SOS A4 1.8 T AEB netopí

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
danny
Přispěvovatel
Příspěvky: 98
Registrován: 30 dub 2006, 11:09
Odpovědi: 0

SOS A4 1.8 T AEB netopí

Příspěvek od danny »

Prosím pomoc,mam problém se zavzdušnováním chladícího okruhu a hlavně vyměníku topení je vyše jak expanzka,neřešili jste to už někdo? po odvzdušnění to chvili topí ale za chvíli znova,dochazí k tomu že se zavzdušní vyměník topení,a pak to cirkuluje čerpadlo hlava a vymeník oleje,čerpadlo(vrtulka je ok)termostat ok,hlava byla dole přetlakovana ok a těsnění bylo taky ok,po složení se to nepřehřívá a ani před tim ne voda v nadobce i v přípravku aby hladina byla vyš jak vyměník je klidná bez vzduchu,všechny hadice jdou profouknout i nadobka sama nejevi nic zvlaštního.mam i schema s elsy a nemužu nic najít sem s toho už kokot :( (wallbash)
danny
Přispěvovatel
Příspěvky: 98
Registrován: 30 dub 2006, 11:09
Odpovědi: 0

Příspěvek od danny »

A klapky v topení taky ok chodí to normalně jak ma kontrolovano fyzicky i přez vag,vymenik topení není ucpany aní zaneseny připojil sem na neho horkou vodu s kohoutku a normalně to topilo.tak nevim co s tím dal (hm) :?
Smoke
Aktivista
Příspěvky: 2608
Registrován: 24 bře 2006, 12:00
Odpovědi: 0
Bydliště: kousek od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smoke »

jak víš že je pumpa ok? je plastová nebo kov?
DTchip.cz chiptuning, měření výkonu

Audi A5 3.0tdi 176kw- 318k 711Nm.
Audi A3, 1756, AGR 90k@241k 557Nm - prodáno
danny
Přispěvovatel
Příspěvky: 98
Registrován: 30 dub 2006, 11:09
Odpovědi: 0

Příspěvek od danny »

je nova vrtulka plastova i stara byla ok i za horka,jak to vim?oko vidí
matesssss
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 12 srp 2008, 11:59
Odpovědi: 0

Příspěvek od matesssss »

Mně to dělalo na octavii 1.8T a problé byl na vodním čerpadle,kde se vrtulka protáčela na hřídeli.
mr.bora
Přispěvovatel
Příspěvky: 372
Registrován: 27 črc 2007, 07:26
Odpovědi: 0
Bydliště: Kravaře u Op..

Re: SOS A4 1.8 T AEB netopí

Příspěvek od mr.bora »

danny píše:Prosím pomoc,mam problém se zavzdušnováním chladícího okruhu a hlavně vyměníku topení je vyše jak expanzka,neřešili jste to už někdo? po odvzdušnění to chvili topí ale za chvíli znova,dochazí k tomu že se zavzdušní vyměník topení,a pak to cirkuluje čerpadlo hlava a vymeník oleje,čerpadlo(vrtulka je ok)termostat ok,hlava byla dole přetlakovana ok a těsnění bylo taky ok,po složení se to nepřehřívá a ani před tim ne voda v nadobce i v přípravku aby hladina byla vyš jak vyměník je klidná bez vzduchu,všechny hadice jdou profouknout i nadobka sama nejevi nic zvlaštního.mam i schema s elsy a nemužu nic najít sem s toho už kokot :( (wallbash)
měl sem něco totožnáho na Boře.. po spuštění motorku o cca 15cm,sem koukal na lopatky a chodily bez problému,dalo se zakl. nastavení a topilo to jen cca 40- 60-80km a pak zas ne.. nakonec přes pyl. filtr se koukalo na lopatku,co je na vnitř.-venk. proudění vzduchu a mini se zasekávala..(chodila skvěle,ale nedovírala) tak se jednoduše odstranila a opět se to nastavilo a hele,kára mi topí jak kdysi.. tak nevim.. ale klepu na dřevo.. :)
Passat B6 variant CBBB..mini soft,dsg,dpf,navi,atd.. 😊
danny
Přispěvovatel
Příspěvky: 98
Registrován: 30 dub 2006, 11:09
Odpovědi: 0

Příspěvek od danny »

Takže je to vyřešeno delal to vyměník topení po vyměně ok,stary jde bez problémů profouknout a i po odtlakování byl ok,pravděpodobně ma omezený průtok usazeninama dochazelo zřejmě k tomu že to čerpadlo ma takovy sací vykon že urvalo z te zpátečky vodu diky tomu omezenému průtoku a potom to necirkulovalo a byl v te zpatečce videt vzduch mel sem tam průhlednou hadici.cena toho vyměníku byla v pirátu 520kč-směšna cena,jinak diky další cenna zkušenost :D
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“