čelní sklo OI tonov. s dešťákem CRASH

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

PeSko
Přispěvovatel
Příspěvky: 520
Registrován: 07 pro 2010, 14:36
Bydliště: Kladensko

čelní sklo OI tonov. s dešťákem CRASH

Příspěvek od PeSko »

zdar chlapci,
před víkendem se mi stala nepříjemnost, prasklo čelní sklo (asi od kamínku, ale za jízdy sem nic neviděl,neslyšel,valil sem trochu rychlejc) situace , prasklina cca 10 cm vedena od střechy cca v pulce auta-kousek vedle dešťáku.

Nemáte někdo zkušenost s opravou nebo je lepší nechat vyměnit komplet a na kolik cca taková legrace přijde.

připojištění čelního samozřejmě nemam :(

a těžko mi někdo kejvne že to odlítlo od něj (hádam že přijde o bonusy na povinnym ruč.)

poradí někdo praxi ?
je to OI (ASZ) r03 LaK

páč tady po R7 začali jezdit kluci s těma novejma hračkama a tak čekam kdy mě líznou a daj mi sežrat i to sklo (wallbash)
OIII-DDYA
1T3-CAYC (Ex) soft: zatím "cinklej=DG"
OI-ASZ-L&K (Ex) soft:DP ( prodáno :(
Uživatelský avatar
prowmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 261
Registrován: 04 led 2012, 18:33

Příspěvek od prowmen »

Taky jsem měl loni na podzim tu čest. Kamínek jsem neslyšel a ráno prasklina 10 cm, odpoledne už 30 cm. Policajti po tom jdou. Za dešťák si připlatíš. Hlavně nekupuj čínský skla XYG protože ty prasknou hned a mají hned škrábance od stěračů apod. prostě shit. dej Pilkington případně Nordglas. Mě ho vyměnili zdarma jedni borci na svoji pojistku a dali tam tu chinu, hned jsem to pojistil na 10 tis. za 900/rok a budu to měnit za origo. Pokud seženeš viníka, přijde o nějaký bonusy to je jasný. Pokud chceš být "kurva" tak si vytipuj někoho nejlépe s firemním autem (tam to tolik nebolí a nejde to z řidičovy kapsy tak se snad nebude tolik hádat) jeď za ním pak ho zastav a zkus ho přesvědčit o tom, že mu odlítl šutr a ať ti to podepíše, číslo jeho pojistky atd. o zbytek se postará firma (autosklo). nebo si ho nech za 6500-8000 i s prací vyměnit (origo s dešťákem).
highlander
Přispěvovatel
Příspěvky: 80
Registrován: 23 srp 2010, 18:55

Příspěvek od highlander »

Neviem, ako je to v CZ, ale u nás už žiadna poisťovňa nekývne na plnenie z PZP pri rozbitom čelnom skle. Aj keď ten druhý akože vinník odprisahá, že sklo rozbil on, poisťovňa to zamietne s tým, že nevie vierohodne dokázať, že naozaj ten kameň odletel od jeho auta :?
Uživatelský avatar
JeníkRS
Aktivista
Příspěvky: 3508
Registrován: 11 lis 2010, 20:24
Bydliště: PRAHA - ve svém

Příspěvek od JeníkRS »

highlander píše:Neviem, ako je to v CZ, ale u nás už žiadna poisťovňa nekývne na plnenie z PZP pri rozbitom čelnom skle. Aj keď ten druhý akože vinník odprisahá, že sklo rozbil on, poisťovňa to zamietne s tým, že nevie vierohodne dokázať, že naozaj ten kameň odletel od jeho auta :?
Tak u nás ano. Taky jsem to ted dělal..okno prasklý viník byl a pojištovna to normálně zaplatila :)
PeSko
Přispěvovatel
Příspěvky: 520
Registrován: 07 pro 2010, 14:36
Bydliště: Kladensko

Příspěvek od PeSko »

kua to mě čekaj pěkný věci ... :( díky za rady pánové
OIII-DDYA
1T3-CAYC (Ex) soft: zatím "cinklej=DG"
OI-ASZ-L&K (Ex) soft:DP ( prodáno :(
sakytu
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 25 črc 2010, 18:50
Bydliště: SVK / Zlate Moravce

