Obsah fóra Dieselpower forum
Obsah fóra Dieselpower forum Přihlášení Registrace FAQ Seznam uživatelů Hledat

Obsah fóra Dieselpower forum » Francouzské vozy » c-max 2.0 tdci 100kw PSA motor jemné trhanie
Přidat nové téma  Zaslat odpověď Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma 
c-max 2.0 tdci 100kw PSA motor jemné trhanie
PříspěvekZaslal: st leden 03, 2018 8:55 pm Citovat
Fenix9555
Přispěvovatel

Zdar borci potrebujem radu na mojom c-maxe keď sa zohreje tak od 1400 do 1700 mi zvláštne vynecháva, nieje to nič okaté, a v zátaži to nerobí, ťahá pekne, je tam chip na 119 kw, ono to počuť najme na zvuku motora a trocha cítiť ako motor vynecháva, ale len keď mám plyn zošliapnutý na 11% ako náhle prekročím tuto hranicu a pridávam tak všetko v poriadku.

priklad:

idem v dedine 50km mám trojku, otáčky 1700 plyn stlačený cca 11% udržujem konštantnú rýchlosť a zrazu to začne na zvuku počuť vynechávanie, a jemne cuká z motorom. pridám a zrýchlim napr na 60km počas pridávanie okamžite prestane, zasa udržujem konštantnú rýchlosť zasa začne cukať

niekedy to urobí aj pri 1900 otáčkach ale všetko nad 2000 žiadne cukanie

myslíte že to môže byť nesprávny chip ??

čerpadlo a vstreky, úplne nové.
plus toto všetko sa deje len keď je zohriaty, studený ide pohode.

neviem či to má s tím súvis, ale keď ráno štartujem, tak motor sa mi pomaly prevaľuje kým naštartuje, pomalým tempom a pretočí to aj 3-4 krát, druhé štartovanie a počas dňa už točí pekne rýchlo a chytá na prvé pretočenie motora (ale to už bude asi odchádzajuci štartér)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Re: c-max 2.0 tdci 100kw PSA motor jemné trhanie
PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2018 9:12 pm Citovat
Fenix9555
Přispěvovatel

dneska som skuš jednotlivo odpájať snímače, všetky, okrem DRV ventila Velmi šťastný stále to robilo, ešte mi ostáva plynový pedál ale zas ten vylučuje tempomat levo robí to aj na tempomate keď navolím 55km a 1500 otáčok, čo to ešte môže spôsobovať ? že by ten DRV bol chytený ? Smutný
PříspěvekZaslal: so leden 06, 2018 9:54 am Citovat
pavel9270
Přispěvovatel

čo snímač otáčok na kľuke, prípadne jeho magnetický terčík. Stačí prejsť popri ňom lampou s magnetom a je poškodený.
PříspěvekZaslal: so leden 06, 2018 11:55 am Citovat
Fenix9555
Přispěvovatel

snímač som odpojil, a stále to robilo, ale dneska som to doniesol do fordu, povedali mi že je to v softe, neodborne odstránený FAP filter. Hlavička robené tu !! http://www.dieselpowerchip.eu/cennik/
PříspěvekZaslal: so leden 06, 2018 12:24 pm Citovat
anydraj
Aktivista

Je to mozne, ale udelat log v IDS bude lepsi
PříspěvekZaslal: út leden 09, 2018 7:18 am Citovat
pavel9270
Přispěvovatel

Fenix9555 napsal:
snímač som odpojil, a stále to robilo, ale dneska som to doniesol do fordu, povedali mi že je to v softe, neodborne odstránený FAP filter. Hlavička robené tu !! http://www.dieselpowerchip.eu/cennik/

len ma zaujíma ako to vo forde zistili. Podľa mňa: rana od pása...
PříspěvekZaslal: út leden 09, 2018 8:44 am Citovat
JozefC
Přispěvovatel

Na 90% to je rana od pasa, ale autorizak ta posle do riti ak mas upraveny sw. A maju pravdu. Na Svk a Cz vypina dtc, dpf a chipuje kde aky suflikant , ktory hovno vie a nema sajnu ako funguje kat, nie to este dpf a mapa v ecu. Hlavne , ze stiahne crackly sw a objedna flasher z ali. Pisem obrazne a nenarazam na tuto firmu. Osobne tiez nerobim auta s problematickym chodom a upravenym sw. Sw do pôvodného stavu, alebo dovidenia. Nie raz som si zachranil kozu, tj ponaucenie z cias ked som sa pustal do takých oprav. Za ten cas co stravim maturovanim na upravených autach od kokotov sociek zarobim 2x viac na opravách serióznych zakaznikov.
PříspěvekZaslal: so leden 13, 2018 9:17 am Citovat
lukeso1
Nováček

měnil jsem u 2.0 tdci c max egr ventil a s novým to začalo poškubávat tak se ten nový zaslepil auto jezdí krásně a bez závad nechtěli mi ho vyreklamovat tak je tam a zaslepy zkus si ho zaslepit
PříspěvekZaslal: ne leden 14, 2018 8:02 pm Citovat
Fenix9555
Přispěvovatel

Ja tam nemam egr je off, co znamena rana od pasa ??
c-max 2.0 tdci 100kw PSA motor jemné trhanie
 Obsah fóra Dieselpower forum » Francouzské vozy