena za výměnu rozvodů???

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Cena za výměnu rozvodů???

Příspěvek od kaad »

Jen tak pro zajimavost: kolik kdo berete za výměnu rozvodů např. Passat 1,9TDi 96kW PD. A kolik hodin práce vám to zabere???
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Honza M
Přispěvovatel
Příspěvky: 807
Registrován: 07 lis 2007, 18:23
Bydliště: Most

Příspěvek od Honza M »

2500 až 3000 Kč z vodní pumpou. Záleží jestli si zákazník přinese vlastní materiál.
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Pokud se bavíme čistě o ceně za práci, u motorů VW uložených příčně si beru plus minus patnáct stovek. U podélných uložení, kde se odstrojuje čumák, o tisíc víc.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Asi tak, jak napsal Honza M a dokonce někdy, když jdou povolit šrouby dělám raději motor podél..U Octavie je to pěkná zkurvenina a jelikož to dělám v klidu , se svačinou, mám to jako denní náplň.. :)
Samozřejmě s pumpou..Za 1500 kč dělám tak 2.0 HDI a to jsem byl nazván ču.ákem.. :)
nepropadat panice...
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Příspěvek od kaad »

jericho-3 píše:Asi tak, jak napsal Honza M a dokonce někdy, když jdou povolit šrouby dělám raději motor podél..U Octavie je to pěkná zkurvenina a jelikož to dělám v klidu , se svačinou, mám to jako denní náplň.. :)
Samozřejmě s pumpou..Za 1500 kč dělám tak 2.0 HDI a to jsem byl nazván ču.ákem.. :)
Ptal jsem se protože jsem tento týden dělal Passata 1,9TDi PD. Komplet rozvody vč. vodní pumpy, olej, všechny filtry vč. pylového, drážkové řemeny vč. obou napínáků, prasklou hadici na výstupu turba a diagnostiku s výmazem chyb. Vyšlo to mater.+ práce něco málo přes 19000Kč. Majitel neměl vůbec připomínky spíš naopak, ale ten boreček co ho dovezl dělal chytrýho, jak sviňa. Jo a taky dělám raději motory podélné než příčné. Ikdyž se musí rozhodit celý předek, ale zase ta Passaty jsou celkem dobře (jednoduše) udělaný.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Rozhodující je majitel a tahle cena je normál pro člověka, který se tím živí..Pro meloucháře s pevným zaměstnáním, který je pod peřinou, je to vejvar. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

kaad píše:
jericho-3 píše:Asi tak, jak napsal Honza M a dokonce někdy, když jdou povolit šrouby dělám raději motor podél..U Octavie je to pěkná zkurvenina a jelikož to dělám v klidu , se svačinou, mám to jako denní náplň.. :)
Samozřejmě s pumpou..Za 1500 kč dělám tak 2.0 HDI a to jsem byl nazván ču.ákem.. :)
Ptal jsem se protože jsem tento týden dělal Passata 1,9TDi PD. Komplet rozvody vč. vodní pumpy, olej, všechny filtry vč. pylového, drážkové řemeny vč. obou napínáků, prasklou hadici na výstupu turba a diagnostiku s výmazem chyb. Vyšlo to mater.+ práce něco málo přes 19000Kč. Majitel neměl vůbec připomínky spíš naopak, ale ten boreček co ho dovezl dělal chytrýho, jak sviňa. Jo a taky dělám raději motory podélné než příčné. Ikdyž se musí rozhodit celý předek, ale zase ta Passaty jsou celkem dobře (jednoduše) udělaný.
Co říkal pan odborník co majitele dovezl?

Člověk musí leccos přeslechnout, zákazníkovi na Peugeotu Expert odešel referenční vstřikovač a motor jak čerpadlo mělo předvstřik někde v p.... tak šel natvrdo, přijela jeho dcera a obvinila mě z toho, že tam leju nekvalitní olej a používám nekvalitní filtr a díky tomu odešla zdvihátka ventilů. ( Motor má podložky, ale to asi zapoměla nastudovat )
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Příspěvek od kaad »

Celý svůj život se pletu kolem aut. A to je už hezky dlouho. Od 90 roku se tím živím soukromě a za ten čas jsem se setkal s tolika idioty, že kdybych je postavil do řady ta konce nedohlídnu. A je zajimavý, že většinou takoví Ti nejchytřejší jsou leví jak šavle. A ještě ke všemu když začne do techniky pindat baba, tak to mám rád za všeho nejvíc. Pomalu neví, jak se otvírá víčko od nádrže, ale chytrá bude jak dest čertů.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
batoo
Aktivista
Příspěvky: 1325
Registrován: 30 pro 2009, 13:47

Příspěvek od batoo »

Pohled ze strany zakaznika:

Pokud se dopredu domluvim s technikem na cene (ktera kdyz se bude hodne lisit, tak mi nez to udela zavola) tak je vse ok.