Příspěvek od sakytu »

highlander píše:Neviem, ako je to v CZ, ale u nás už žiadna poisťovňa nekývne na plnenie z PZP pri rozbitom čelnom skle. Aj keď ten druhý akože vinník odprisahá, že sklo rozbil on, poisťovňa to zamietne s tým, že nevie vierohodne dokázať, že naozaj ten kameň odletel od jeho auta :?
Tak pokial len prisaha, tak je mu to na dve veci.
Ked da vsetko na papier tak ako sa to ma robit => spisu protokol o skodovej udalosti a podpisu sa, tak poistovna nema co spekulovat...
VW Golf IV Variant 1,9TDI ALH -> EGR-off + TT puky + ATD+HDS57+VR6+ GGU Dlhy 5Q + 312mm ATE v predu + ATE v zadu + FB Sprint 764 + Chip by TDIFun-> 106kW/145PS/351Nm
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

a zase další šetřílci co se svým prasklým oknem obtěžují ostatní lidi, kteří za to nemůžou. 800 Kč ročně přeci není taková pálka. Stačí vynechat jednu návštěvu hospody a na připojištění je hned :-) U nás pokud si údajný viník postaví hlavu, tak taky nepochodíte. Už jsme to párkrát řešili, dřív v bývalý práci, dopravák řešil snad každý den jedno okno. Běs jak jsou ty lidi voprsklý..
A k tématu okna buď Pilkington,Nordglass, Splintex,Saint Gobain
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
sakytu
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 25 črc 2010, 18:50
Bydliště: SVK / Zlate Moravce

Příspěvek od sakytu »

ja som mal origo Saint Gobain Securit, potom mi dali Pilkingtona a vydrzal tri mesiace do prveho vacsieho kamienka.
Teraz mam opat Securit a no problem a to uz schytalo zopar vacsich sutrov.
Hlavne si to daj robit odbornikom....
VW Golf IV Variant 1,9TDI ALH -> EGR-off + TT puky + ATD+HDS57+VR6+ GGU Dlhy 5Q + 312mm ATE v predu + ATE v zadu + FB Sprint 764 + Chip by TDIFun-> 106kW/145PS/351Nm
PeSko
Přispěvovatel
Příspěvky: 520
Registrován: 07 pro 2010, 14:36
Bydliště: Kladensko

Příspěvek od PeSko »

sakytu píše:ja som mal origo Saint Gobain Securit, potom mi dali Pilkingtona a vydrzal tri mesiace do prveho vacsieho kamienka.
Teraz mam opat Securit a no problem a to uz schytalo zopar vacsich sutrov.
Hlavne si to daj robit odbornikom....
to je dobrý vědět, díky za přínosné info-takže pilkington radši ne-e.Holt rozbiju prasátko ,se nedá nic dělat. ( a k příspěvku od bimboo se netřeba vyjadřovat, neboť "pro hloupého,každý hloupý" ...)
OIII-DDYA
1T3-CAYC (Ex) soft: zatím "cinklej=DG"
OI-ASZ-L&K (Ex) soft:DP ( prodáno :(
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

akorát já o hlouposti neřekl ani slova ;) , to si zas viděl jeden film a tohle bylo jediný co si zapamatoval viď? :)
Mě není líto obětovat 800 Kč a každý tři roky si nechat okno vyměnit i když není rozbitý, protože i tak je omlácený od kamenů že proti slunci nic nevidíš.

Nevím jak kdo má problém s Pilkingtonem, ale spíš záleží jak ho kdo nalepí a zrovna v jaký chvíli dostane okno ránu kamenem. Pokud je kastle napnutá třeba při přejezdu nerovnosti , v zatáčce apod, tak může prasknout jakýkoliv sklo. U liftbackových OI byla serie někdy 98 rok špatných 5 dveří a praskaly okna při křížení karoserie, hlavně na železničních přejezdech. Akorát se o tom moc nemluví :-)
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
prowmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 261
Registrován: 04 led 2012, 18:33

Příspěvek od prowmen »

