Obsah fóra Dieselpower forum
Obsah fóra Dieselpower forum Přihlášení Registrace FAQ Seznam uživatelů Hledat

Obsah fóra Dieselpower forum » FAQ - časté dotazy - řešení, postupy » Sharan, Galaxi, Alhambra - z přihřívače na nezáv.topení Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Přidat nové téma  Zaslat odpověď Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma 
Sharan, Galaxi, Alhambra - z přihřívače na nezáv.topení
PříspěvekZaslal: ne říjen 29, 2006 11:41 pm Citovat
MirekX
Aktivista

(pro nový model s climatronikem)
Asi dost lidí zajímá, jak zapnout bufíka i bez motoru a přitopit si při čekání,popř. domontovat spínací hodiny a nastavit , v kolik ráno chci oškrábat okna Velmi ??astn?
Existuje i sada od Eberspeacheru, ale stojí kolem 7000 Kč. Smutn?

Zatím to mám uděláno na tlačítko v palubovce. (vypínač nez.topení - dálkáč jsem objednal, v podobě klíčenky na 150m i s přijímačem do 1000 Kč)

Je to nakonec docela jednoduchý, je třeba:

Přivést signál (+12 V) na:
Svorku bufíku D+ (jako že běží motor)
svorku bufíku - teplotní čidlo (jako že je zima)

kabely k bufiku vedou v levém prahu, když otevřete zadní levé dveře a odděláte plastovou krytku:

na tyto 2 vodiče se přivede signál +12V

nutné toto udělat přes diody, aby signál nemohl jít zpět do elektroinstalace auta, ale 12V šlo jen do přihřívače:

Zmíněné dva vodiče (černý a červenočerný, jsou nejslabší ) se přeruší a vloží se diody s vyvedením pro ovládací napětí ( čerevný kabílek - od instalovaného spínače nez. topení)

tímto je vyřešeno ovládání přihřívače. Přihřívač má v sobě čidla teploty vody, sám si řídí svůj výkon dle potřeby, sám si ovládá čerpadlo nafty.

Nyní musíme aktivovat oběhové čerpadlo vody. To spíná relé 430, od něj je to zelený kabel (pin č. 6) , na který se připíchneme opět +12 V z našeho spínače (zde odběr cca 0,5 A)

Nejdřív oddělat kus palubky u pojistek

pak vyklonit releovou desku (relé 430)

najdeme zelený kabel. Nepřerušíme ho, jen odškrábneme izolaci a připíchneme se na něj.

Opět je nutné náš přívod ke spínání čerpadla opatřit diodou (stačí jen jedna na náš přívod)

Dál je nutné signál 12V z našeho spínače přivést do klimatroniku, aby věděl, že má nastavit režim topení (na displeji HE)
Je to v červené patici klimatroniku, pin č 20 (přímo vstup pro režim topení, není obsazen)

pak natahnout přívod od baterky a instalovat relé na sepnutí ventilátoru topení (toto relé také sepnutí signálem +12V ze spínače, relé musí být přepínací- kontakty 87, 87a) - vyndat kastlík dole před spolujezdcem, tak je konektor do ventilátoru

přerušit tlustý červenobílý kabel, dát na něj konektory. Do konektoru k ventilátoru přidat kabílek (na obr. modrý), který dovést na modrou patici klimatroniku, pin č. 18. (vodič, co je na tom pinu 18 odskřípnout a zaizolovat, nebude už potřeba, nahradí ho námi přivedený)

Nyní natáhnout až od baterky tlustý vodič k ventilátoru - měl by mít průřez 4mm čtverečné, já dal 2,5 a asi stačí (proud kolem 15A)

zapojit relé na sepnutí ventilátoru klimy takto:

85 - kostra
86 - signál +12V od vypínače nez.topení
30 - bílo červený kabel ke konektoru ventilátoru + vodič do klimatroniku pin č. 18 modrý konektor
87 - námi natažený přívod od baterky (pojistka 25 A u baterky)
87a - bílo červený kabel - dřívější přívod z el. instalace auta ke konektoru ventilátoru

Pokud toto relé namá ochrannou diodu mezi piny 85 a 86, tak přidat (zamezení napěťových špiček při rozpínání relé

cena materiálu asi 200 Kč, práce asi 10 hodin, ale teď už by to bylo určitě rychlejc

tímto moc díky danielovi.987 za odkazy - je to v němčině,ale podrobněji Velmi ??astn?

