Historie

Firma Dieselpower vznikla jako oficiální zastoupení společnosti Fratelli Bosio srl., pro Českou a Slovenskou republiku. Od svého počátku se zabýváme prodejem vstřikovacích trysek a elementů do čerpadel. Pro více informací čtěte Fratelli Bosio.

Kromě prodeje standartních vstřikovacích trysek jsme, jako první, začali dodávat také sportovní či závodní vstřikovací trysky, a další mechanické součásti pro zvýšení výkonu do některých modelů motoru, prevážně VW koncernu.

Naše úspěchy na poli sportovních součástí motorů, a dlouhodobě získávané znalosti a zkušenosti, nám umožnily další rozvoj. V současné době se zabýváme též optimalizací map v řídících jednotkách, jež jsou nedílnou součástí řídících systémů všech moderních dieselových motorů.

Naším hlavním náskokem před konkurencí je know-how, díky němuž jsme schopni ladit složité a spolehlivé aplikace pro použití jak v každodenním provozu, tak na závodní dráze.

Od počátku našeho účinkování na scéně udáváme krok v branži, do které se řadíme.


'; echo ' '; echo ' ' . $historyPoint->year; echo ' '; /* if (isset($historyPoint->foto1)) { //je definovana fotka echo ' '; } else { //není fotka echo ' '; } */ echo ' '; echo ' ' . $historyPoint->description; echo ' '; if (isset($historyPoint->foto1)) { echo ' '; echo ' '; if (isset($historyPoint->foto2)) { echo '
'; } if (isset($historyPoint->foto3)) { echo '
'; } } else { echo ' '; } echo ' '; echo ' '; } } //end showHistoryPoint ... konec funkce vypisu bodu historie $hPoints[] = new historyPoint(); //instance pole history bodu unset($hPoints); //vymazat //****************************************************************** $hp = new historyPoint(); $hp->year = "1998"; $hp->description = "Počátky fungování rodinné firmy Dieselpower (jako fyzická osoba podnikatel) v branži úprav a prodeje dílů pro vznětové motory především koncernu VW/Audi. Nelehké začátky, první montáže v nevytápěné garáži, testování na vlastních vozidlech. "; $hp->foto1 = "historie03_1.jpg"; $hp->foto2 = "historie03_2.jpg"; $hPoints[] = $hp; //****************************************************************** $hp = new historyPoint(); $hp->year = "2000"; $hp->description = "Získali jsme výhradní zastoupení pro prodej vstřikovacích trysek a elementů vstřikovacích čerpadel Fratelli Bosio s.r.l. pro trh Česká Republika/Slovensko."; $hPoints[] = $hp; //****************************************************************** $hp = new historyPoint(); $hp->year = "2002"; $hp->description = "Jsme první a jediná firma v České Republice, která má vybavení na seřizování dvoupružinových vstřikovačů osazovaných do motorů VW TDI.
Založení domény www.dieselpower.cz."; $hPoints[] = $hp; //****************************************************************** $hp = new historyPoint(); $hp->year = "2003"; $hp->description = "Vytvoření internetového diskuzního fora. Počet návstěv se první rok šplhá přes 100 přístupů za den. Jedná se o první web českého internetu se zcela novou unikátní tématikou zaměřenou na seriózní opravy/úpravy vznětových motorů. Forum se stává v následujících letech velice populární a raketovým způsobem získává v dalších letech přední příčku ve sledovanosti."; $hPoints[] = $hp; //****************************************************************** $hp = new historyPoint(); $hp->year = "2004
2005
2006
a dále"; $hp->description = "Jako první, a na dlouhou dobu jediná firma v ČR, jsme začali nabízet individuální naladění sériové řídící jednotky motoru. Jedná se o zcela nový přístup k úpravám vozidel, umožňující instalaci různých druhů komponent, např. hybridních turbodmychadel, sportovních či závodních vstřikovacích trysek, velkých mezi chladičů vzduchu a dalších, současně s distribucí těchto dílů a součástí.
Tímto jsme vytvořili trh, který zde do této doby neexistoval.

Aktivní účast na většině závodů ve sprintu s vlastním vozem. Po celou dobu - od roku 2003 až do roku 2009 - každoroční absolutní vítěz dieselové kategorie.

Získali jsme dealerství dalších renomovaných výrobců, jako např. Sachs Race Engineering, Siliconhoses.com, HOPA tuning GmbH., Allard Motor Company, Wizards of NOS, a dalších. Vývoj produktů ve spolupráci s naším izraelským partnerem, firmou Frieling Racing v oblasti ladění a úpravy řídících jednotek motorů.

Úpravy/ladění drtivé většiny vozidle Mistrovství v Rally s Sprintrally ČR s dieselovým motorem.

Úpravy/ladění několika vozidel pro Mistrovství v Rally HJS Německo, Autokros, silniční okruhy Velká Británie, Česká Republika, Rakousko a další. "; $hp->foto1 = "historie06_1.jpg"; $hp->foto2 = "historie06_2.jpg"; $hp->foto3 = "historie06_3.jpg"; $hPoints[] = $hp; //****************************************************************** $hp = new historyPoint(); $hp->year = "2007"; $hp->description = "Založení společnosti DIESELPOWER s.r.o. a transformace většiny dosavadních obchodních aktivit do nově založené společnosti."; $hPoints[] = $hp; //****************************************************************** $hp = new historyPoint(); $hp->year = "2009"; $hp->description = "Po dlouholeté aktivní účasti na závodech ve sprintu, s naším vozem stále obsazujícím první místa, jsme se rozhodli tuto činnost utlumit, a věnovat síly dalším novým zajímavým aktivitám firmy směřujícím ke zvýšení renomé a prosazení se v zahraničí. Zúčastnili jsme se 37. ročníku prestižního závodu 24h Nürburgring, se společným Britsko/Německo/Českým projektem VW Golf 4. generace osazeným motorem 1.9tdi (tým Ringhaus).

Mimo 24h-závodu jsme se dále účastníme mnoha závodů série RCN a vytrvalostních VLN, pořádaných taktéž na světoznámém okruhu Nürburgring.

Otevření nové válcové zkušebny v Chomutově včetně dílny umožňující provádět okamžité mechanické opravy/úpravy. Je to další logický vývojový krok v činnosti, kterou provádíme, a chceme i nadále zůstat na špičce."; $hp->foto1 = "historie09_1.jpg"; $hp->foto2 = "historie09_2.jpg"; $hPoints[] = $hp; //****************************************************************** $hp = new historyPoint(); $hp->year = "2010"; $hp->description = "Otevření nové pobočky v Praze. Kancelář, dílna na drobné mechanické práce a válcová zkušebna. Jedná se o jednu z technologicky nejvyspělejších válcových zkušeben, pro osobní vozy s náhonem 4x4, v Evropě.
Chomutovská pobočka dále funguje, provádí se zde především montáže dílů, opravy."; $hp->foto1 = "historie10_1.jpg"; $hPoints[] = $hp; //****************************************************************** $hp = new historyPoint(); $hp->year = "2011"; $hp->description = "Rozšíření aktivit o servis a mechanické opravy (v Praze od dubna 2011).
Získali jsme výhradní zastoupení firmy Rabotti s.r.l. pro ČR/SR. Tato firma, založena roku 1925 panem Francescem Rabottim, je jednou z nejstarších firem působících v oblasti prodeje a vývoje zkušebních zařízení pro dieselové vstřikovací systémy.
Na druhou polovinu roku 2011 plánované otevření dieselservisu v Praze včetně show-room a školícího centra.

Z důvodu velké vytíženosti mírné omezení aktivit v Rally, soustředění se jen na nejzajímavější závodní projekty.

Diskusní forum již zaznamenává okolo 8000 unikátních návštěvníků denně. Stalo se významným zdrojem informací jak pro potenciální zákazníky, tak firmy a servisy, které se chtějí zdokonalit díky znalostem ostatních, nebo se dělí o část svého know-how. "; $hPoints[] = $hp; //****************************************************************** ?>
Rok Významné historické milníky
Design by ReproBoy