Obsah fóra Dieselpower forum
Obsah fóra Dieselpower forum Přihlášení Registrace FAQ Seznam uživatelů Hledat

Obsah fóra Dieselpower forum » Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu » Renault a olej?
Přidat nové téma  Zaslat odpověď Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma 
Renault a olej?
PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2015 8:03 pm Citovat
jakub.frasunek
Nováček

Ahoj, takže... mám rencka safrane 2.2 dt... vzpomněl jsem si, že kdysi v Ostravě jsem s oplem, feldou a golfem jezdil na trafáč nebo i hydraulický olej... čistý, bez úprav motoru atd... jo sice jsem měnil častěji filtry atd ale to nevadí Smile chci se jen zeptat... o safranu je na netu už tak málo informací a natož zjistit ještě něco o oleji... řeknu to upřímně, je to vrak a nehodlám ho upravovat za 5000 a podobně, to se nevyplatí... takže... nějaké rady co a jak a jestli vůbec to renckovi nebude vadit? Díky Smile

edit: ... nestačí prostě jen předehřev? Very Happy

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2015 2:16 pm Citovat
pepe276
Přispěvovatel

jakub.frasunek napsal:
Ahoj, takže... mám rencka safrane 2.2 dt... vzpomněl jsem si, že kdysi v Ostravě jsem s oplem, feldou a golfem jezdil na trafáč nebo i hydraulický olej... čistý, bez úprav motoru atd... jo sice jsem měnil častěji filtry atd ale to nevadí Smile chci se jen zeptat... o safranu je na netu už tak málo informací a natož zjistit ještě něco o oleji... řeknu to upřímně, je to vrak a nehodlám ho upravovat za 5000 a podobně, to se nevyplatí... takže... nějaké rady co a jak a jestli vůbec to renckovi nebude vadit? Díky Smile

edit: ... nestačí prostě jen předehřev? Very Happy

Moje první auto kdysi na friťák (hlavně soja) byl Renault 9 1.6D a ani jsem neohříval, jen jsem jezdil. Na něm jsem se učil co a jak. Auto to bralo úplně v poho.
Pokud máš komůrkáč a Bosche, tak bych udělal jen nějaký ohřev a nebál bych se toho. Maximálně budeš častěji měnit filtry a možná i škrábat špičky trysek. Tohle ale musíš odzkoušet, každé auto je jiné.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2016 10:37 am Citovat
madmax1200
Sběrač informací

za sebe můžu říct,že jezdím jen na hydro..... nakonec jsem uplně náhodou narazil na trafica,co má 2,5 D ..... neskutečný auto....na hydro nekouří a pěkně ho papá.... což třeba transit 2,5 Di(přímý vstřik) papal taky,ale hulil jak stará kamna... co 400 km vstřiky ven a čistit špičky.Mercedes w 124 taky na to jede ale trochu kouří....takže jak píše kolega výše,je to o náhodě Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Renault a olej?
 Obsah fóra Dieselpower forum » Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu