auto

Kde lze zakoupit

Obchodní podmínky

TOPlist

Historie

Firma Dieselpower vznikla jako oficiální zastoupení společnosti Fratelli Bosio srl., pro Českou a Slovenskou republiku. Od svého počátku se zabýváme prodejem vstřikovacích trysek a elementů do čerpadel. Pro více informací čtěte Fratelli Bosio.

Kromě prodeje standartních vstřikovacích trysek jsme, jako první, začali dodávat také sportovní či závodní vstřikovací trysky, a další mechanické součásti pro zvýšení výkonu do některých modelů motoru, prevážně VW koncernu.

Naše úspěchy na poli sportovních součástí motorů, a dlouhodobě získávané znalosti a zkušenosti, nám umožnily další rozvoj. V současné době se zabýváme též optimalizací map v řídících jednotkách, jež jsou nedílnou součástí řídících systémů všech moderních dieselových motorů.

Naším hlavním náskokem před konkurencí je know-how, díky němuž jsme schopni ladit složité a spolehlivé aplikace pro použití jak v každodenním provozu, tak na závodní dráze.

Od počátku našeho účinkování na scéně udáváme krok v branži, do které se řadíme.


Rok Významné historické milníky
1998 Počátky fungování rodinné firmy Dieselpower (jako fyzická osoba podnikatel) v branži úprav a prodeje dílů pro vznětové motory především koncernu VW/Audi. Nelehké začátky, první montáže v nevytápěné garáži, testování na vlastních vozidlech.
2000 Získali jsme výhradní zastoupení pro prodej vstřikovacích trysek a elementů vstřikovacích čerpadel Fratelli Bosio s.r.l. pro trh Česká Republika/Slovensko.
2002 Jsme první a jediná firma v České Republice, která má vybavení na seřizování dvoupružinových vstřikovačů osazovaných do motorů VW TDI.
Založení domény www.dieselpower.cz.
2003 Vytvoření internetového diskuzního fora. Počet návstěv se první rok šplhá přes 100 přístupů za den. Jedná se o první web českého internetu se zcela novou unikátní tématikou zaměřenou na seriózní opravy/úpravy vznětových motorů. Forum se stává v následujících letech velice populární a raketovým způsobem získává v dalších letech přední příčku ve sledovanosti.
2004
2005
2006
a dále
Jako první, a na dlouhou dobu jediná firma v ČR, jsme začali nabízet individuální naladění sériové řídící jednotky motoru. Jedná se o zcela nový přístup k úpravám vozidel, umožňující instalaci různých druhů komponent, např. hybridních turbodmychadel, sportovních či závodních vstřikovacích trysek, velkých mezi chladičů vzduchu a dalších, současně s distribucí těchto dílů a součástí.
Tímto jsme vytvořili trh, který zde do této doby neexistoval.

Aktivní účast na většině závodů ve sprintu s vlastním vozem. Po celou dobu - od roku 2003 až do roku 2009 - každoroční absolutní vítěz dieselové kategorie.

Získali jsme dealerství dalších renomovaných výrobců, jako např. Sachs Race Engineering, Siliconhoses.com, HOPA tuning GmbH., Allard Motor Company, Wizards of NOS, a dalších. Vývoj produktů ve spolupráci s naším izraelským partnerem, firmou Frieling Racing v oblasti ladění a úpravy řídících jednotek motorů.

Úpravy/ladění drtivé většiny vozidle Mistrovství v Rally s Sprintrally ČR s dieselovým motorem.

Úpravy/ladění několika vozidel pro Mistrovství v Rally HJS Německo, Autokros, silniční okruhy Velká Británie, Česká Republika, Rakousko a další.


2007 Založení společnosti DIESELPOWER s.r.o. a transformace většiny dosavadních obchodních aktivit do nově založené společnosti.
2009 Po dlouholeté aktivní účasti na závodech ve sprintu, s naším vozem stále obsazujícím první místa, jsme se rozhodli tuto činnost utlumit, a věnovat síly dalším novým zajímavým aktivitám firmy směřujícím ke zvýšení renomé a prosazení se v zahraničí. Zúčastnili jsme se 37. ročníku prestižního závodu 24h Nürburgring, se společným Britsko/Německo/Českým projektem VW Golf 4. generace osazeným motorem 1.9tdi (tým Ringhaus).

Mimo 24h-závodu jsme se dále účastníme mnoha závodů série RCN a vytrvalostních VLN, pořádaných taktéž na světoznámém okruhu Nürburgring.

Otevření nové válcové zkušebny v Chomutově včetně dílny umožňující provádět okamžité mechanické opravy/úpravy. Je to další logický vývojový krok v činnosti, kterou provádíme, a chceme i nadále zůstat na špičce.

2010 Otevření nové pobočky v Praze. Kancelář, dílna na drobné mechanické práce a válcová zkušebna. Jedná se o jednu z technologicky nejvyspělejších válcových zkušeben, pro osobní vozy s náhonem 4x4, v Evropě.
Chomutovská pobočka dále funguje, provádí se zde především montáže dílů, opravy.
2011 Rozšíření aktivit o servis a mechanické opravy (v Praze od dubna 2011).
Získali jsme výhradní zastoupení firmy Rabotti s.r.l. pro ČR/SR. Tato firma, založena roku 1925 panem Francescem Rabottim, je jednou z nejstarších firem působících v oblasti prodeje a vývoje zkušebních zařízení pro dieselové vstřikovací systémy.
Na druhou polovinu roku 2011 plánované otevření dieselservisu v Praze včetně show-room a školícího centra.

Z důvodu velké vytíženosti mírné omezení aktivit v Rally, soustředění se jen na nejzajímavější závodní projekty.

Diskusní forum již zaznamenává okolo 8000 unikátních návštěvníků denně. Stalo se významným zdrojem informací jak pro potenciální zákazníky, tak firmy a servisy, které se chtějí zdokonalit díky znalostem ostatních, nebo se dělí o část svého know-how.
Design by ReproBoy