Sklo je pořád jenom sklo a praskne ať je jakýkoliv, ale Pilkington jsou jedny z nejkvalitnějších, ne-li nejkvalitnější.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

nejlepší je domluvit se s nějakým motorkářem, dáš mu pětikilo ( kdyby litr ) a je to, když mu seberou bonusy, udělá to na povinným ručení na moto 2-300 což je v klidu
řešíme to takto běžně ;)
go.vojta
Aktivista
Příspěvky: 1871
Registrován: 02 dub 2006, 11:19
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od go.vojta »

prowmen píše:Sklo je pořád jenom sklo a praskne ať je jakýkoliv, ale Pilkington jsou jedny z nejkvalitnějších, ne-li nejkvalitnější.
no nevím kde jsi na to přišel, ale pilkington, není žádná sláva. možná dřív, ale dneska jsem se vytrestal na T5 kde teda pilkington neseděl vůbec. okno bylo špatně zakřivené no hrůza.. pak jsme dávaly jednomu na T5 na přání čínu, prtože chtěl levné sklo a to tam pasovalo suprově.. jinak nejlepší je splintex dneska už pod značkou agc a sekurit..
Passat B5 tdi, passat B4 tdi

BMW R1150GS
go.vojta
Aktivista
Příspěvky: 1871
Registrován: 02 dub 2006, 11:19
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od go.vojta »

Biimbo píše:akorát já o hlouposti neřekl ani slova ;) , to si zas viděl jeden film a tohle bylo jediný co si zapamatoval viď? :)
Mě není líto obětovat 800 Kč a každý tři roky si nechat okno vyměnit i když není rozbitý, protože i tak je omlácený od kamenů že proti slunci nic nevidíš.

Nevím jak kdo má problém s Pilkingtonem, ale spíš záleží jak ho kdo nalepí a zrovna v jaký chvíli dostane okno ránu kamenem. Pokud je kastle napnutá třeba při přejezdu nerovnosti , v zatáčce apod, tak může prasknout jakýkoliv sklo. U liftbackových OI byla serie někdy 98 rok špatných 5 dveří a praskaly okna při křížení karoserie, hlavně na železničních přejezdech. Akorát se o tom moc nemluví :-)

o těch 5 dveřích máš špatné info.. to praskání nemělo s kroucením karosérie nic společného.. problém byl ve špatně řešeném napojením vyhřívacího kontaktu na sklo.. okno pak klidně prasklo přes noc když bylo auto v klidu.. dodneška sem tam to okno měním..
Passat B5 tdi, passat B4 tdi

BMW R1150GS
Uživatelský avatar
prowmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 261
Registrován: 04 led 2012, 18:33

Příspěvek od prowmen »

go.vojta píše:
prowmen píše:Sklo je pořád jenom sklo a praskne ať je jakýkoliv, ale Pilkington jsou jedny z nejkvalitnějších, ne-li nejkvalitnější.
no nevím kde jsi na to přišel, ale pilkington, není žádná sláva. možná dřív, ale dneska jsem se vytrestal na T5 kde teda pilkington neseděl vůbec. okno bylo špatně zakřivené no hrůza.. pak jsme dávaly jednomu na T5 na přání čínu, prtože chtěl levné sklo a to tam pasovalo suprově.. jinak nejlepší je splintex dneska už pod značkou agc a sekurit..
Včera jsem předával svoji OI na výměnu čelního skla, dnes jsem ji přebíral. Značkový autosklo, dávají skla Pil. ale na OI prý ne, že jsou s tím problémy, nesedí to, kroutí se to atd. takže nevim jak je to u T5 ale na tom co píšeš je určitě něco pravdy, dali mi splintex proti čemuž nemám rozhodně námitky, je to mimo jiné i originál. Předtím jsem tam měl (půl roku) chinu zn. XYG a to bylo velké zlo, bylo hned podraný od škrabky na led, bauset do kterýho se dole nacvakne torpédo byl uplně nahovno protože torpédo těsněním nedolíhalo na sklo atd. (na firemním ho mám taky a to samý) U splintexu paráda, všechno sedlý jak facka. Určitě je to i o montáži, proto od teď už měním skla jedině u značkovýho autoskla. Měnili mi ho v autoskle DARO Zlín, kvalitní práce, doporučuju.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“