Ovsem take jsem bojoval se servisem, kde si rekli o 4000,- vic, ze pry to slo blbe.
To jsem se hadal a zaplatil jsem puvodni dohodnutou cenu.
Dodge Durango 2005 AWD Limited 5.7i V8 HEMI - 257kW/570Nm - 20L/100km, 0-100 za 7s
Toyota Auris 2015 Hybrid 100kw/electro - 3L/100km, 0-100 za 10,9s
RIP - Opel Omega 2001 3.2i V6 - 160kw/320Nm - 13L/100km, 0-100 za 9s - strom vyhral nad strojem :)
Honza M
Přispěvovatel
Příspěvky: 807
Registrován: 07 lis 2007, 18:23
Bydliště: Most

Příspěvek od Honza M »

jericho-3 píše:Asi tak, jak napsal Honza M a dokonce někdy, když jdou povolit šrouby dělám raději motor podél..U Octavie je to pěkná zkurvenina a jelikož to dělám v klidu , se svačinou, mám to jako denní náplň.. :)
Samozřejmě s pumpou..Za 1500 kč dělám tak 2.0 HDI a to jsem byl nazván ču.ákem.. :)
:worthy:
Honza M
Přispěvovatel
Příspěvky: 807
Registrován: 07 lis 2007, 18:23
Bydliště: Most

Příspěvek od Honza M »

batoo píše:Pohled ze strany zakaznika:

Pokud se dopredu domluvim s technikem na cene (ktera kdyz se bude hodne lisit, tak mi nez to udela zavola) tak je vse ok.

Ovsem take jsem bojoval se servisem, kde si rekli o 4000,- vic, ze pry to slo blbe.
To jsem se hadal a zaplatil jsem puvodni dohodnutou cenu.
Ano,máš pravdu. Cenu zhruba stanovím a držím se jí. Pokud se vyskytne problém volám zákazníkovi.
Uživatelský avatar
jaykay
Aktivista
Příspěvky: 2231
Registrován: 06 říj 2006, 14:28
Bydliště: Sušice

Příspěvek od jaykay »

a za kolik se da udelat 1.6HDi v P407?
taky jen prace
VW Touran 2.0TDI BKD Highline chip by dragpower.cz
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

kaad píše:Celý svůj život se pletu kolem aut. A to je už hezky dlouho. Od 90 roku se tím živím soukromě a za ten čas jsem se setkal s tolika idioty, že kdybych je postavil do řady ta konce nedohlídnu. A je zajimavý, že většinou takoví Ti nejchytřejší jsou leví jak šavle. A ještě ke všemu když začne do techniky pindat baba, tak to mám rád za všeho nejvíc. Pomalu neví, jak se otvírá víčko od nádrže, ale chytrá bude jak dest čertů.
Jo, nejvíc alergický jsem na větu začínající "Jsem si přečetl na internetu............" - něco si přečtou, zpravidla nedočtou celé (případně neověří, zda se nejedná o totální blábol) a pak se snaží poučovat. Některým pak těžko vysvětlit, že si "nastudovali" jen část pravdy a že je to vlastně úplně jinak.

Já to moc neřeším a snažím se to přehlížet (jinak bych se z toho musel zbláznit).
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
Bugs.Bunny
Aktivista
Příspěvky: 5346
Registrován: 17 dub 2007, 21:50
Bydliště: Most

Příspěvek od Bugs.Bunny »

Marek77 píše:
kaad píše:Celý svůj život se pletu kolem aut. A to je už hezky dlouho. Od 90 roku se tím živím soukromě a za ten čas jsem se setkal s tolika idioty, že kdybych je postavil do řady ta konce nedohlídnu. A je zajimavý, že většinou takoví Ti nejchytřejší jsou leví jak šavle. A ještě ke všemu když začne do techniky pindat baba, tak to mám rád za všeho nejvíc. Pomalu neví, jak se otvírá víčko od nádrže, ale chytrá bude jak dest čertů.
Jo, nejvíc alergický jsem na větu začínající "Jsem si přečetl na internetu............" - něco si přečtou, zpravidla nedočtou celé (případně neověří, zda se nejedná o totální blábol) a pak se snaží poučovat. Některým pak těžko vysvětlit, že si "nastudovali" jen část pravdy a že je to vlastně úplně jinak.

Já to moc neřeším a snažím se to přehlížet (jinak bych se z toho musel zbláznit).
Taky se mi stalo, že mi někdo vysvětloval cosi z internetu.
Já: A kde jsi takovou kokotinu četl?
On: Na DP
Já: Kdo to tam psal?
On: Nějakej s obrázkem králíka.
Já: Bugs.Bunny?
On: Jo to byl on.
Já: Takovou kokotinu tam určitě nenapsal. Měl by jsi alespon pořádně číst.
:)
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... light=bugs



----------------777 32 60 32----------------
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Dokonce až tak? No to už nepřijde líto, to skoro nasere.....
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“