Fotky jsou stažené z německého fóra SGAF

http://www.vw-bus-t4.de/Standheizungen/ST_RA%20alte%20Hydronic.pdf
http://www.sgaf.de/viewtopic.php?p=114862
http://www.sgaf.de/viewtopic.php?t=34593
http://www.sgaf.de/viewtopic.php?t=25405
http://www.sgaf.de/viewtopic.php?t=24511

*** Vsuvka - admin ***

Dostal jsem dokument k tomuto tématu. Zde jej můžete stáhnout.

Sharan PD 85 AUY Oleghybrid - stage 2, nafouknuto mistrem Ríšou přes 2 bary, 218 PS a 516Nm Smile OIII kombi 2,0TDI 110kW úprava Dieselpower 182 PS a 417Nm..... Smile KTM SMT 990 115PS výfuky LeoVince + soft KTM www.zvsagro.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PříspěvekZaslal: st listopad 01, 2006 2:25 pm Citovat
Byldy
Nováček

Ahoj, vypádá to zajímavě, ale co tomuto řešení říká baterka?
Vodní okruh topení je propojený s motorem - předehřeje ho či ne?

Díky.
PříspěvekZaslal: čt listopad 02, 2006 11:31 pm Citovat
MirekX
Aktivista

Motor to ohřeje taky, ale chvilku to trvá.
Při topení to má spotřebu kolem 11 ampér (nejvíc ventilátor , bufik s čerpadlem vody tak kolem 3-4 A)
Takže když je dobrá baterka, tak to musí podle mě vydržet určitě hodinku topit a pak i v mrazu chytne, pokud chcete topit dýl, tak přidat ještě jednu baterku. (origo to má sharan pod sedadlem spolujezdce, cca 60Ah)

Sharan PD 85 AUY Oleghybrid - stage 2, nafouknuto mistrem Ríšou přes 2 bary, 218 PS a 516Nm Smile OIII kombi 2,0TDI 110kW úprava Dieselpower 182 PS a 417Nm..... Smile KTM SMT 990 115PS výfuky LeoVince + soft KTM www.zvsagro.cz
PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 3:17 pm Citovat
maco
Přispěvovatel

Muzete prosim poradit, jaky je rozdil v postupu (co preskocit, co udelat jinak) pri mondati na Ford Galaxy 1.9 TDI rocnik 99 s manualni klimatizaci? Predem diky za info.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sharan 98
PříspěvekZaslal: pá prosinec 29, 2006 10:36 pm Citovat
autoelektrika
Přispěvovatel

Zrovna jsem se chtěl taky zeptat co by to obnášelo u Sharana 98,ale zatím mi nefunguje ani normálně a ještě jsem se nedokopal k tomu se na to podívat Sm?ch
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Re: Sharan, Galaxi, Alhambra - z přihřívače na nezáv.topení
PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 5:55 am Citovat
w.sharan
Nováček

Ahoj
chtěl jsem se zeptat,jestli jsi to podle toho zapojoval a pokud ano tak jak vlastně funguje to napojení na climatronik!!Podle toho jak jsem na to koukal tak to vypadá tak,že hned po sepnutí toho spínače co sepne bufíka se sepne i ventilátor topení,nebo je to tak že teprve až se trochu ohřeje teprve pak se sepnou ventilátory?
Jak píšeš to napojení climatroniku tak to napojení na pin 20 je asi odevření ventilů topení,ale nějak nechápu na co je ten druhý kabel co se má přerušit.
Zatím dík za odpověď!!
Jirka
[
PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 8:46 pm Citovat
MirekX
Aktivista

ano, 12V na pin 20 climatroniku zapne clim. do módu příhřevu (HE), zapne se ventilátor na cca 2 čárky a nastaví klapky, má to asi spec režim na příhřev. a na pinu 18 si to nějakým způsobem bere údaje od napětí na ventilátoru a to by s vloženým relé nefungovalo tak se přivede na pin 18 kabel až od ventilátoru, takže to funguje i se zapnutým HE a přivedeným napětím od baterky k větráku. rychlost větráku asi climatronic dělá přes kostru, nevim přesně.Ale když se tohle neudělá (to s tím pinem 18 ) tak jde při HE módu ventilátor naplno.

PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2008 5:01 pm Citovat
w.sharan
Nováček

MirekX napsal:
ano, 12V na pin 20 climatroniku zapne clim. do módu příhřevu (HE), zapne se ventilátor na cca 2 čárky a nastaví klapky, má to asi spec režim na příhřev. a na pinu 18 si to nějakým způsobem bere údaje od napětí na ventilátoru a to by s vloženým relé nefungovalo tak se přivede na pin 18 kabel až od ventilátoru, takže to funguje i se zapnutým HE a přivedeným napětím od baterky k větráku. rychlost větráku asi climatronic dělá přes kostru, nevim přesně.Ale když se tohle neudělá (to s tím pinem 18 ) tak jde při HE módu ventilátor naplno.

Ahoj
Dík moc za vysvětlení!!Já jsem to právě taky už dopojil a teď jsem zvedav jak to bude v praxi fungovat.Na první pohled je to ale super.Ještě jednou moc dík.
PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 11:11 am Citovat
reesha
Site Admin

první příspěvek MírkaX byl doplněn od PDF dokument na konci.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 11:24 am Citovat
w.sharan
Nováček

tak jsem teď koukal tak už je nověší verze toho PDF,jak se to pořád přispůsobuje tak tam doplNújí nové věci a teď je verze 1.4
A je ke stažení na tomto odkazu:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=49003
PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 11:16 am Citovat
Bondik
Nováček

Zdravím.
Prosím,jaké relé se má použít na zapojení bufíka-jsem začátečník v elektrice a nějak jsem z popisu nepochopil,jaké relé mám koupit??Diody jsem si vyčetl z německého fóra,že mají být typ 1 N4007,je to tak správně??Ví někdo,jaké mají mít hodnoty tyto diody?
Chystám se udělat si z příhřevu nezávislé,dálkově ovládané topení a použít k tomu dálkové ovládání v podobě klíčenky či něčeho podobného-kam mám napojit přijímač,aby dokázal spínat bufík??
Díky za odpovědi a rady Jazyk

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 11:54 am Citovat
fajc
Nováček

w.sharan napsal:
Ahoj
chtěl jsem se zeptat,jestli jsi to podle toho zapojoval a pokud ano tak jak vlastně funguje to napojení na climatronik!!Podle toho jak jsem na to koukal tak to vypadá tak,že hned po sepnutí toho spínače co sepne bufíka se sepne i ventilátor topení,nebo je to tak že teprve až se trochu ohřeje teprve pak se sepnou ventilátory?
Jak píšeš to napojení climatroniku tak to napojení na pin 20 je asi odevření ventilů topení,ale nějak nechápu na co je ten druhý kabel co se má přerušit.
Zatím dík za odpověď!!
Jirka
[

------------------------------------------
------------------------------------------------
Ahoj, setkal jste se někdo s tím, že pozice 20 na červeném konektoru je obsazená? Případně jak na to?? Mrknut?
Mám Alhambru 1,9 r.v 97
PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 12:07 pm Citovat
MirekX
Aktivista

to co jsem našel, tak platí pro nové modely od 2000.
Pro starší to bude chtít najít schema elektriky, to já nemám. U starších se bude muset ještě doplnit el. čerpadlo chl. kapaliny. a počítat s tím, že výkon bufiku u starších modelů je 3kW, nové mají 5kW Smile

topení
PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 12:27 pm Citovat
fajc
Nováček

čerpadlo jsem namontoval..akorát ten konektor Smutn?
PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 3:03 pm Citovat
fajc
Nováček

Mám skromný dotaz..nedodělával si někdo el.vodní čerpadlo+nez.topení??
Mám Alhambru r.v.97
Sharan, Galaxi, Alhambra - z přihřívače na nezáv.topení
 Obsah fóra Dieselpower forum » FAQ - časté dotazy - řešení, postupy